Skocz do zawartości
cromags

absorber azotanów

Rekomendowane odpowiedzi

Ogarnęła mi baniak plaga glonów, których nie mogę się pozbyć. Trenowałem już kilka sposobów opisywanych na forum ale nic z tego, dalej są. Jaki absorber azotanów z Waszego doświadczenia jest najlepszy?


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jakie masz parametry???


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie są tragiczne Marek, ok. 10 no3 ale taki poziom jest od ok miesiąca i glonowisko nieustanne, nie mogę się ich pozbyć a na domiar złego, kilka dni temu pojawiło się cyjano. Wyłączyłem światło na dwa dni i zniknęło ale pewnie powróci. Lubię zieleń ale na ogrodzie :)


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jaki absorber azotanów z Waszego doświadczenia jest najlepszy?

Makroglony. Są niesamowicie skuteczne i tanie :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PURIGEN jest bardzo skuteczny w walce z NO3, niestety likwiduje skutki a nie przyczynę, a zawsze lepiej walczyć z przyczyną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dzien dobry pomysl, czy nie masz za bogatej soli, nie lejesz jakiś supli... glony to lubia :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sól mam TM, nic nie leję oprócz wódki

lampę mam metisa i włączona jest od 10 do 19 a raczej była, stopniowo zwiększałem ilość świecenia


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

PURIGEN jest bardzo skuteczny w walce z NO3, niestety likwiduje skutki a nie przyczynę, a zawsze lepiej walczyć z przyczyną.

purigen nie "wyciąga" azotanów --- patrz strona producenta...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry odpieniacz i wódka/vsv/zeostart :)

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" Purigen® controls ammonia, nitrites and nitrates by removing nitrogenous organic waste that would otherwise release these harmful compounds." co za tym idzie usuwa NO3 zanim powstanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak mamy azotany to ich nie usunie, tylko zapobiegnie powstaniu w przyszłości :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Azotany są na tyle aktywne że zahamowanie ich przyrastanie = ich spadkowi, jeżeli nie pozwalamy na wzrost NO3 to jego poziom spadnie w akwarium sam za zasługą bakterii:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpieniacz mam deltec turboskimmer 1060, wódę leję od ok. 3 tygodni


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten najlepszy

http://www.aquaristikonline.ch/catalog/product_print.php?products_id=689&language=en

ale ja osobiście stosuje denitracje siarkową.


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

" Purigen® controls ammonia, nitrites and nitrates by removing nitrogenous organic waste that would otherwise release these harmful compounds." co za tym idzie usuwa NO3 zanim powstanie.

Nie usuwa NO3 tylko "nitrogenous organic waste" --- a to zupełnie co innego.

A z drugiej strony nie istnieje coś takiego jak absorber - to znaczy być moze istnieje ale tylko w wyobraźni i na źle przetłumaczonych ulotkach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"A z drugiej strony nie istnieje coś takiego jak absorber " i tu się mylisz kolego !300 ml tego absorbera wiąże do 8400 mg No3

http://www.aquatic-nature.be/2fr_bacteries.html


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

"A z drugiej strony nie istnieje coś takiego jak absorber " i tu się mylisz kolego !

To powiedz mi która substancja stosowana w akwarium do filtracji wody działa "dzięki" absorpcji? I jeżeli już to absorbent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

wikipedia to źródło które nie jest wiarygodne bo tworzą je wszyscy uzytkownicy którzy czasem nie mają pojęcia o tym co piszą.

Praca doktorska Heisenberga miała 1 stronę -- ten kto wynajdzie absorbent który działa w temperaturze pokojowej też dostanie doktorat i nobla z chemii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Deltec moim zdaniem nie jest udaną konstrukcją, kiedys był dobry, ale kiedyś były inne wymagania, teraz są inne. Ile wódki lejesz?


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To powiedz mi która substancja stosowana w akwarium do filtracji wody działa "dzięki" absorpcji? I jeżeli już to absorbent.

http://www.aquatic-nature.be/2fr_bacteries.html


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy możecie do jasnej cholery iść się kłócić na priv czy gdziekolwiek indziej na temat różnic między absorpcją i adsorpcją? Ilez można tego sluchać???


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Nie znam francuskiego a ta strona nie jest źródłem naukowym.

Żeby zaszła absorpcja w ciele stałym musi zajść dyfuzja. Dyfuzja w temperaturze pokojowej jest tak wolna że praktycznie nie zachodzi. Absorpcja dużych cząsteczek nie jest możliwa bo nie jest możliwa dyfuzja tych cząsteczek - dyfundować mogą atomy a nie cząsteczki.

@Seb to jest ważna sprawa - bo to tak jakby na ser mówić królik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sebciu, ale tak czy inaczej trza się pozbyć azotanów :unworthy: a produkt z tego linka co podałem potrafi w dwa dni zbić do prawie zera, więc...

języków uczyć się trzeba :harhar:

http://www.aquatic-nature.be/nitrat%20stop%20m.pdf


Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 400 L leję stopniowo od 2 ml do 3 ml obecnie, docelowo 4 ml, powoli zwiększam dawkę


Akwarium 150x50x55 412 L, sump 140 L, oświetlenie CRP Metis 3x100W, obieg NJ 4500, cyrkulacja 2xAquael 10000, pienidło TS1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.