Skocz do zawartości
CNCRob

Alternatywne źródła energii

Rekomendowane odpowiedzi

Robi dobrze piszesz to racja nikogo nie obchodzi co będzie za jaki czas tylko kasa się liczy paliwo mamy fajans rząd to olewa auta się psują trzeba naprawić kasa leci pomyślcie co by było jak by dało się zastąpić ropę rzucić palenie i alkohol przecież to by się odbiło na zwykłych obywatelach a tak prawdę mówiąc do puki tam na górze będą myśleć wyłącznie o sobie i swojej rodzinie i kieszeni to nie będzie dobrze takie jest moje zdanie


4693_4699.png

45 odmian korali :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej , tutaj w Polsce inne źródła energi są nie ekonomiczne! Wszystko w tym temacie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W chwili obecnej , tutaj w Polsce inne źródła energi są nie ekonomiczne! Wszystko w tym temacie

Nie tylko w PL w belgii np kolektory słoneczne zaczynają na siebie zarabiać po 10 latach ! a o ile wtedy wzrośnie cena energii ???!!! no i po 10 latach będą o wiele wydajniejsze panele a te będą bee ,mało wydajne i kupimy nowe a po 10 latach ..." i tak w koło panie pierdoło" tylko konsumpcja sę liczy a konsumenta mają w :mooning


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro jeszcze zeszliśmy na temat bio-energii, to ja akurat jestem przeciwny pozyskiwaniu energii paliwowej z bio-komponentów. Dlaczego - powód jest prosty - jeżeli żywność sprowadzimy do poziomu paliwa, to sami sobie odpowiedzcie, jak wpłynie to na ceny (z resztą już wpływa, chociażby cena oleju). A już najbardziej boję się czasu, gdy technologicznie możliwe będzie, aby samochody zaczęły jeździć na wodę. Mam nadzieję że nigdy się to nie stanie.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz, a dla mnie poziom piaskownicy jest wtedy, gdy zamiast argumentów w dyskusji pojawiają się osobiste wycieczki i teksty typu "ja mam rację a inni to sieroty". Śledząc różne dyskusje na forum po Tobie postów na tym poziomie się nie spodziewałem.

Naprawdę nie wiem dlaczego propozycja rozsądnego podejścia do tematu uparcie mylona jest ze ślepą nagonką. Moja racja jest najmojsza i szlus? Nie rozmawiamy o dogmatach, proponuję przeczytać jeszcze raz ze zrozumieniem tytuł tego wątku.

Powoływanie się w dyskusji o ekonomii na przykłady rodem z armii to dość ryzykowne posunięcie, a konkretnie na F-22 przy ogromnych problemach tej konstrukcji z eksploatacją i jej kosmicznymi kosztami to już zupełne kuriozum. Na obecną chwilę palącym problemem jest przekonanie pilotów, że ten myśliwiec spełnia podstawowe wymogi bezpieczeństwa lotu, a ekologia i ekonomia jej silników ma znaczenie zupełnie drugorzędne.

...

Moim celem nie są osobiste wycieczki. Tu nie chodzi o moją czy Twoją dumę ale o prawdę. Zniewieściali faceci godzą się na wszystko, bo tak jest łatwiej. Odsuwają problemy bo tak też jest łatwiej a poza tym panicznie boją się podejmować brzemiennych w skutki decyzji. A Świat to pole walki a nie sanatorium w Ciechocinku... .

