Skocz do zawartości
luft

"Związki partnerskie" w akwarium

Rekomendowane odpowiedzi

Pomysł na temat zrodziło jak zwykle życie.

Do baniaka niedawno trafił trzeci ocelaris, który nie został zaakceptowany oczywiscie przez dotychczasową parkę. Wczoraj jako pan i władca "rozbiłem" stary związek oddając do innego akwarium samczyka. Dotąd agresywna w stosunku do trzeciego "rybka" po 5 minutach samotności i żałoby już kręciła się zalotnie przy nowym kochasiu. Choć nie mieszkają jeszcze razem widać, że samiczka "nie płacze" za poprzednim partnerem :]

W tym temacie piszcie swoje ciekawe obserwacje, doświadczenia odnośnie związków zwierzaków jednego gatunku, zycia w symbiozie (np krewetka z babką) oraz inne ciekawe międzygatunkowe "anomalie". Są to bardzo ciekawe rzeczy, jedna z wielu "nagród" posiadania baniaka morskiego w swojej przestrzeni.

pozdrawiam

Mariusz


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Planując zakup borsuczka (Siganus vulpinus) przeczytałem, że najlepiej od małego kupić dwie sztuki, tak zrobiłem. Udało się, tworzą parkę, wszędzie pływają razem. Patrolują cały zbiornik, nie mają swojego terytorium, a nie odstępują się na krok.


1200 l Opti-White (263x85x64); 215 kg LR; Pieniek Deltec SC 2060; 2x Tunze 6001 na Multikontroller; 2x Black Python 120W; 1x HQI 250W Reeflux 12000k; 4xT5 Fiji Purple i AM ReefBlue; 2x Lajon. Sól Preis Zalane od 15.12.2009r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm...... rozbić dobraną parę ,taką która się tuli i pieści w polipach ukwiała , a może przetrwało by to faktycznie że 20 lat, i to wszystko dla tematu ? :thumbdown:


Zaczynam od początku nie od zera .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Związek bez przyszłości ale trwają ze sobą. Mowa o Mespilli, która zaraz po wpuszczeniu do baniaczka ukradła ze skały zoa i się z nimi szwęda - rosną lepiej od pozostałych.

Co do związków błazenka ze swoim domkiem to moja mała parka przedstawia typowo sąsiedzkie zachowanie, sam nie zjem a drugiemu nie dam. Z przyjmowaniem pokarmu przez ukwiał rybek nie ma problemu natomiast coś mniejszego jest od razu wyszarpywane i wyrzucane na drugim końcu zbiornika.

U mnie narazie jak widać bez fajerwerków.

Najlepsze korzyści ze związku to mam Ja i Akwarium.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm...... rozbić dobraną parę ,taką która się tuli i pieści w polipach ukwiała , a może przetrwało by to faktycznie że 20 lat, i to wszystko dla tematu ? :thumbdown:

Doszedł trzeci błazen ponad tydzień temu. Wiesz jakoś jestem mało romantyczny (rybkę dałem koleżance na urodziny dlatego, że pływała u mnie z 3 miesiące i wiedziałem, że jest zdrowa... wiec kitu i niewiadomej tygodniowej rybki nie chciałem dawać w prezencie). Temat jest efektem niezaplanowanego doświadczenia.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pseudanthias skłampinis :D

Sztuk dwie. Od początku pływały razem i była to parka bo były widoczne różnice z wyglądu.

Jak samczyk zachorował to i samiczka stała się bardziej osowiała i niekiedy w jego pobliżu leżała na skale. Samiczka po niedawnej śmierci samczyka zaszyła się gdzieś i nie widze jej. Może z żalu odlicza swoje dni ? Przykre... więź widoczna.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stare porzekadło mówi, że baba nie bzykana głupieje. Mam jedną samotną starą i wyrośniętą samicę pseudanthias squamipinnis. Z zazdrością obserwuje zaloty disparów, zawsze je rozgania.


1200 l Opti-White (263x85x64); 215 kg LR; Pieniek Deltec SC 2060; 2x Tunze 6001 na Multikontroller; 2x Black Python 120W; 1x HQI 250W Reeflux 12000k; 4xT5 Fiji Purple i AM ReefBlue; 2x Lajon. Sól Preis Zalane od 15.12.2009r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.