Skocz do zawartości
Sebastiann2

Problem z Cladiella

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy coś złego się dzieje z moim koralem Cladiella jeśli tak w ogóle się ten koral nazywa.

Ale zauważyłem u podstawy brązowe plamki a końcówki korala tak jakby bielały lub traciły kolor. Dodam że kupiłem go jako żółty mam nadzieję że to nie farbowany a naturalny kolor. Jest u mnie 4 dzień. Oświetlenie Ledy.

Parametry wody:

NO2 – 0

NO3 – 2.5

PO4 – 0.03 lub mniej

NH4 – poniżej 0.25

KH – 8

CA – 405

MG - 1290

Zbiornik ma 2 miesiące i 1 tydzień. Jest po 1 podmiance ok. 3 tyg. temu jakieś 20 l.

Życie w zbiorniku:

Euphyllia

Clavularia

Sarcophyton

Xenia

Rurówki – 2szt

Favia

Zooanthusy

Rybki:

Ocelaris – 2szt.

Centropyge Bicolor

Babki 2szt.

Wszystko ma się bardzo dobrze oprócz tego jednego miękaska.

No i na ostatnim zdjęciu nie wiem co to ale długo się fajnie otwierało a dzisiaj pozamykane…

post-8500-0-47921800-1335115391_thumb.jpg

post-8500-0-29804400-1335115405_thumb.jpg

post-8500-0-56242300-1335115420_thumb.jpg

post-8500-0-75019400-1335115437_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niestety farbowany koral, jeśli będzie miał siłę i uda mu się przetrwać to pozbędzie się sztucznego barwnika i jako śnieżnobiały zacznie nabierać naturalnego koloru odbudowując stracone zooksantele.

Poczytaj TEN wątek.


*Moja Rafka 200 l* (zlikwidowana z końcem 2016) 100x40x50, Sump 40L, Pudełko przelewowe, Lampa HQI 2x150+2x39W T5, Odpieniacz Deltec MC500, Obieg Eheim 1260, Cyrkulacja 2x Koralia3 6400l/h, LR 34kg, LS 21kg

Sprzedam wąż silikonowy 32 mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i na ostatnim zdjęciu nie wiem co to ale długo się fajnie otwierało a dzisiaj pozamykane…

a czy wcześniej wygadało tak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie. Czyli mnie oszukano w Erybce? Sprzedano mi koral który do dwóch miesięcy może zdechnąć.

Gość powiedział że jeśli będzie bieleć to ma za dużo światła i trzeba zmniejszyć !

Juko tak to ten koral. Tylko że ja mam brązowego i teraz kojarzę że po włożeniu tego farbowanego korala ten na ostatnim zdjęciu od tego czasu się nie otwiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super! witam w klubie ...mam tego korala też z erybki od paru dni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ryzykowałem. Oddałem na następny dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam też kupiłem w e rybce tego koralowca , najpierw wybielał a potem się skórczył i zacżął rozpadać , powinni informować ,że są sztucznie barwione wiedzą co sprzedają

Edytowane przez sebaseven (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brak słów w stosunku do sklepu i wciskania klientowi korala nie informując go ze to farbowany itp.tylko zwalając świadomie na winę oświetlenia.

wniosek-liczy się kasa aby zarobić na nieświadomym kliencie i wcisnąć mu korala


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bieleje od światła? Tzn. że nie jest to odmiana "snow white"? smile_dead.gif

Widzę, że w erybce dział "marketingu" prężnie się rozwija.

Jak po zbieleniu koral zacznie odzyskiwać naturalny brąz, to pewnie powiedzą, że parametry wody nie takie.


100x50x50

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się że powinniście się ubiegać o zwrot pieniędzy.


Pozdrawiam 

mm 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co ma piernik do wiatraka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze szkoda że nie ma przypominania w formie wiadomości prywatnej że ktoś odpisał na wątek autora… :angry:

Teraz przeglądam stare wpisy i czytam dopiero teraz.

Ale wracając do tematu:

Tak oddałem korala i żądałem zwrotu pieniędzy ponieważ mnie oszukano. Otrzymałem zwrot gotówki i pojechałem od razu właśnie do nowo otwartego ( wtedy był nowo otwarty teraz już ma parę miesięcy) sklepu Akwa Świat w Katowicach. I za tę samą kwotę kupiłem ogromną euphyllie z zielonymi końcówkami miała 11 mordek! Byłem bardzo zadowolony i szczerze polecam :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze szkoda że nie ma przypominania w formie wiadomości prywatnej że ktoś odpisał na wątek autora… :angry:

Teraz przeglądam stare wpisy i czytam dopiero teraz.

Ale wracając do tematu:

Tak oddałem korala i żądałem zwrotu pieniędzy ponieważ mnie oszukano. Otrzymałem zwrot gotówki i pojechałem od razu właśnie do nowo otwartego ( wtedy był nowo otwarty teraz już ma parę miesięcy) sklepu Akwa Świat w Katowicach. I za tę samą kwotę kupiłem ogromną euphyllie z zielonymi końcówkami miała 11 mordek! Byłem bardzo zadowolony i szczerze polecam :thumbup:

gratuluje pomyślnego załatwienia sprawy.. ja wczoraj zdechłą Zombie spłukałam w kiblu :realmad:

z dnia na dzień coraz mniejsza coraz bardziej brązowa..szkoda mi tylko gobiodonka bo odkąd trafił do mojego malutkiego akwa zamieszkał w tej nieszczęsnej Cladielli a teraz jest jakby bezdomny...przykleja sie do szczepki 3 cm :(

ja niestety stety olałam temat ze zwrotem pieniędzy wtedy.. ale od tamtej pory nic w tym sklepie już nie kupiłam za to jestem zadowolona z Aquamedica Poznań ale wiem że mają swój oddział we Warszawie też

po prostu powinna być informacja: koral oszczykiwany, photoshopem farbą ulepszany i każdy kujący na swoje ryzyko i chęci kupuje.. i wtedy jest jego wybór a nie czuje się zrobiony w balona.. :no ale wierze też w karmę.. to co wysyłasz do innych do Ciebie i tak wróci :lol:

nadal uważam że moja wiedza z zakresu akwarystyki jest jak dziecka z prowadzeniem samochodu ale

jednego się nauczyłam nie zawsze to co jest żółte jest żółte heh :evil:

w prawym górnym rogu można sobie ustawić obserwacje tematu..ja od razu na maila dostaje informacje że ktoś napisał coś ..

pozdrawiam

p.s. moja euphylla z zielonymi końcówkami ma 3 główki i też jest bardzo ładna i fajna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.