Skocz do zawartości
Ironista

Przeczesałem reeflex i nic

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przywiozłem kilkadziesiąt kilo skały no i się zaczęło :wallbash:

Z większoscią stworzeń sobie poradziłem. Ale mam problem z dwoma, choć siedziałem długo szukając na reeflex

- pierwsze wygląda jak mała modliszka - budowa ciała, ruchy - cała czarna, na grzbiecie dwa rzędy białych kropek, a właściwie kresek.

- drugie to jakieś wężowidło - całe zielone, niesamowita głowa w biały wzorek - jak się rozciągnął to jakieś 15-20 cm

Proszę o pomoc, bo nie wiem, wrzucić z powrotem do baniaka, czy też utylizacja w toalecie.

Wklejam fotkę (jak się uda)

post-12805-0-21630000-1336331700_thumb.jpg


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wężowidło wrzuć, jest pożyteczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie wezowidło a http://pl.reeflex.ne...0nigrescens.htm

wiec nie wyrzucaj

a krewecie to bym przytulił jakbys blizej mieszkal :)


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Co do wężowidła, to jak ma spełniać pożyteczne zadania, to wrzucę go do reefmaxa, za parę tygodni trafi ze skałą do dużego baniaka, a na razie będzie miał lepsze warunki niż w baniaku przedwczoraj zalanym.

A z modliszką mam problem. Na razie jest mała, to też bym ją wpakował do reefmaxa, ale jak ja ją później znajdę w skałach? Trafi do nowego baniaka, podrośnie i ...będzie baniak bez skorupiaków :realmad:


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

to pierwsze to jakaś krewetka modliszkowa, może ktoś się nią zaopiekuje, bo jak wrzucisz ją do baniaka, to wyciągniesz w ostatniej skale..., a to drugie to może być to:

http://www.reeflex.net/tiere/3121_Gattung_Nermertini.htm ,

piszą, że może być duża zmienność gatunkowa, no i ma charakterystyczny biały wzór na głowie...

Edytowane przez Pucek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pucek, też myślałem o tym, ale ja nie parlam po germański, ale jeśli jest tego wiele gatunków jak piszesz, to może być to. Podobny, z tym że ten mój ma dwie białe opaski, z regularnymi wycięciami w romby.


I znowu zalewamy, i znowu i tak do usranej śmierci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Modliszka to prawdopodobnie Gonodactylellus snidsvongi lub inna z tej grupy - to dość popularne i niegroźne dzikusy, w większości malutkie (2-3 cm). Określenie gatunku jest ważne, bo modliszki z innego rodzaju potrafią mocno narozrabiać. Identyfikacja nie jest prosta, bo modliszka potrafi znacząco zmienić ubarwienie nawet po wylince, ponoć najważniejszy przy ocenie jest ogon zwierzaka.

Miałem dzikusa z tego gatunku w głównej części RMa (masz fotki w moim wątku), był zupełnie niegroźny, nie polował nawet na małe kraby. Za to zachowanie takiego zwierza jest bardzo ciekawe, to niezwykle inteligentne stworzenia.

Edytowane przez kapuhy (wyświetl historię edycji)

ReefMax i parę gratów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ironista, słuchaj lufta, dobrze prawi :). Poczytaj sobie i peanut worm.


300x80x80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.