Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium założone z myślą o LPS, głównie euphylliach, które bardzo mi się podobają (w końcu był to mój pierwszy koralowiec w poprzednim baniaczku i wiele ze mną przeszedł ;) ). Będą też koralowce miękkie i grzybki oraz coś pływającego :D

Akwarium wczoraj posolone.

Sprzęt:

- 150x50x50 guardian,

- pokrywa alu zoolight (jeszcze oświetlenie led do roślinnego - pod koniec tygodnia będzie 2x80w T5, chociaż tą lampkę led w fiolecie zostawię),

- Eheim 2226 jako przelewowy i dodatkowa cyrkulacja, wewnątrz tylko Sera silicate clear,

- Tunze 6025,

- grzałka Jager 200w.

Odpaliłam na 16 kg aquaroche - ceramiki poklejonej cx5. Sól Aquaforest Sea Salt.

Za kilka miesięcy planuję odłączyć kubełek a zastąpi go odpieniacz Tunze 9006 i pompka cyrkulacyjna.

Czekam jeszcze na przesyłkę z eRybki z częścią rzeczy.

Zdjęcia godzinę po zalaniu. Dziś woda jest klarowniejsza, ale jeszcze mętna.

post-16477-0-13711200-1427209373_thumb.jpg

post-16477-0-76673300-1427209377_thumb.jpg

post-16477-0-96239900-1427209381_thumb.jpg

post-16477-0-28594200-1427209386_thumb.jpg

Edytowane przez Agnieszka S (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł zacny - choć nie do końca pochwalam łączenie miękkasów z lpsami, zwłaszcza grzybowieńce mogą Ci sporo szkód po pewnym czasie narobić, przerabiałem ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grzybków będzie niewiele, chociaż faktycznie przemyślę jeszcze ich obecność.

Pokrywa jest zdejmowana, tzn. zostanie tylko korona jak będzie się robiło cieplej, bo mogę mieć w lecie problem z utrzymaniem temp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczna obudowe. Zanim zamontowalem w niej wentylatory to temperatura oscylowala w granicach 60-65°C w obudowie, co przekladalo sie (w zimie) na wzrost temperatury w akwa o 3°C. Teraz ten problem juz nie istnieje.

Jak wpakowalas tam t5 80W?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Agnieszka,

troche pomarudze, ale sama wiesz, widzialem to pisze;

bylem u znajomego, ktory ma chyba z 1000 l akwarium. Od dna do lampy, euphylie mu tak porosly, ze nie moze czyscic szyb. Powiem szczerze, ze akwarium wialo nuda. Dobrze, ze mial pare kolorowych ryb.

Euphylia wyglada fajnie na jednym kamieniu. Zarastajeca akwarium jak chwast jest po prostu nudna (moje osobiste odczucie).

Nie wiem jak to widzisz w przyszlosci, ale pomieszalbym euphylie z przynajmniej paroma ostrymi kolorystycznie lps-ami. :secret:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak bardzo sie nie wpatruje, bo to nie moje. :secret:

Znajac ambitne podejscie naszych Babek, jestem pewien, ze nas zawstydzisz :blushing::thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się bardzo ładny baniak, proszę o częstą aktualizację :) Napisz jak sprawuje się Tunze 9006, zastanawiam się nad nim, mam podobny litraż ( u mnie pieni 9004) Trzymamy kciuki :thumbsup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oprawa Aqualux :)http://www.zoolight....-T5-2x80W-.html - jest świetna, bo wchodzą na długości 150cm 80w T5

O prosze, ja sama obudowe kupilem. Tam jest 147,5cm dlugosci oprawki wiec musi byc prawie na wcisk? Czy z latwoscia sie to sciaga?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też trzymam kciuki za ten plan, jak Stani napisał...napewno dasz radę i napewno wyjdzie to super. ;)


Pozdrawiam

Magda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się bardzo ładny baniak, proszę o częstą aktualizację :) Napisz jak sprawuje się Tunze 9006, zastanawiam się nad nim, mam podobny litraż ( u mnie pieni 9004) Trzymamy kciuki :thumbsup:

Blyx odpieniek dorzucę dopiero latem/jesienią - chyba, że będzie potrzebny wcześniej. W poprzednim miałam 9004 w 240l mniej więcej raz na tydzień czyściłam kubek - życia też nie miałam za dużo.

