Skocz do zawartości
Poczatkujacyy

Osmoza - Pomocy!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. zakupilem taki oto zestaw http://allegro.pl/filtr-osmoza-akwarystyczna-ro5-z-demineralizatorem-i2254438943.html po podłaczeniu okazało sie że jest mały problem... woda ktora wylatuje z filtra leci bardzo malutkim strumieniem... dolaczam filmik (wybaczcie jakosc ale lepszego sprzetu jak narazie nie posiadam )

Jeśli ktos wie o co chodzi (lub sie domysla ;p ) to prosze o pomoc bo na start czeka pierwsza w życiu solanka :harhar: (30L co prawda ale wkoncu jakis krok do przodu :) )

Węgiel oczywiscie przepłukany przed wlozeniem membrany. Podejrzewam też zbyt małe cisnienie wody jednak mam nadzieje ze to nie to :crybaby: .

Pozdrawiam

Edit.

Pierwszy raz mam doczynienia z filtrem RO wiec jak cos zle podlaczylem to prosze o wyrozumialosc :unworthy:

Edytowane przez Poczatkujacyy (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sledzik

ja tu problemu nie widze:) tak powinno byc:) mi napelnienie baniaka 20 zajmuje 2 godziny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy zbiornik z żywicą rownięz u Ciebie nie jest "zalany" całkowicie?

PS. nie myslalem ze tyle to trwa :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wody po zywicy lub nawet po samym RO leci bardzo malo , duzo wiecej leci brudnej z odcieku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wody po zywicy lub nawet po samym RO leci bardzo malo , duzo wiecej leci brudnej z odcieku :)

wody RO w ok 15 min zlecialo pewnie niecale 0,5 litra. to ile czasu trwa u Ciebie napelnienie 800L baniaka? :question:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woda lała sie 6 dni chyba :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

woda lała sie 6 dni chyba :)

ojej :wacko:

w takim razie dziekuje bardzo za pomoc Panowie :unworthy: i powoli nabieram wody i składam graty :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wody RO w ok 15 min zlecialo pewnie niecale 0,5 litra. to ile czasu trwa u Ciebie napelnienie 800L baniaka? :question:

0,5 litra w 15min. to zdecydowanie za mało.

Jak masz miarkę to po prostu sprawdź bo rozumiem, że ten pomiar to taki "na oko" zrobiłeś?

Membranę masz o wydajnosci 75GPD (galonów na dobę). Co daje w przeliczeniu na nasze ok. 280 litrów wody po RO.

Czyli w 15 min. powinieneś mieć jakieś 2.5- 3 litry.

U mnie wydajność zgadza się z tą deklarowaną. Zresztą @sledzik też ma podobnie (20 litrów w 2 godziny).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego wszystko masz ok,woda leci tak jak u mnie nawet troszkę szybciej,ja zawsze mam wrażenie ze woda zaraz po włączeniu leci szybciej niż...a po chwili zwalnia,ale może się mylę,pzdr i wstawiaj fotki swojej kostki. :thumbup:


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki sam przy zbiorniku 450l i jakoś nie widzę problemu, potrzebuje ok 40l tygodniowo na podmiankę wody i ok 30l tygodniowo na dolewkę i daje rady, wiec jak umnie daje to u Ciebie też da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwrócona osmoza ma do 30% wydajności, czyli 70% ścieku i 30% RO. Ale? Jest to wydajność przy ciśnieniu zasilania 5 atm, minimalne ciśnienie przy którym osmoza pracuje to 2,5 atm. Więc ilość uzyskanej wody RO/ godz. zależy od ciśnienia w sieci. Są do kupienia pompy podnoszące ciśnienie i w tedy uzyskujesz maksymalną wydajność 30%



140l + 42l + 12l podmiana; obiegowa NJ4500; cyrkulacja JVP-101;

DSR

UAPS

Zalane 18-11-2010

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwrócona osmoza ma do 30% wydajności, czyli 70% ścieku i 30% RO. Ale? Jest to wydajność przy ciśnieniu zasilania 5 atm, minimalne ciśnienie przy którym osmoza pracuje to 2,5 atm. Więc ilość uzyskanej wody RO/ godz. zależy od ciśnienia w sieci. Są do kupienia pompy podnoszące ciśnienie i w tedy uzyskujesz maksymalną wydajność 30%

chciałem dodać że też ma na to dodatkowo wpływ temperatura wody, widziałem to na dokumentacji filtra osmozy.

Przy maksymalnym ciśnieniu wychodzi nawet 120% wydajności nominalnej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odwrócona osmoza ma do 30% wydajności, czyli 70% ścieku i 30% RO. Ale? Jest to wydajność przy ciśnieniu zasilania 5 atm, minimalne ciśnienie przy którym osmoza pracuje to 2,5 atm. Więc ilość uzyskanej wody RO/ godz. zależy od ciśnienia w sieci. Są do kupienia pompy podnoszące ciśnienie i w tedy uzyskujesz maksymalną wydajność 30%

Wydajność to ilość litrów/h.


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po jakimś czasie bedzie Ci lecieć troszkę szybciej... :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajność to ilość litrów/h.

kolega to rozszerzył o proporcję wody przefiltrowanej do ścieku, a wydajność to jest 75 galonów / dobę czyli ok 280l/dobę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie sprawdzalem z zegarkiem jak pojdzie i wyszło ok 2.5 litra przez 30min wiec z tego co piszecie mysle ze jest git :) jednak problem polegal jedynie w mojej niewiedzy :wallbash:

Dzieki wszystkim za pomoc :unworthy:

a teraz ide czytac dalej forum :)

PS - fotki kostki beda niebawem zaloże nowy temat oczywiscie :)

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam jeszcze ze cisnienie w moich rurach nie jest zbyt wysokie (napewno mniej niz 2.3-3.0)

i mysle ze dlatego tak mała ilosc wody leci ale mam nadzieje ze cisnienie nie wplywa na jakosc wody a jedynie na ilosc wody na wylocie

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.