Skocz do zawartości
komar3333

[525L] Moja kropelka oceanu

Rekomendowane odpowiedzi

A jak teraz z PH i ilościa zozpuszczonego tlenu w wodzie?

Bo jednak odpieniacz to niezła maszynka do natleniania.


Akwarium-247l(95/50/52)Obieg-NJ2300,cyrkulacja 2xTunze6055+Multicontroller7096+6045 za skałą.

odpieniacz DIY APF600,oświetlenie-swietlówki LED 6X15W+t5 2X39W.Miekkie+LPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedziałek mają dojść testy których nie mam i ph zmierzę. A co do natlenienia to AS świetnie natlenia wodę, odpieniacza nie wyłączyłem od razu. Przez cały miesiąc wyłączałem go tylko na noc, teraz zdecydowałem się na wyjęcie, gdyż przestał wywalać syfu a glony dostały niezłego przyrostu na skrobaczkach.

Chwilo mam takie ryby:

1x Chelmon

4 pokolce (Borsuk, Doris, Żółtek, Xanthurum)

1x babka

2x Anthias

2x Garbiki

2x błazenki

1x doktorek

1x brzydal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ciekawe jak będzie .......


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem kolejne tesy

PH 8 w dzień jak i w nocy

No3 wzrosło do 5

NH4 0

Na cyrkulację założyłem watę i woda od razu stała się bardzo klarowna;) A do mojego DSB trafiły robaczki i trochę glonów. Jak znajdę chwilę czasu wrzucę zdjęcia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedno pytanie. Czy sump przyjmie wystarczająco ilość wody jak braknie prądu ?


Było 340 litrów: http://nano-reef.pl/...042#entry344042

Obecnie (zdjęć na forum nie ma): 600 litrów słonej wody. Skała: 20kg, Piasek: 10kg albo i mniej. Korale i ryby: kolorowe; Światło: ATI 8x54W T5; Odpieniacz: Vertex Alpha 250; Obieg: RD6500; Cyrkulacja: ciągle za mała ale markowa :); Sól: Red Sea (niebieska) + Balling z Trace Elements od FM i węgiel ale to dla właściciela :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jedno pytanie. Czy sump przyjmie wystarczająco ilość wody jak braknie prądu ?

Wszystko jest tak zrobione że mam jeszcze zapas ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety mam trochę strat w koralach... W nocy mój ukwiał w kleszczył się w pompę cyrkulacyjną, dobrze że był duży i nie wkręcił się cały, jednak tkanka została uszkodzona i zdecydowałem się go wywalić bo zaczął wywalać wnętrzności na zewnątrz. Jedno jest pewne nigdy więcej ukwiałów. Następnie pisałem o padającej Euphyli. Zrobiłem szkolny błąd była dosyć wysoko oraz ustawiona centralnie w miejscu gdzie pompy cyrkulacyjne dawały największy strumień. Myślałem że jak koral Twardy to potrzebuje silnej cyrkulacji, a tu takie coś... Zestawiłem ją niżej i z 15 główek zostały 3 które od razu zaczęły się pompować. Ciekawe czy ocaleją chociaż te 3.

Napisze jeszcze tylko tyle, że tak klarownej wody jak teraz nie miałem jeszcze nigdy, od kiedy mam akwarium.;)

Zdjęcia sumpa

gallery_13524_2012_387869.jpg

gallery_13524_2012_4550844.jpg

gallery_13524_2012_1814625.jpg

I zbiornik główny

gallery_13524_2012_3002967.jpg

gallery_13524_2012_3201110.jpg

I całość

gallery_13524_2012_2428977.jpg

Po świętach chce kupić jakieś korale. Jak wyniki wody będą dobre może odwarze się i spróbuję jeszcze raz z SPS. Marzy mi się akwarium w którym są tylko 4 rodzaje SPS :Seriatopora caliendrum classic, zielona fluo i hystrix oraz Stylophora pistiliata (fiolet). Oraz LPS Euphylia. Na pewno będę miał Sarco i jakieś ładne grzybki.

Ale to z czasem może kiedyś się uda. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

euphylia to twardziel ? z tego co czytalem to woli lekki przeplyw


a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

euphylia to twardziel ? z tego co czytalem to woli lekki przeplyw

to LPS


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się prezentuje :thumbup: Euphylia powinna się zregenerować :)

Nie ma szans tkanka już się oderwała ;( Zostały tylko 3 główki... Przesadziłem z tym przepływem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem testy oraz czyściłem AS

MG 1380

CA 500

KH 9

NO3 5

gallery_13524_2012_2585335.jpg

gallery_13524_2012_2317267.jpg

gallery_13524_2012_416815.jpg

AS

gallery_13524_2012_665104.jpg

gallery_13524_2012_283323.jpg

gallery_13524_2012_4677963.jpg

I druga strona

gallery_13524_2012_343687.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Elegancko :thumbup: Wyprowadziłeś akwarium na prostą, pozbyłeś się dino - tylko pogratulować. Dori jak ładnie pozuje na ostatniej fotce :)