O prosze, ja sama obudowe kupilem. Tam jest 147,5cm dlugosci oprawki wiec musi byc prawie na wcisk? Czy z latwoscia sie to sciaga?

To są takie rury z jakiegoś plastiku, mocujesz to na metalowe blaszki - może je przesuwać do woli i faktycznie są prawie na styk. Teraz mam tam Aqualux ledy pod roślinniaka, fakt mniej grzeją, mam nadzieję, że z T5 nie będzie się nic działo. Mają przyjść czwartek/piątek to wrzucę fotki jak to wygląda od góry.

Wyciągasz belki przesuwając na bok ten metal, w miarę dobrze się wyciąga - tzn. mi gorzej, bo mężowi jakoś sprawniej to idzie ;)

Tak bardzo sie nie wpatruje, bo to nie moje. :secret:

Znajac ambitne podejscie naszych Babek, jestem pewien, ze nas zawstydzisz :blushing::thumbup:

Bardzo fajny zbiornik, bardzo fajne ułożenie skały, bardzo fajny pomysł!

Ja też trzymam kciuki za ten plan, jak Stani napisał...napewno dasz radę i napewno wyjdzie to super. ;)

Dzięki chłopaki. Mam nadzieję, że za rok będzie już wyglądał tak jak planuję. Nie zamierzam się spieszyć, powolutku, jeszcze plagi i inne ustrojstwa przede mną ;)

Edytowane przez Agnieszka S (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyjechał piasek Red Sea Reef Base Reef Pink 10kg. Chciałam żywy, ale się skończył, więc wzięłam ten. Mhmmm.... Płukałam, płukałam i płukałam a i tak woda mleczna. Poprzednio miałam zwykły żwirek koralowy i nie było takich numerów. W takich chwilach cieszę się, że mam kubełek - pojechałam wieczorem po wkłady z waty. Dziś jest zdecydowanie mniej dziadostwa ;) Rano wypłukałam wkłady, nowa solanka do filtra, bo wewnątrz efekt jakby ktoś pokruszył kredę. Miałam jeszcze wrzucić do koszyczka węgiel Rowa, ale tak myślę, że jak dopiero zmętnienie się zmniejszy, to dopiero dorzucę.

Z preparatów doszły bakterie Prodibio Biogest pół ampułki (za 3 dni wleję resztę), na razie fiolka poszła do lodówki. Wieczorem dałam 9 kropli JBL Koralfluid.

Doszło też nowe życie - xenia z clavularią na skałce i rhodactis. W słodkim też zaraz po starcie dawałam bakterie i gupiki jako starter (odpukać, bez strat) + bakterie.

Zasolenie (salimetr Groch Tech) 1,023, kH 11.

post-16477-0-81618600-1427364662_thumb.jpg

post-16477-0-05302500-1427364667_thumb.jpg

post-16477-0-65278800-1427364671_thumb.jpg

post-16477-0-76756100-1427364675_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co te gupiki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwarium bardzo ciekawie się zapowiada. Będę obserwował temat. Może w przyszłości coś podobnego zaplanuję.

Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesu w realizacji planów.

Zbyszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po co te gupiki?

Gupiki w słodkowodnym ;) Trzeba tylko zdrowe kupić. Zawsze na drugi dzień po zalaniu wpuszczałam, tylko potem był problem jak się zadomowiły i rozmnożyły :D W morskim robię teraz podobnie - na samym starcie wytrzymałe miękkie koralowce - przyspieszą dojrzewanie ;) I jest na co popatrzeć ;) Młodszy syn już chciał, abym się z nim xenią podzieliłam :D

Zbyszek39 dziękuję :)

Edytowane przez Agnieszka S (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bede rowniez z ciekawoscia obserwowal :). A ten Koralfluid to po Ci na poczatek?

bez polskich znakow/mobilnie...