Sprawę F22 poruszyłem dlatego, że każde państwo, przynajmniej takie, które ceni swą niepodległość i czegoś chce, stara się by w wypadku gdyby skończył się jeden z ważnych komponentów niezbędnych gospodarce jako ostatnia ucierpiała na tym armia. Trzeba się przecież bronić przed narzuconą z zewnątrz tyranią i jej drakońskimi podatkami. Ani ty ani ja nie wiemy ile ropy zostało na Półwyspie Arabskim gdyż to najpilniej strzeżona tajemnica tamtejszych rządów. Wiadomo, że Saudyjczycy zaczęli już tłoczyć słoną wodę do złóż by podnieść w nich ciśnienie. Jeśli ktoś wie cokolwiek, zdobywając informacje nie koniecznie legalnie i elegancko, to właśnie USA. Jak dodamy do tego skuteczną i bezpardonową determinację w poszerzeniu własnego zasobu energetycznego choćby w Zatoce Meksykańskiej, gazu łupkowego a także tego typu technologie jak przerabianie na paliwo lotnicze oleju lnianego to sytuacja z ropą nie wygląda najlepiej. Tak na marginesie dlaczego olej lniany a nie rzepakowy? Ot choćby dlatego, że rzepaku nie można siać rok po roku w tym samym miejscu, trzeba jego uprawę nawozić i nie bardzo nadaje się do siewu na lichych glebach.

Jeśli chodzi o ambitny projekt F22 to Amerykanie mają wolę i determinację by go zakończyć powodzeniem. To nie makieta stojąca w hangarze tylko najbardziej obecnie skomplikowane narzędzie wojny. Jak sobie porównamy efekty choćby przeciętnego projektu korwety "Gawron" i epilog to możemy nabrać odpowiedniej perspektywy co do umiejętności skutecznego osiągania celu w USA i Polsce.

Powyższe to zapewne jedynie powtórka z historii. W latach '50 zeszłego wieku Ruskie położyli łapę na 90% znanych złóż niklu przejmując dużą ich część na Kubie. Amerykanie by uniezależnić się, w możliwie dużym stopniu, od niklu opracowali stopy stali martenzytycznej, która nie zawierała niklu a nadal posiadała odporność na korozję i przyzwoite własności wytrzymałościowe.

Możesz powiedzieć, że ropa po 200$/baryłkę to szok. Dlatego zapytam a dlaczego nie 300$/baryłkę,...? W ślad za ropą pójdzie cena węgla, gazu, uranu,...!

Właśnie dlatego uważam, że powolne acz systematyczne powiększanie własnej niezależności energetycznej poprzez zmniejszanie własnego zapotrzebowania a także tego co jesteśmy w stanie sami wygenerować świadczy o tym, że robimy co można a nie czekamy na nieubłaganą katastrofę. Tego nie da się jednak osiągnąć bez wyrzeczeń. A mieszkańcy Europy nie są skorzy do poświęceń czy zniżenia się do poziomu mieszkańców "biedniejszego" świata. Za to skorzy do przenoszenia odpowiedzialności za swój los i życie na "państwo"! Czyli kogo?! Tych paru zniewieściałych bawidamków, którzy chcą podobać się i kochać wszystkich?! Ktoś ich przecież wybrał! Kobietom wcale się nie dziwie bo to ich klimaty ale wyborcom płci męskiej jak najbardziej. Przynajmniej w moim przekonaniu zniewieściały bawidamek nie może przewodzić innym.

Ot pierwszy z brzegu przykład technologii z "biedniejszego" świata. Przydomowa wytwórnia gazu do gotowania. Czyli 200l plastikowa beczka z ruchomą, uszczelnioną wodą "kopułą", pod którą gromadzi się gaz powstający w wyniku rozkładu odpadków organicznych: obierzyn, niejadalnych części roślin,... . No ale Europejczyk to "panisko" i nie bedzie się zniżał do gotowania na takim gazie. Dla niego gaz musi spełniać normę ISO100000, być przebadany przez TUV i 10 innych instytucji, drogi bo obłożony horendalnymi podatkami.... Wtedy "panisko" wie że nikt go nie będzie postrzegał jako biedaka bo ma gest i płaci. A w duchu biadoli jak baba, szuka w internecie cudownych rozwiązań typu generator "free energy",... . Jak mawiał Grek Zorba "...to będzie piekna katastrofa...", nota bene w Grecji już jest.

