Skocz do zawartości
gregior

Wycieczka po Europie samochodem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, wybieram się na wycieczkę samochodem po Europie, Irlandia północna, anglia, francja, belgia, luxemburg, szwajcaria, włochy, francja, powrót. Macie jakieś rady,, gdzie co zwiedzać, o co zahaczyć, dodam że mam na to jakieś 2 tygodnie.


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym się czepiał ale w dwa tygodnie to na tej trasie będziesz tylko wnętrze samochodu oglądał. Chyba że z każdego z tych państw wybierzesz maks. 2-3 miejsca do obejrzenia. Kilka lat temu dwa tygodnie to sama Grecję kontynentalna mi zajęła.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Na Polskę 2 miesiące to za mało, a dopiero taki obszar.

Irlandię Północną z przewodnikiem Pascala w ręku zaliczysz w jeden dzień będąc tam z rana, gorzelnia Bushmills, carrick-a-rede, droga olbrzymów i jakieś lipne ruinki (kawałek ściany - zamek).

Luxemburg to samo.

Ale Francja, Włochy... tutaj jedno miasto zajmie kilka dni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

tak naprawdę to samo zwiedzanie chce zacząć od Belgii - Bruksela- 1 dzień, potem Luxemburg 1 dzień, następnie Szwajcaria, Zurych 1 dzień, no i potem Włochy, Wenecja, Mediolan, następnie kierunek Lyon i Paris, wiem że to może trochę mało czasu, ale najwięcej czasu chcę poświęcić Włochom i Francji.

Dzięki za uwagi powyżej, jakieś jeszcze rady?


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 tygodnie to nie za duzo. Kazdy ma inne wyobrażenie wakacji, podrózy, przezyć i przede wszystkich zdobywanych trofeów. Ja stawiam na ludzi, obyczajowość więc wybrałbym jeden kraj, byc moze nawet jakiś "dziki" i skalkulował czy opłaci mi sie swoim samochodem jechac czy na miejscu wynająć coś dolatując samolotem. 2 tygodnie po 3 krajach to około połowa czasu spędzona w samochodzie. Jeśli lubisz jazda sama w sobie Cie kręci to spoko. Im ładniejsze, modniejsze miejsca na trasie tym postawienie wozu w nim to tylko kłopot i koniecznosc wkalkulowania dodatkowych kosztów lub czasu w zabawę. Pozdro


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki dzięki za rady, a w szczególności dla luft, chyba jednak zdecyduję sie tylko na Włochy samolotem do Wenecji, za zaoszczędzone pieniądze, jak starczy czasu, wynajmę samochód i pojadę do Rzymu i/lub Mediolanu. Czytałem że na samą Wenecję trzeba poświęcić kilka dni, co o tym myślicie??


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki dzięki za rady, a w szczególności dla luft, chyba jednak zdecyduję sie tylko na Włochy samolotem do Wenecji, za zaoszczędzone pieniądze, jak starczy czasu, wynajmę samochód i pojadę do Rzymu i/lub Mediolanu. Czytałem że na samą Wenecję trzeba poświęcić kilka dni, co o tym myślicie??

zobacz jakie masz bilety do dyspozycji tansze (jakie miasto wloskie)... i wg tego trase obrać. Rzym jest piękny, a od północy do Rzymu sporo atrakcji... Siena (2 lipca i 16 sierpnia) niezwykle widowisko, wyścig koni przez miasto 17 dzielnic. Coś niesamowitego. Do tego Toskania, dobra kuchnia, malownicze widoki. Mediolan mocno zakorkowany i odpowiednio drogi. Wiec przed Sieną Bolonia i Florencja do dyspozycji. Po Sienie Perrugia i rzut beretem do niesamowitego Asyżu. Jesli styknie czasu zostaje Rzym do zdobycia :) Nie zapomnijcie po drodze o kąpieli w morzu :) Pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni w Wenecji moze byc fajnie, choc chyba dwa wystarcza...Zawsze chcialem tam spedzic choc jedna noc, gdy wycieczki wieczorem odjada, usiasc przy winku, pomarzyc, ach.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz mało czasu to Wenecję spokojnie w jeden dzień zobaczysz,

wystarczy kilkugodzinny spacer między kanałami i posiadówa na Placu św.Marka

żeby załapać klimat.

co innego Rzym - tutaj to minimum 3-4 dni - 1 dzień - Koloseum (super), Forum Romanum

(jeśli lubisz zwiedzać tego typu ruiny), 2 - Watykan z Bazyliką - koniecznie wejdź

na kopułę - super widoki), 3 - chillout - kawa czy pizza na Campo di Fiori, fontanna di Trevi, Zatybrze...

jak masz więcej czasu i chcesz przejechać się samochodem to polecam z Rzymu do Neapolu

i wejdź sobie na wulkan a gdybyś z Wenecji jechał do Rzymu to San Marino jest warte odwiedzenia

(piękne widoki i tani alkohol :thumbup: )


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację , po powrocie wrzucę jakieś fotki, jednak zdecydowałem się jechać samochodem ale skupić sie na Włoszech, jednak samochodem można wiele zabrać ze sobą, choćby wino z francji lub jakąś ciekawą pamiątkę do domu, samolotem jednak będzie ciężko, a jeśli sie spodoba to za rok tylko Włochy.

Co ciekawego kupić w tych miejscach, jakieś pamiątki ciekawe przywieźliście, alkohole itp ?

A jak z internetem we Włoszech, Francji, cos trzeba będzie wykupić czy są dostępne darmowe hotspoty.

Niestety musze zabrać komputer i od czasu do czasu popracować. :wallbash:


100x40x45,sump 90x30x38, światło 4xt5 39w, 2x koralia 4500l/h, obieg aqua one 2600l/h, odpieniacz Deltec APF600, pudełko przelewowe

6195_6307.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak okolice swajcarii i włoch to proponuje mattehorn - szwajcaria i wloskie dolomity , warto zachaczyć o salzburg śliczne miasto w zachodnio poludniowej austrii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.