Skocz do zawartości
remel

Restart ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Ciąg pechowych zdarzeń trwa nadal.... :wallbash: Po konieczności restartu firmowego baniaka, który padł w całości z powodu braku prądu teraz chyba czas na domowy, ale z innego powodu. :crybaby:

Wszystko zaczęło się w sierpniu gdy pękło dno i musiałem wymienić szkło. Przed wymianą baniak hulał aż miło, niestety po przekładce acropory dostawały pęcherze jak skóra po oparzeniu, które pojawiały się i znikały w jednym miejscu a przechodziły na inne. Nikt nie wiedział co to, więc doszedłem do wniosku że kiedyś minie, bo korale rosły. Pewnego miłego dnia styczeń/luty zaczęły padać po kolei wszystkie ryby i krewetki, więc myślałem że to zatrucie amoniakiem i po miesiącu od ostatniego zgonu próbowałem zasiedlić akwarium. Niestety zawsze kończyło się to zgonem ryby. Dziwne jest to, że cały ten masowy pomór przeżył brzydal w sumpie i żyje do dziś. Jakiś tydzień temu przy paramerach no3 0.2 i po4 o.o6 zaczęły mi marnieć korale, zarówno lpsy jak i acry oraz co dziwne aiptasie. Wziąłem dwie acry do firmy po restarcie i tam przez 10 dni stały się piękne gładkie i aż miło patrzeć:)

Postanowiłem więc zrobić restart w domu a plan mam taki:

korale i inne życie przenoszę do firmy, bo tam dużo miejsca a w domu na spokojnie wywalam wszystko i startuje od zera tylko chciałem zostawić skałę.

I tu ważne pytanie czy samo wymoczenie skały w świeżej solance pomoże w pozbyciu się syfu powodującego bąble czy dodać płynu do odkażania korali czy może zabić skałę w osmozie?

Bardzo proszę o pomoc!


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

skałę do czystego Ace

i jazda skała biała nic nie przeżyje

p.s

zapytaj @Akvaris co i jak

coś mi wczoraj wspominał

gadaliśmy na temat jednego baniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba trochę przesadziłeś bo po ace to skałę moge w ogródku w sklaniaku położyć <_<


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

to przepłukać w ogródku karcherem i do baniak(samą wodą bez dodatków)

tak czy siak coś po restarcie wyjdzie :)

cjano ,dino ,glony itp

któreś na pewno wywali

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ważne co wywali bo na pewno zejdzie, ważne żeby zrobić raz a pożądnie bo babranie się kosztuje niestety a ostanio wydałem już dość dużo.

Idziesz po bandzie ciekawe czy ty umyłbyś skałę karcherem?


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

myłem ,stała tydzień na polu, pies ja nawet gryzł i nawet na nią nasikał

od września w baniaku dasz wiarę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość AnT

właśnie ale tak było :)

jak po badzie to po bandzie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pv


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uwierz mi że utrata 20 tysiaków przez bzdure i szansa na kolejną stratę w przeciągu dwóch miesięcy nie nastraja na jazdę po bandzie. Niestety mam problemy niestandardowe i widzę że brak pomocy. Ku.... jak ludzie piszą 100 raz co to jest aiptasia albo czy to dino lub cyano to zainteresowanie i dyskusja do rana niestety jak jest problem poważny to zero .

Może ktoś chce kupić skałę za 1/2 ceny :) 50 kg


960 L plus 135 sump, 8x54 plus 150 led, obieg DC12000, cyrkulacja wir :) , white skim 250 AN10000 i takie tam

6ay0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

urzekła mnie twoja historia :)

a z tym ACE to czytalem ze amerykanie czesto dezynfekuja korale i skale z oceanu znaleziona na plaży, chlor szybko sie ulatnia, godzinka na sloneczku i po ACE ani sladu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Co Ci będę mówić co masz robić skoro sam czegoś takiego nie przeżyłem.

Analogicznie jednak Twoja historia pasuje mi do tych z cyklu "baniak zdominowały groźne szczepy bakterii, które..."

Jesli tak jest to:

Nowa skała, lub ukartupienie bakterii w obecnej skale

Jesli całe życie przełożysz do biura - ciekawe czy przy takiej ilosci migrantów nie przeniesiesz problemu do drugiego baniaka?

Pozdrawiam

Mariusz

P.s.

Sprzedawanie takiej skały za pół ceny to dosyć odważne posunięcie delikatnie mówiąc.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro tylko przełożyłeś życie do nowego akwa to skąd przypuszczenie, że to w skale coś jest nie tak ?

może staraj się wykluczyć inne przyczyny (piach, coś nowego, jakiś podejrzany plastik itp)

zmierz porządnie zasolenie, inne parametry, może coś/jakieś urządzenie się zepsuło a Ty nie wiesz itd ?

restart na koncu bo to ostateczność


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kilko razy tak robiłem i nigdy nie był problemu tylko pamiętajcie skała trup na maxa płukanie w czystej wodzie nie może mieć zapachu i zabawa jak przy nowo założonym acze czyste na bazie chloru nie z dodatkami zapachowymi


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remel, ja ci powiem tylko jedno - na twoim miejscu ja po prostu bym wywalił tą skałę i kupił nową. Po co chcesz kombinować - to tylko proszenie się o więcej kłopotów.

Skałę możesz wymoczyć w RO, potem do baniaka - mocna cyrkulacja i odpieniacz na mokro.