Nie piszę tego by przekonać do mojego punktu widzenia kogokolwiek. Jedynie byście wzięli pod uwagę, że na pewne rzeczy można spojrzeć inaczej i to nie tylko w wymiarze całych narodów ale samego siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nigdy tego nie zrozumie :( Jeżeli chodzi o morskie dyskusje to wątki umierają w 1-2 dni. Nikomu nie chce sie pisać argumentów, merytorycznie przekonac do swoich obserwacji. Przeczytac, przytoczyć jakiś artykuł czy przetlumaczyc. Rozpocząć dyskusję na temat. W offtopicu znawcow i mentorow na 5 stron. Ilu z Was ma akwarium a ilu wykorzystuje energię odnawialna na co dzien że tak żarliwie chcecie mieć rację.

Od czego sa inne tematyczne fora? Ciekaw jestem ilu z Was zabrało by głos na "Elektroda"

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2


Akwarium - 700l - 180x62x65 , Sump - 300l 150x47x42. 

Filtrcja - podzwirowa / refugium 20W / cryptic zone

Osprzet -  Schuran 150 ~ Sicce Syncra 6.0 ~ ATI Sunpower 6x80W + 54W LED ~ 2x Jecod RW-8 ~ Kamoer P4 Pro ~ DD TopUp ~ Eheim Jager 200W

Suplementacja - Balling DIY HD

Konsumpcja Energii- 275 kWh miesiecznie

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak ,edergii darmowej,całkowicie darmowej mamy full,tylko nie potrafimy jej ujarzmić


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam Państwa

Dwa słowa o tendencjach rynkowych bo to właśnie one wyznaczają kierunki rozwoju branży energetycznej. pracuje w firmie która zajmuje się energetyką. analizując to co się dzieje na rynku w Polsce nie ma szans na odnawialne żródła energii jako aktywa konwencjonalne. dlaczego? Bo nas na to nie stać... niestety taka jest prawda. cena 1 kWh wyprodukowana w energetyce konwencjonalnej w dalszym ciągu jest najtańsza, natomiast ta sama kWh wyprodukowana na farmie wiatrowej czy na farmie panelowej będzie dwa lub trzy razy droższa ponieważ wskaźnik kosztów inwestycyjnych na MW jest najmniejszy dla węgla. w chwili obecnej na rynku buduje się wysokosprawne kogeneracje oparte o silniki gazowe np GE Jenbacger, MAN, CAT, MWN etc. poruszenie takie było spowodowane dofinansowaniami w NFOŚ tych inwestycji oraż żółte certyfikaty które pozwalały (do końca 2013) uzyskiewać dodatkowy przychód z racji sprzedaży energii cieplnej i elektrycznej, czyli jak elektrownia sprzedawała 1kWh po np 26 gr to od Państwa dostawała jeszcze 13 za to że wyprodukowała go w kogeneracji, przy założeniu że i prąd i ciepło jest sprzedawane. podobnie sprawa się ma z turbinami gazowymi, które wskaźnik kosztów na 1MW mocy mają większy od silników ale i tak jeszcze dwa razy mniejszy od odnawialnych. teraz na rynku krążą tematy polegające na spalaniu śmieci (posegregowanych) i odzyskiwanu z tego energii. ale w dalszym ciągu to jest mniejsza lub większa emisjia CO2.

A tak prywatnie. obecnie też jestem na etapie budowy domu i tu muszę napisać że instalacje domową przygotowałem sobie pod układ niewielkiej turbinki wiatrowej (około 2 kW) oraz fotoogniwa tak do 1 kW (kable, AZR, akumulatory, przetwornica itp). no cóż, wiem że to mni się nigdy nie zwróci, niestety, a robię to z przekory żeby nie płacić energetyce za prąd, bo wiem jak go robi :). i jeżeli ktos pisze inaczej to albo nie ma wiedzy albo coś źle policzył.