Edytowane przez baszurek (wyświetl historię edycji)

"Czy nig­dy nie zas­ta­nawiał się pan nad tym, dlacze­go chmu­ry i drze­wa, złotog­niade je­sienią, bu­re zimą, ten pejzaż dek­li­nowa­ny przez po­ry ro­ku, dlacze­go wszys­tko wa­li w nas pięknem jak młotem, ja­kim pra­wem tak się dzieje? Prze­cież po­win­niśmy być czar­nym prochem międzyg­wiez­dnym, strzępa­mi mgławi­cy Psów Gończych, prze­cież normą jest hucze­nie gwiazd, po­top me­teorów, próżnia, ciem­ność, śmierć..."

S.Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witaj Aga, fajny projekcik, będę kibicował :)

Twoje błazny mają się wyśmienicie

pozdrawiam


QUQU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z Euphyliami :thumbup: to kibicuję bo tez je uwielbiam :guitar:

To i ja się do Pań dołączam. Może gdybym powiedział że uwielbiam to lekko bym przesadził, ale bardzo lubię. ;)

Od dna do lampy, euphylie mu tak porosly, ze nie moze czyscic szyb. Powiem szczerze, ze akwarium wialo nuda. Dobrze, ze mial pare kolorowych ryb.

Stani: sam sobie odpowiedziałeś, o gustach ...

Znam takich dla których "patyki" (acropory) to nuda i co powiesz?

A pisząc, że czymś byś tam kolorystycznie "rozruszał" to zgoda. Chociaż kolorystyka euphylii jest naprawdę szeroka.

Agnieszko - trzymam kciuki - na pewno będzie piękne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nalesnick dzięki :)

Mała aktualizacja. W piątek zamontowałam oświetlenie - 2x80W T5 - Sylvana Coralstar i Marinestar. Na zdjęciu jeszcze lampa led (w środku) - wylatuje, bo okazało się, że ten róż wcale nie jest widoczny z połączeniu ze świetlówkami ;)

Wczoraj wieczorkiem po zakupach u Agnieszki :)

Doszły:

- euphyllia grabrescens,

- euphylia yaeyamaensis,

- duncanopsammia axifuga,

- acanthastrea lordhowensis,

- tubastrea,

- oraz capnella, klyxum i anthelia.

Podałam koral fluid, a potem jaja kraba - Tubastrea otworzyła wszystkie mordeczki po pół godzinie. Siedziałam przyklejona do szyby - słoneczka są cudne :) Z tego wszystkiego, zapomniałam o fotce, ale będzie pewnie jeszcze niejedna okazja za zdjęcie.

post-16477-0-06915300-1427625675_thumb.jpg

post-16477-0-07513400-1427625677_thumb.jpg

post-16477-0-32901500-1427625681_thumb.jpg

post-16477-0-19609000-1427625685_thumb.jpg

post-16477-0-22515600-1427625692_thumb.jpg

post-16477-0-40068000-1427625696_thumb.jpg

post-16477-0-13385700-1427625700_thumb.jpg

Edytowane przez Agnieszka S (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjęłam watę z kubełka, myślę że już wystarczy ;) Dorzuciłam natomiast pończoszkę z ok. 300ml Seachem PhosGuard. Oprócz tego pół ampułki Prodibio Biodigest co 3 dni. Co dwa dni podkarmiam mrożonkami i Koralfluidem zwierzaczki.

Spadło mi kH ... samo. Dziś mierzyłam i wynosi 8.

post-16477-0-08880000-1427886337_thumb.jpg

post-16477-0-80901300-1427886339_thumb.jpg

post-16477-0-35853100-1427886342_thumb.jpg

post-16477-0-33966600-1427886346_thumb.jpg

Edytowane przez Agnieszka S (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.