Skocz do zawartości
tman

ATI Bubble Master 200

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Odpieniacz jak w temacie, praktycznie nie pieni.. woda się niby kręci, ale wcześniej pienił nawet bez obsady; teraz mam 3 rybki, 3 krewetki, ślimaki (5), 4 rozgwiazdy, jeżowca i ukwiał (+kilka miękkich).

Od kiedy wymyłem cały odpieniacz w wodzie (kranowej) w kubku uzbierało się może z 1 cm jasnozielonej wody (ze 2 tygodnie temu). A karmię. przed umyciem, bez karmienia i bez obsady rybno jezowcoweo krewetkowej po tygodniu miałem wiecej dużo ciemniejszej wody... nie wiem o co chodzi - można źle zmontować odpieniacz?

Nad wodą w odpieniaczu jest z 1-2 cm piany, białej. Czasami musiało się zdarzyć, że piany było więcej, bo w rurze w kubku osad jest, ale nie przelała się ona do kubka (brudne jest co najwyżej denko od spodu..)


Pozdrawiam,

tomasz,

GG: 9137955

500l+ (120x65x60H) + 130 l sump|BK SM 250|Red Dragon 6500|Tunze 6025, 6045 + 2x6095 pod 7096|ATI SP 8x39|GroTech III NG|50-60 kg LR

11% doświadczenia (może trochę na wyrost..)

4609_4615.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Jesli sa mikrobabelki i zbieraja sie powyzej linii wody to jest ok. Jak myles caly odpieniacz to czasem zajmie troche czasu zanim mikrofilm bakteryjny na sciankach komory sie odtworzy. Taka sama sytuacja jest jak umyjesz tylko kubek i przez jakis czas piana nie chce sie przelac.

Pozdrawiam

P.S

Jest takze inna mozliwosc ze stosunek powietrza do wody jest nie taki jak trzeba i jest go za malo sprawdz wezyk i zwezke venturi czasami sie zapychaja

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2


280L - zalany od 15/04/12

UFO-C180 skimmer, 25kg skaly+ zywy piasek

Lampa Metis Hypertion R2 2x150watt

Refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bąbelki są, czy mikro - nie wiem, Fakt - umyłem w kranówie, czytałem, że chwilę to może potrwać zanim odpieniacz odzyska pełnię wydajności, ale 2 tygodnie..? Umyłem i kubek i body..

Powietrza chyba jest ok - jak pod wodą wyjmę pompę to leci dłuugi strumień białej wody (w sensie z powietrzem).

Jak to ew. sprawdzić/wyczyścić?


Pozdrawiam,

tomasz,

GG: 9137955

500l+ (120x65x60H) + 130 l sump|BK SM 250|Red Dragon 6500|Tunze 6025, 6045 + 2x6095 pod 7096|ATI SP 8x39|GroTech III NG|50-60 kg LR

11% doświadczenia (może trochę na wyrost..)

4609_4615.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz go na pompie psk 2500 ??

jesli tak to zobacz moze mesh sie wytarl i jest do wymiany

mycie nie ma nic do tego , jesli juz to moze go zmulic na jeden dzien a nie na tyle dni co u ciebie , moze nie ma co pienic , ja bym obstawial powietrze albo pompe ,

mam tez ati tylko 250 na 2 pskach i u mnie jest akurat tak ze musialem podwyzszyc poziom wody ale za to jest ustawiony na nimimum a pieni jak szalony

ty masz trochu inna budowe niz moj , przyreguluj sobie przeplyw wody i powietrza rura gdzie wchodzi rura od powietrza z pompy i zobacz ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest na PSK 2500.

I działa tak, jakby nie miał co pienić, ale moim zdaniem - co prawda się nie znam - ma co.. Bo i ryby, co prawda niewiele, ale także inne zwierzęta, i do tego karmienie (pół kostki solowca rano i pół wieczorem, kilka razy dałem całą..)

Nie za bardzo wiem jak go regulować (jest jedna śruba, ale nie mogę jej przekręcić) - jakby ograniczenie wypływu wody z body odpieniacza.

Sama pompa i jej czyszczenie, regulacja zwężki - kompletnie nie wiem jak to robić, nie wiem co to mesh.

Jak go myłem - rozebrałem go tak bardzo jak potrafiłem - astanawiam się czy złożyłem go właściwie - ale z drugiej strony tylko zdjąłem kubek i odłączyłem pompę (podłączoną przez jakby rurkę (rurka wchodzi do odpieniacza i na wystającej części zamocowana jest pompa.. Nie wiem jak się z tym mógłbym pomylić...


Pozdrawiam,

tomasz,

GG: 9137955

500l+ (120x65x60H) + 130 l sump|BK SM 250|Red Dragon 6500|Tunze 6025, 6045 + 2x6095 pod 7096|ATI SP 8x39|GroTech III NG|50-60 kg LR

11% doświadczenia (może trochę na wyrost..)

4609_4615.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej

Ta jedna sruba o ktorej mowisz reguluje odplyw wody z odpieniacza tym samym reguluje poziom wody wewnatrz odpienka ( im bardziej ja przykrecisz tym wyzszy bedzie poziom wody).

Co do zwezki i pompki to sprawdz czy nic nie blokuje dopywu powietrza ( w miejscu dokad biegnie wezyk z powietrzem).

Mesh to rodzaj wirnika w pompce- zamiast igielek ma pare warstw siatki ktora ma za zadanie drobniej posiekac babelki powietrza.

Pozdrawiam

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2


280L - zalany od 15/04/12

UFO-C180 skimmer, 25kg skaly+ zywy piasek

Lampa Metis Hypertion R2 2x150watt

Refugium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zrób proszę zdjęcie odpieniacza jak teraz pieni i wklej. Sprawdź jeszcze jak bedzie pienił jak zdejmiesz wężyk z tłumika, ori tlumik jest dziadowski, nie tłumi hałasu tylko przepływ. Czy na pompie przy wlocie masz tą oryginalną gumę? Jeśli tak to ja zdejmij. Sprawdź również tam przy wlocie jest tuleja wciśnięta, to ona właśnie robi w tej pompie za zwężkę Venturi, problem w tym że ona się rusza i czasem podczas mycia czy ruszania pompą ona się przemieści i zatyka wlot powietrza, wtedy odpieniacz przestaje pienić, sprawdź to.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.