a z ostatnich nowinek technicznych to jakś czeska forma wypuściła na rynek mikroturbinę gazową o mocy elektrycznej 20kW... można by próbować liczyć opłacalność, znając cenę urządzdnia, czy w warunkach zimowych zabudowa takiego urządzenia w domu byłaby opłacalna (ciepło i prąd). pozatym sprzedawanie energii do energetyki wymaga dość upierdliwych uzgodnień...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nie tylko w PL w belgii np kolektory słoneczne zaczynają na siebie zarabiać po 10 latach ! a o ile wtedy wzrośnie cena energii ???!!! no i po 10 latach będą o wiele wydajniejsze panele a te będą bee ,mało wydajne i kupimy nowe a po 10 latach ..." i tak w koło panie pierdoło" tylko konsumpcja sę liczy a konsumenta mają w :mooning

Przy obecnych cenach energii i przy założeniu, że będą ciepłe lata kolektory słoneczne zwracają się po 2 -3 latach i to w Polsce. Sam mam jeden kolektor słoneczny "sterego typu" na dachu i planuję dokupić drugi próżniowy. Wydłuzy się wtedy okres pracy kolektora.

Kolektor słoneczny ma tyle wspólnego z ogniwem słonecznym co piernik z arką Noego. Jedno służy do uzyskiwania ze słońca energii cieplnej a drugie energii elektrycznej.

Jeśli chodzi o ogniwa słoneczne to problem nie tkwi w tym że fotoogniwa są mało wydajne [ich wydajność jest znacznie wieksza od fotosyntezy] i że ulegają awariom tylko w tym jak przechowywać energię. Akumulatory są słabym ogniwem systemu. Tego problemu nie ma w przypadku kolektora słonecznego. Służy on bowiem do ogrzewania wody i wystarczy mieć zbiornik na ciepła wodę.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Masakra.... widze ze nikt nie chcial ogladac, to Wam napisze:

Ekonomia oparta o surowce.

"Roznica miedzy ekonomia surowcowa, a systemem monetarnym jest taka, ze ekonomia surowcowa dba o ludzi,podczas gdy system monetarny zostal tak wypaczony ze troska o ludzi stala sie drugorzedna, jesli w ogole istnieje. Produkty tworzone dzis sa z mysla ile mozna na nich zarobic. Jezeli w spoleczenstwie jest problem i da sie zarobic na jego rozwiazaniu, to nie zostanie rozwiazany. Ekonomia surowcowa nie jest podobna do niczego co dotychczas probowano. Z dzisiejsza technologia mozemy stworzyc dobrobyt, ktory poprawi zycie kazdego. Swiatowy dobrobyt, jesli madrze spozytkujemy technologie dbajac o srodowisko. To zupelnie inny system i ciezko o nim mowic poniewaz opinia publiczna nie jest na tyle doinformowana jak chodzi o poziom rozwoju technologii.

Energia...

"Obecnie nie musimy spalac paliw kopalnych. Nie musimy uzywac niczego, co zanieczyszcza srodowisko. Jest dostepnych

wiele zrodel energii. Alternatywne zrodla energii wspierane przez rzadzacych, takie jak wodor, biomasa a nawet energia atomowa sa niewystarczajace, niebezpieczne i istnieja po to by utrzymac zyski przemyslu. Kiedy spojrzymy ponad propagande i rozwiazania sluzaceinteresom kompanii energetycznych znajdziemy nieskonczone zrodla czystej, dostepnej, odnawialnej energii.

Energia sloneczna i wiatrowa

sa wszystkim dobrze znane. Ale prawdziwy potencjal tych zrodel pozostaje tajemnica. Energia pochodzaca ze Slonca jest tak obfita, ze godzina swiatla w samo poludniezawiera wiecej energii, niz caly swiat zuzywa w ciagu roku. Gdybysmy zlapali 0,01% tej energiiswiat nie musialby wiecej spalac ropy, gazu ani niczego innego. nProblem nie lezy w dostepnosci lecz technologii jej pozyskiwania. A dzis jest wiele zaawansowanych technologii, ktore moglyby sprostac

temu wyzwaniugdyby nie musialy rywalizowac na wolnym rynku z dotychczasowymi technologiami energetycznymi. Jest tez energia wiatrowa.

