Skocz do zawartości
barlaj

Co zjada babkę?

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu zauważyłem białą plamę za skrzelami u mojej Cryptocentrus cinctus.

Babka przyjmuje pokarm ale pokazuje się w zasadzie tylko przy karmieniu i to niewiele jej wystaje spod skały.

Dzisiaj wypłynęła kawałek dalej i zauważyłem że to co przedtem było plamą teraz jest dziurą głęboką na jakieś 5 mm i wygląda dość nieciekawie.

Macie może pojęcie co to może być? Jakaś choroba, czy może coś ją zaatakowało?

Podejrzewam że z taką raną rybka nie ma większych szans ale jeśli to choroba to może się przenieść na inne ryby.

załączam zdjęcie ale plama jest namalowana przeze mnie żeby tylko przybliżyć jak to wygląda i jaką ma wielkość.

dsc04054t.jpg

To wszystko co jest na biało jest teraz dziurą a w środku żywe mięso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy coś zauważyłeś np. jak się tym o coś ocierała itp???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz jakies kraby?


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie ciężko cokolwiek zauważyć z jej zachowania bo siedzi w swojej dziurze cały czas, dzisiaj jednak jak zaświeciłem latarką był tam też dziki krab którego czasami widuje, zwłaszcza w nocy.

Nie wydaje mi się jednak żeby to on był sprawcą, bo jak mały krab może tak uszkodzić tak szybką rybę?

Nigdy wcześniej nie zawracałem sobie nim głowy ale właśnie sprawdziłem i na 100% to jest

Actaeodes tomentosus, więc to jednak możliwe :wallbash:

Jak złapać tego zbója?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest duze prawdopodobienstwo. Kieliszek i zakaska na noc, przynajmniej bedziesz mial jedno podejrzenie z glowy.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taką babkę i wiem jedno że złapanie nie jest proste u mnie wyczuwa najmniejszy ruch w pokoju i zaraz znika - musiał byś jakąś pułapkę ustawić bo najmniejszy ruch rękom w wodzie i jej nie ma


baniaczek 450+160sump oświetlenie t5+led obsada koralin mieszana mieszana 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam taką babkę i wiem jedno że złapanie nie jest proste u mnie wyczuwa najmniejszy ruch w pokoju i zaraz znika - musiał byś jakąś pułapkę ustawić bo najmniejszy ruch rękom w wodzie i jej nie ma

warto sprobowac schwytac kraba, moze ten gagatek jest przyczyna...?


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, babka pewnie miała jakaś chorobę grzybową, wdała się martwica, jeśli masz krewetki czyszczące to one mogły tak " wyczyścić rybę" do żywego mięsa. Moim zdanie może przeżyć, mój Pterapogon też miał podobne uszkodzenie ale jednak doszedł do siebie, kwestia wielkości, jeśli jest naprawdę duże...to może być kłopot, pozostaje czekać i obserwować.


akwarium 80*40*40, 126 litrów, panel, marea 1000, koralia 2400- cyrkulacja, eheim 600 - obieg, miniflotor, 2*24 W 10000K T5, 1*24 W 18000K, 10 kgLR, trochę piachu, stada rurówek , cóś w muszelce, ślimaki: turbo, krewetki czyszcząca, 1 pterapogon, 1 żółta babka, 2 błazenki, jeżowiec,euphilia i miękk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

babkę przeważnie zjada dziadek hahahaha


Ehhh... żeby wyglądało tak jak kosztuje.:ph34r:

zawsze chciałem mieć takie coś, tylko po to, żeby dłubać wciąż..:blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.