Może pomoże, ale nie da ci gwarancji że za rok, czy pół roku coś się w niej nie obudzi i nie wywali po raz kolejny.

Mówię ci - ja bym ją wywalił i kupił nowa.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

daj sobie spokój z restartem takim sposobem nigdy nie dojdziesz do ładnego baniaka, musisz znaleśc przyczyne i ją zlikwidowac inaczej przy każdym potknięciu będziesz widział tylko jedno rozwiązanie.

Ja bym zrobił tak.

na 100% zmiana soli na inną( może jakaś zła partia.)

duża podmiana ok 30/40 % co dwa tygodnie

full bakteri.

raz na 2 tygodnie wymiana węgla.

Odpieniek na mokro.

regularne testy nie zaszkodzą(czytać.. doprowadzić do książkowych parametrów)


330l: 100/60/55 optiwhite + sump , oświetlenie: 8x39 ATI Powermodule Obieg: RD 3500 odpieniacz: Bubble King Supermarines 200 Filtr:poompa NJ2300+deltec FR 509 +filtr NP-reducing BioPellets dolewka: Dr Witt + Eheim compact 300

cyrkulacja:2xkoralia 4+1x koralia 3: skała ok 50kg. Start 17.05.2010 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

adamsus dobrze mówi.Bez sensu Ci wywalać tyle skały i kupować nową.Ewentualnie wyłóż skałę i niech się suszy w słoneczku potem Ro i od nowa zbiornik zakładaj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiscie skale bym wywalil jesli jestes pewien ze to ona jest sprawca nieszczescia.Ale.... Nie wiadomo od czego wszystko padalo. Moze uwalniaja sie z niej toksyny, moze jest siedliskiem akurat niepozadanych bakterii... nie wiadomo. Czy tylko w skale nalezy szukac przyczyny? osobiscie zrewidowal bym calosc jako sprzet. Moze jakies kleje, podejrzany silikon, rozpuszczajace sie uszczelki gumowe itp. Ciezko cos doradzic. Skoro ladnie bylo w poprzednim baniaku i wszystko trafilo do drugiego i wtedy sie zaczela jazda. Cos moze nowego doszlo i moze to jest przyczyna?

O aiptasji wielu powie ci wiele bo problem standardowy i rozwiazania sa powielane skutecznie. Ty masz przypadek odbiegajacy od jakichkolwiek standardow wiec pozostaje zgadywanka. Ciezko o wlasciwa sugestie, natomiast jesli podejzewasz ze przyczyna moze byc skala to po co chcesz ja zostawic? Poza tym jaka masz gwarancje ze to ona powoduje zgon wszystkiego? Znasz kogos kto "uleczyl" skale? Znajdziesz ludzi co ozywiali martwa skale ale "uleczenia" nie slyszalem. Chcesz zabic bakterie ? To mozesz latwo zrobic ale jesli zawiera toksyny? Moga sie uwalniac dlugimi latami ale musisz to sprawdzic ze tak jest, ja nie wiem jak.

Mimo wszystko zycze powodzenia i trzymam kciuki w walce z problemem i nie denerwuj sie, na pewno kazdy chcialby pomoc ci jak najlepiej, jestem tego pewien

pozdrawiam


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darecky - (Znasz kogos kto "uleczyl" skale? )no przecie Akvarius mówi wyżej... a to nie jakiś gościu co wyleciał z główki kapusty


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darecky - (Znasz kogos kto "uleczyl" skale? )no przecie Akvarius mówi wyżej... a to nie jakiś gościu co wyleciał z główki kapusty

znaczy sie zabil a potem ozywil. Ach to sie nazywa uleczenie przez zmartwychwstanie... :thumbsup:

A ja myslalem ze da sie cos zrobic bez otrupiania, dlatego zapytalem czy ktos "uleczyl"... :harhar:


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro używasz terminologii medycznej Dr House starałby się znaleźć przyczyne (postawić diagnoze) lub zapodać szerokie spektrum leczenia :p


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pojawianie się bąbli na acroporach objawia się dużą zawartością miedzi w akwarium lub podobnego metalu poszukaj tu przyczyny zmam przypadek że w akwarium zmalazła się moneta miedziana i wysadziła cały baniak .wyciągnij z baniaka co z życia Ci zostało oraz cały piasek ,sprawdź czy nie ma czegoś metalowego ,zrób 50% podmiany za tydzień kolejne 50% i za dwa tygodnie włóż szczepkę jakiegoś spsa i lpsa np małą główke euphyli i jak bedzie ok to możesz zasiedlać spowrotem jak dalej lipa to skała do wywalenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Ja bym też ściągnął kogoś z miernikiem żeby sprawdził czy woda nie jest pod napięciem,

bo historii przebijających grzałek i lamp DIY pełno w internecie. Łapą nie wyczujesz ale życie w baniaku poumiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro używasz terminologii medycznej Dr House starałby się znaleźć przyczyne (postawić diagnoze) lub zapodać szerokie spektrum leczenia :p

:rofl:

no napisalem w cudzyslowiu, ale tak na powaznie czy jest sens tego zabiegu, po co robic martwa skale skoro mozna czysta i pewna dostac i ja ozywic. A ta nawet wyczyszczona nigdy na 100% czysta nie bedzie, przynajmniej tak sadze. Druga sprawa to czy napewno tkwi problem skale :wallbash:


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.