Energia wiatru byla dlugo uznawana za slabai niepraktyczna z powodu uzaleznienia od lokalizacji. To zwykla nieprawda. Amerykanski Departament Energii przyznal w roku 2007 ze gdyby wiatr byl uzywany w pelni tylko w 3 z 50 stanow Amerykimoglby zasilic caly kraj. Sa tez inne, malo znane zrodla energii z plywow i fal. Energia plywow pochodzi z nurtow wodnych oceanu. Instalujac turbiny, wykorzystujemy ten ruch do produkcji energii. Obecnie w Wielkiej Brytanii

znaleziono dogodne 42 punkty. Wyliczono, ze 34% calej brytyjskiej energii moze pochodzic z plywow. Sila fali, ktora bierze energie z ruchow powierzchniowych oceanu globalnie ma potencjal okolo 80.000 terawatogodzin rocznie. Oznacza to, ze 50% energii zuzywanej na swiecie, moze byc wytwarzane tym sposobem. Warto zaznaczyc, ze energia plywow, fal, slonca i wiatru wlasciwie nie wymaga wstepnego stosowania innych form energii w przeciwienstwie do wegla, ropy, gazu,

biomasy, wodoru itd.

Te cztery zrodla przy uzyciu wydajnej technologii moglyby zasilic swiat na zawsze. Jednak istnieje jeszcze inna forma

czystej, odnawialnej energii,ktora przebija je wszystkie.

Energia geotermalna.

Energia geotermalna wykorzystuje tak zwane "gornictwo cieplne ktore poprzez prosty proces z uzyciem wody wytwarza kolosalne ilosci czystej energii. W 2006 roku, raport Instytutu Technologii w Massachusetts wykazal, iz obecnie w Ziemi dostepnych jest 13.000 zetadzuli energii z mozliwoscia latwego pozyskania 2.000 zetadzuli przy udoskonalonej technologii. Calkowite swiatowe zuzycie energii wynosi okolo pol zetadzula rocznie, co oznacza okolo 4.000 lat energii zasilajacej planete tylko przez to zrodlo. Wytwarzanie ciepla przez ziemie jest nieustannie odnawiane, zatem ten rodzaj energii jest naprawde nieograniczony. Mozna z niej korzystac w nieskonczonosc. Powyzsze zrodla to tylko jedne z wielu sposobow pozyskiwania czystej energii. W miare uplywu czasu bedziemy odnajdowac ich wiecej. Kluczowym wnioskiem jest fakt, ze mamy nieskonczona obfitosc energii, nie musimy zanieczyszczac, skladowac odpadow, ani tez za

nia placic.

A co z transportem?

Dominujacymi srodkami transportu w naszym spoleczenstwie sa samochody i samoloty. Oba wykorzystuja paliwa kopalne.

W przypadku samochodu, technologia akumulatora potrzebnego.do zasilania auta elektrycznego osiagajacego predkosc 160 km/ho zasiegu 330 km na jednym ladowaniuistnieje i to od wielu lat. Jednak z uwagi na prawa patentowe, kontrolowane przez przemysl naftowy ktory je blokuje przed trafieniem na rynek, oraz presja polityczna ze strony przemyslu energetycznego, dostep do tych technologii jest ograniczony. Nie ma absolutnie zadnego powodu innego, niz czysta, plugawa chec zysku zeby kazdy samochod na swiecie nie moglby byc elektryczny, czyli zupelnie, nie spalajacy benzyny.

Jesli chodzi o samoloty, czas bysmy zrozumieli, ze ten srodek transportu jest nieefektywny, niewygodny, powolny i powoduje zanieczyszczenia.

Oto pociag MagLev.

Wykorzystuje magnesy do napedu. Jest w pelni zawieszony w polu magnetycznym i wymaga mniej 2% energii uzywanej przez samolot. Pociag nie ma kol, zatem nic sie nie zuzywa w eksploatacji. Obecna predkosc maksymalna tej technologiiuzywana w Japonii, wynosi 575 km/h. Ta wersja MagLeva jest juz jednak bardzo przestarzala.

