Skocz do zawartości
Chruscik

30stka z Białegostoku

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Od dłuższego czasu interesuję się akwarystyką morską i postanowiłem, że pierwsze kroki będę stawiał na sprawdzonej i dobrze znanej 30l kostce aqueala, którą traktuję jako zbiornik przejściowy. W ciągu paru najbliższych miesięcy planuje "nauczyć" się trochę morszczyzny w praktyce, oraz zebrać sprzęt do postawienia porządnego baniaka ok. 100l. Firmowego sprzętu nie będę przedstawiał, gdyż jest on dobrze znany, dołożyłem do niego koralię nano i grzałkę 75w. Kostka została zalana 21.04, woda oczywiście po RO/DI, gdyż imo eksperymentowanie z kranówą nie ma sensu. Przez pierwsze 2-3 miesiące będę używał soli IO, później pewnie przejdę na coś "bogatszego". Może to dziwne, ale celowo zalewałem akwarium świeżą solaną, ponieważ chcę przejść dojrzewanie od początku do końca. Skała, w ilości 4kg, jeżeli wszystko pójdzie dobrze, dzięki uprzejmości Marbecza dojdzie we wtorek. Narazie nie wstawiam zdjęć, gdyż w pustym akwa nie ma co oglądać.

Pozdrawiam, Chruscik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, utrzymanie tak małego baniaka jest bardzo trudne ,może lepiej odrazu zrób większy :welcome: szkoda kasy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarło do mnie 4 kg skały (jeszcze raz wielkie dzięki Marbecz). Skałka wręcz książkowa, lekka, porowata, z mnóstwem życia, jak narazie zaobserwowałem jednego kraba (zdjęcie nr 3), rozgwiazdę, parę ślimaków, rurówki i inne "żyjątka". W filtrze wymieniłem oryginalną gąbkę na chemi-pure. Zasolenie 1.024, temp. 25 st. Oceńcie jak mi wyszło układanie. Przy okazji, czy mógłby mi ktoś zidentyfikowac fotkę 4 i 5, kraba (zdjęcie 3) oraz rozgwiazdę (zdjęcie 6)?

https://picasaweb.google.com/lh/photo/A-WyPOvXFEtz2sUToth8vHuJCqk-ZmstuLviafNx1RI?feat=directlink

https://picasaweb.google.com/lh/photo/7999Rrcr62w7RBGQOIZnp3uJCqk-ZmstuLviafNx1RI?feat=directlink

https://picasaweb.google.com/lh/photo/QIp6lCq0s1HEpk1NoyR8hXuJCqk-ZmstuLviafNx1RI?feat=directlink

https://picasaweb.google.com/lh/photo/R-X4PMgYEbl-gYQzs0Z9G3uJCqk-ZmstuLviafNx1RI?feat=directlink

https://picasaweb.google.com/lh/photo/fj-LGgN4e_kK5TRHuqsCynuJCqk-ZmstuLviafNx1RI?feat=directlink

https://picasaweb.google.com/lh/photo/KY_9oXbaFM9qHwjMa-g_13uJCqk-ZmstuLviafNx1RI?feat=directlink

Pozdrawiam, Chruscik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie rozgwiazdy mam w baniaku i nie robią problemów, wszelkie kraby i krewetki jak najszybciej wyciągaj... W przyszłości będą mogły uszkadzać korale i zabijać inne pożyteczne kraby pustelniki i krewetki. A ciężko bedzie je zlapać jak posklejasz skały i zasadzisz korale :whistle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jutro mija tydzień od wsadzenia LR. Skałka tętni życiem, obecnie jest porosnięta głównie brązowymi glonami, ale chyba to normalny objaw dojrzewania. Z "mobilnego życia" zaobserwowałem narazie kraba (chyba Cymo melanodactylus) , wcina glony, 2 rozgwiazdy, parę ślimaków i 2 większe wężowidła. Temperatura na poziomie 25-26 stopni, zasolenie 1.024. Na dniach mam zamiar dodac żywy piasek oraz jakiegoś krabika. Może polecicie mi jakiś gatunek do takiego słoika?

Pozdrawiam, Chruscik

post-9870-0-83164300-1335819078_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wiem gdzie się podział mój sumpowy krab:) te ślimaki to są turbo pewnie też przelazły na Twoje kawałki skały ,fajnie wcinają glony :)


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, postanowiłem trochę odświeżyć wątek, z racji tego, że dojrzewanie idzie pełną parą :). W piątek (11.05) dodałem ok. 4kg żywego piasku oraz 10l wody z baniaka Marbecza (jeszcze raz podziękowania). Obecnie akwa ma prawie 4 tyg. (26 dni), glony brunatne zostały niemal całkowicie wyparte przez zielone, gdzieniegdzie pojawiają się różowe i bordowe, więc chyba jest OK. Na dzień dzisiejszy w baniaku żyją dwa pustelniki, mała wundermanni (wpuszczona 2 dni temu, mam nadzieję, że uda się jej wytępić różyczki) i to co przyszło ze skałą - krab dzikus oraz parę ślimaków turbo. Niedawno zauważyłem coś, co w ciemności świeci się na różowo (fluorescencyjne algi?). W najbliższym czasie planuję dodać pierwsze szczepki jakiś łatwych koralowców, np. zoa.

Pozdrawiam, Chruscik

post-9870-0-03130900-1337540414_thumb.jpg

post-9870-0-89835300-1337540422_thumb.jpg

post-9870-0-92046900-1337540750_thumb.jpg

Edytowane przez Chruscik (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak byś poczekał jeszcze trochę aż zieloną trawkę skoszą ślimorki to było by lepiej ale jak znam życie to coś dołożysz sam z resztą też bym tak zrobił.


Akwarium wchodzi na obroty więc czas coś wrzucić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.