Jeśli chodzi o euphylię, to sama ukatrupiłam swoją pierwszą szczepkę i byłam pewna, że po niej, bo został sam szkielet. Po ok. 2 tygodniach zaczęła się odradzać, mąż się śmiał, żebym do niej nie podchodziłam, bo się mnie boi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o euphylię, to sama ukatrupiłam swoją pierwszą szczepkę i byłam pewna, że po niej, bo został sam szkielet. Po ok. 2 tygodniach zaczęła się odradzać, mąż się śmiał, żebym do niej nie podchodziłam, bo się mnie boi :D

Niestety źle wygląda w dodatku urywają się ostatnie główki.... ;( Natomiast inny rodzaj euphyli ma się dobrze widać ją w górnym rogu, nie byla w tak silnym pradzie i pompuje sie normalnie.

gallery_13524_2012_2599356.jpg

Edytowane przez komar3333 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caulastrea także jak widzę dogorywa. NO3 masz 5, czy 50?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caulastrea także jak widzę dogorywa. NO3 masz 5, czy 50?

przez dino niestety do tej pory sie nie otworzyla, licze ze moze jej sie poleprzy teraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie kończy wyjmowanie odpieniacza z systemu.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie kończy wyjmowanie odpieniacza z systemu.

nie rozsmieszaj mnie :) po co sie wypowiadasz ? pisales ze woda z kranu to pokarm dla dino, i co chyba sie pomyliles. jak chcesz podyskutowac o odpieniaczu i o mojej metodzie filtracji to zapraszam do dyskusji, chyba ze jedynym twoim argumentem takiej wypowiedzi jest fakt ze pan ze skepu namowil cie na odpieniacz za ok 1000 zl i powiedzial ze akwarium morskie nie da sie prowadzic bez tego sprzetu bo to "serce" calego systemu, to spoko . Poprosze o argumenty.

Edytowane przez komar3333 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Argumenty masz w akwarium.


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Argumenty masz w akwarium.

nastepny ...

jestem po 5miesiecznej walce z dino teraz pomalu wychodze na prosta, jestem pewny ze gdybym nie zrezygnowal z odpieniacza i nie zrobil as dino szalalo by nadal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tiaaaa, a twoja pewność graniczy z fanatyzmem ???? :) :) :)

Zobaczymy za miesiąc, dwa, trzy... oczywiście życzę żeby ci się udało... :) :) :) fajnie będzie mieć nowego GURU... :) :) :)


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie rozumiem co ma odpieniacz do dino hmmm?


Zbiornik: 330+Sump

Swiatlo: ATI Sunpower 8x54

Odpieniacz: Deltec APF600

Pompa Obiegowa: Jebalo 3000

Cyrkulacja: 2xJebalo wp25/R8

RO/DI: RO-MAN 75GPD

SOL: Tropic Marine

Start: 01.01.2015

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie rozumiem co ma odpieniacz do dino hmmm?

jest glowna przyczyna powstawania dino. powiem wiecej wycina wszystko z wody to co powinno w niej zostac, glownie fitoplankton bez ktorego nie ma zycia. jezeli odnotuje tendecje spadkowa NO3 wstawie pierwsze sps, jesli beda przyrosty a moderatorzy nie usuna mojego tematu to pozwole do siebie mowic guru, chociaz za oceanem tak prowadzone akwarium jak moje to nic nowego. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czasu jak nie widziałem Twojego akwarium to jakos wierzyłem w Twoje słowa, ze niby wiesz co robisz. Ale po zobaczeniu zdjęć mam juz pewność, ze guzik wiesz o akwarium. Masz praktycznie zero z tym baniaku w dodatku to zero juz zdycha. Ciekawe jak utrzymasz w tym większa ilośc życia skoro juz masz problem. Co do namawianie w sklepie to zdziwie Cie bo nigdy nie rozmawiałem z żadnym sprzedawca a moje acry maja sie wyśmienicie czego nie mozna powiedzieć o Twoim systemie. Jesli kondycję baniaka oceniasz po ilości dino to długa droga przed Tobą. A i co lepsze to zamierzam wydać jakies 4000 na nowy odpieniasz a nie 1000 jak sugerujesz :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czasu jak nie widziałem Twojego akwarium to jakos wierzyłem w Twoje słowa, ze niby wiesz co robisz. Ale po zobaczeniu zdjęć mam juz pewność, ze guzik wiesz o akwarium. Masz praktycznie zero z tym baniaku w dodatku to zero juz zdycha. Ciekawe jak utrzymasz w tym większa ilośc życia skoro juz masz problem. Co do namawianie w sklepie to zdziwie Cie bo nigdy nie rozmawiałem z żadnym sprzedawca a moje acry maja sie wyśmienicie czego nie mozna powiedzieć o Twoim systemie. Jesli kondycję baniaka oceniasz po ilości dino to długa droga przed Tobą. A i co lepsze to zamierzam wydać jakies 4000 na nowy odpieniasz a nie 1000 jak sugerujesz :)

masz kase, to sobie kupuj. czas pokaze, chce byc fer dla wszystkich czytajacych moj temat a korale i tak by padly nawet gdybym mial odpieniacz. no ale tak zwalmy to na brak odpieniacza, przeciez tak jest latwiej :)

Edytowane przez komar3333 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.