Organizacja 'ET3' zwiazana z "Projektem Venus"opracowala MagLev osiagajacy predkosc do 6.400 km/hw nieruchomym tunelu,

ktory mozna poprowadzic nad ladem i pod woda.

Wyobrazcie sobie podroz z Los Angeles do Nowego Jorku na przerwe obiadowa, lub z Waszyngtonu to Pekinu w dwie godziny.

Oto przyszlosc podrozy miedzynarodowej i miedzykontynentalnej. Szybka, czysta, uzywajaca ulamek energii, potrzebnej na to samo dzisiaj. Dzieki technologii MagLev, zaawansowanym akumulatorom i energii geotermalnejnie bedzie wiecej koniecznosci wypalania paliw kopalnych. Moglibysmy to osiagnac juz dzis, gdybysmy nie byli powstrzymywaniprzez paralizujaca strukture zysku."

Juz mi sie wiecej nie chce wklejac :p

Jesli kogos to zainteresuje to niech sobie luknie na wsystkie odcinki...

Jest u Nas wiele ludzi na forum co maja ogromna wiedze, na bank by sie przydala na ZTM forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie generalnie dzielą się na takich co coś w życiu chcą osiągnąć i takich co mają wszystko w d..pie.

W mojej gminie była dotacja do kolektórów 85% i to kupa ludzi stwierdziła że po co jak mają nowy piecyk, takim ludziom jak by darmo dawali to i tak nie będzie się opłacało.

Nie wszystko w życiu robimy dla pieniędzy !!!

Mam kolektory słoneczne 7lat

baterie słoneczne 1rok

wiatrak będzie przed zimą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
dwa watki wyzej z wiatru sie nie oplacalo a teraz moze byc roznie... masakra.

Jeżeli taki wniosek wyciągnąłeś z moich postów, tzn. że zupełnie nic z nich nie zrozumiałeś. Trudno...


ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

@Buczi to co wklejasz to są materiały brzmiące jak propaganda greenpeace...

Alternatywne źródła energii być może wystarczą do zasilenia domków jednorodzinnych. Nie wystarczą jednak do zasilenia pieców hutniczych i fabryk służących do produkcji materiałów potrzebnych do budowy urządzeń służących do pozyskiwania energii z alternatywnych źródeł. Wyobraźmy sobie hutę, która działa tylko w słoneczne lub wietrzne dni... To poprostu absurd. Bez elektrowni atomowych a w przyszłości termojądrowych nie będzie przemysłu.

Pociągi magnetyczne mają jedną wadę - cenę. Do ich budowy potrzebne są rzadkie bardzo drogie pierwiastki chemiczne oraz materiały do których syntezy potrzeba bardzo dużo energii.

Pozyskiwanie energii geotermalnej w Polsce nie jest opłacalne.

Wodór jest pozyskiwany głównie z ropy naftowej...

Jeśli koncerny tak strasznie walczą ze wszystkimi technologiami to dlaczego prowadzone są projekty budowy reaktorów termojądrowych? Te projekty chłoną miliardy dolarów. Koncerny powinny walczyć z tymi projektami bo przecież czysta energia elektryczna z reaktora termojądrowego będzie oznaczała koniec spalania benzyny. Po co budowane są samochody zuzywające coraz mniej benzyny - przecież nie jest to korzystne dla koncernów sprzedających ropę. Jakoś się nie trzyma kupy ta cała teoria spiskowa...

Wszystkie koncerny są złe - już lenin mówił że kułakom trzeba odebrać wszystkie dobra i rozdać je ludowi. Nastanie wtedy zielony pokój bez koncernów [greenpeace].

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

@nanokaczor zle rozumiesz ta jak to napisales "propagande"...

