Skocz do zawartości
wasik85

moje pierwsze akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich , zaczne od tego ze wiem ze nie mam sie czym chwalic bo ogladajac wasze akwaria to naprawde sa wielkie i super no ale jak to sie mowi mala lyzeczka:)

Moje ma dopiero 3 tyg. i jest to moje pierwsze podejscie do solniczki .

wczoraj zrobilem wszystkie testy i wyszly pozytywnie wiec dzis podmienilem 20% wody , mysle ze odczekam jeszcze tydzien i znow zrobie testy jak wyjda znowu pozytywnie to bede zastanawial sie nad wpuszczeniem ekimy czyszczacej.

mam takie pytanie co wy o tym myslicie i co wypadalo by na poczatku kupic i ile?

Dodam ze mam niewielkie akwarium 58l i w tym 4kg zywej skaly - czy tyle skaly wystarczy czy dokupic jeszcze

prosze o wszelkie opinie pozytywne i te negatywne .

pozdrawiam

post-14325-0-65879200-1335127682_thumb.jpg

post-14325-0-01186300-1335127692_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś za sterylnie jak na 3 tygodnie zagłodzisz ekipę sprzątającą :)

Dopakuj jeszcze 3-4 kg skały i czekaj aż coś wyrośnie a potem dopiero ekipa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witamy nowego amatora solniczek :welcome:

Po miesiącu już możesz myśleć o ekipie czyszczącej chociaż jak tak patrze na fotki Twojego baniaczka to zastanawiam się czy ta ekipa czasem nie padnie z głodu bo ja tam glonów nie widzę :D

Pierwsze co mi się rzuciło w oczy to brak cyrkulatora. Przydałoby się trochę zakręcić tą wodą.

I skały fatycznie ze 3-4 kilo jeszcze by się zdało. Jak na trzytygodniowy zbiornik to czyściutko tam :)


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze zle zrobilem bo ogolnie bylo bardzo brudno piasek caly jak by z nalotem brazowym i szyby zielone dzis umylem szyby a piasek pokrecilem palcem i nie widac budu., dorzuce fotke z paru dni wczesniej troszke widac na niej piasek

post-14325-0-25148000-1335129307_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz to zmienia postac rzeczy:) Na chwile obecna akwarium jeszcze jest w trakcie dojrzewania i bedziesz tam mial jeszcze niejedna plage :p A testy moga byc zafalszowane bo glony na bierzaco pobieraja papu z wody i niektore wartosci moga byc zanizone. Z podmianami tez bym sie jeszcze wstrzymal zeby tych glonow nie dokarmiac i szybciej sie ich pozbyc.

Sent from my GT540 using Tapatalk


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze zle zrobilem bo ogolnie bylo bardzo brudno piasek caly jak by z nalotem brazowym i szyby zielone dzis umylem szyby a piasek pokrecilem palcem i nie widac budu., dorzuce fotke z paru dni wczesniej troszke widac na niej piasek

A widzisz i już bardziej wiarygodne fotki ;)

Przede wszystkim musisz dorzucić jakieś mieszadło bo ta woda u Ciebie stoi.

Jak faktycznie masz już "ładne" glony to pokusił bym się o jakieś ślimaki na początek ze 4 małe sztuki

Z krewetkami i krabami zaczekaj jak ci jakieś konkrety wyrosną na skałkach żeby miały co wcinać

Nie rób zdjęć z lampą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3000l/h moze byc troche duzo na Twoj litraz. Zalezy jeszcze jakie korale chcesz trzymac. Inna cyrkulacja bedzie dla np. sps-ow, a inna (mniejsza) dla lps. Musisz to wziac pod uwage. Pozatym moim zdaniem lepiej dac dwa mniejsze cyrkulatory niz jeden duzy. Latwiej mozna sobie dopasowac obieg wody.

Sent from my GT540 using Tapatalk


Start luty 2011. Zbiornik: 85x55x50h=233l. Sump -112l. Cyrkulacja: Aquael Reef Circulator 2600, Jebao WP25, JVP 102. Obieg: New Jet 2300. Odpieniacz: H&S110 na Tunze Hydroformer Silence 9420.04. Oświetlenie: TMC V2 Ilumen Air 900 -170W. 15kg live rock. 9kg Nature`s Ocean Bio-Active Live Aragonite Reef Sand. Refugium. Sól: Kordon Coral Sea Complete

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem tej pompki, ale mam za to w akwarium grzałkę i termometr, które są tak montowane na przyssawki i żadne się nie trzyma :) O ile grzałka i termometr po "odessaniu" tylko unoszą się w toni to pompka pewnie wybierze się w podróż po akwarium :) Poszukaj może czegoś montowanego na magnesy- są pewniejsze :)


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najmniejszy jaki znalazlem to 2500l/h mocowany na magnes

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie jvp montowane na przyssawkach i trzymają dobrze, do roku nie powinieneś mieć problemów a potem kupisz nowe przyssawki za 10zł i dalej będą śmigały. 3000l może być za mocna kup lepiej taką http://allegro.pl/jvp-100-2500l-h-3w-gwarancja-12mies-falownik-eco-i2293287703.html albo dwie koralie nano.


500 litrów, Deltec, Lampa - 150W LED,

http://nano-reef.pl/...25l-z-mikolowa/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok dziekuje za pomoc mieszadelko bedzie zakupione 2500l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

po ok. miesiącu i dwóch testach (wyniki pozytywne) wpóściłem pierwsze życie do mojej solniczki mainowicie : 1 krabik , 1 slimak turbo i jedna krewetka .

Zastanawiam mnie krewetka gdyż jest mało ruchliwa 90% czasu siedzi z tyłu za skałkami , wcale nie wychodzi na przód nie ma możliwość na nia popatrzenia się.

Czy to normalne zachowanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisz jeszcze jaka to krewetka


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak sie nazywa krewetka czyszczaca

post-14325-0-07608100-1335731309_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lysmata amboinensis nazywa się ona.

Powiedź jaką masz filtracje bo widze rurke, kratke i podoba mi się bo nic nie widać ze sprzętu niemal.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj jej trochę czasu.

Pisałeś że testy ok - a podasz wartości ? bo że są OK to nic nikomu nie mówi.

Kośmid to jest zestaw BOYU z panelem


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jest to boyu model tl-450 z panelem

podaniem wartosci to trudniejsza sprawa gdyz testy byly robione w sklepie przez sprzedawce jedynie zasolenie gdyz robie sam 1.022

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech ci następnym razem napisze ka kartce jakie masz wartości - przyda ci się żeby kontrolować zmiany w baniaku.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.