Cokolwiek ktos pisze chodzi o kase, a ta niby propaganda pokazuje system bez PIENIEDZY, nie byloby slowa oplacalne... obejrzyj te trzy filmiki, moze zmienisz podejscie do tej niby propagandy... nie bede tutaj pisal bo to bez sensu, ludzie sa tak wdrazeni w system, ze nie przyjmuja do wiadomosci ze mozna zyc inaczej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Już była podjęta próba stworzenia systemu bez pieniędzy - ZSRR. Towarzysz lenin, stalin i wspólnicy chcieli stworzyć szczęśliwy świat bez pieniędzy i z tego powodu zginęło 30 albo i wiecej milionów ludzi a sam najszczęśliwszy z obywateli - wódz rewolucji towarzysz stalin nigdy nie spał 2 razy na tym samym łóżku... Niektórym amerykanom z nadmiaru kasy trochę odbija. Posmakowali by smaku społecznej równości to by inaczej mówili ale ta fala szczęscia w 20 roku rozbiła się o Polskę.

Niestety kapitalizm i demokracja są najgorszymi systemami jakie mogą istnieć ale nikt lepszych systemów nie wymyślił. Z przykrością stwierdzam jednak że świat odchodzi od idei demokracji i kapitalizmu i coraz bardziej spada w przepaść socjalizmu który prowadzi do nowoczesnego skomputeryzowanego komunizmu.

Nauka też nie jest doskonała ale niestety nie mamy nic lepszego a ta nauka mówi mi że alternatywne źródła energii nie wystarczą do zasilenia zakładów przemysłowych.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świat bez patentów to w sumie piękna idea. Na poczatku zapewne byłoby fajnie, dopóki już wynalezione technologie nie zostałyby "przejedzone" do szczętu. A potem to już nie koniecznie. Celem patentów jest nie blokada czegoś lecz stymulacja. Dlatego właśnie po 20 latach technologia zostaje uwolniona i możemy cieszyć się choćby tanimi lekami generycznymi.

Sejfy koncernów są puste. Technologie, które zostały wymyślone przed "erą księgowych" są właśnie "dojadane". Nie tak dawno Kodak poprosił sąd o ugodę upadłościową. Skoro BP dysponuje tak wyszukanymi technologiami wierceń to dlaczego doszło do wycieku drogocennego surowca w Zatoce Meksykańskiej i to na taką skalę? Awaria w szwedzkiej elektrowni atomowej Forsmark. A przecież Szwecja słynie z zamiłowania do bezpieczeństwa i posiada wysoką kulturę techniczną. Przykłady można mnożyć.

Moim zdaniem nasza cywilizacja zachodu budzi się z błogiego snu z ręką w nocniku i świadomością, że pieniądze nie poszły tam gdzie powinny i postawiono na tych co nie trzeba. A kryzys energetyczny jest już faktem. Za kilka lat gdy niedobory oraz koszty energii zaczną być bolączką dnia codziennego wiele rządów i to pod naciskiem opinii publicznej będzie na nowo otwierało np. elektrownie atomowe czy węglowe. Opinia publiczna nadal będzie składała się z tych samych schizofreników, którzy dzisiaj krzyczą by to wszystko z dnia na dzień zamknąć a najlepiej zlikwidować. Na szczęście na likwidację już brakuje pieniędzy.

Edytowane przez Ritter (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aquael na targach w Norymberdze reklamowal swoj nowy produkt

wiatrak za 2500 zł

podłączenie bez zadnych pozwoleń...

mozna poszukać na stronie producenta


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuję,

trochę czasu poleciało i technologia trochę się na pewno poprawiła.

Czy ma ktoś wiedzę, czy panele fotowoltaiczne i umowa z energetyką o kupnie prądu - jest to opłacalna sprawa ?

Podobno miasta zaczynają dotować taki rodzaj energii - przy założeniu dotacji - jest to bardziej opłacalne ?


"Wszystko co słyszymy jest opinią, nie faktem. Wszystko co widzimy jest punktem widzenia, nie prawdą." Aureliusz

Nowe 730L

Stare 470L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nine wiem jak panele ale do ogrzewania domu obok pieca gazowego bedzie powietrzna pompa ciepla. Nowe modele sa name tyle wydajne ze dzialaja nawet podczas przymrozkow. Oznacza to ze piec gazowy bedzie dzialal tylko w najzimniejsze miesiace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.