Skocz do zawartości
chmi

[K] Tunze Hydrofoamer Silence 9410.04 lub wirnik igiełkowy do PSK 2500

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni

Moja PSK 2500, a w gruncie rzeczy wirnik mesh doprowadza mnie do szału pod względem hałasu jaki generuje.

W związku z tym chętnie zakupię pompę Tunze Hydrofoamer Silence 9410.04 (to ta mniejsza) lub wirnik igiełkowy do PSK 2500 jesli ktoś cos takowego posiada.

Pozdrawiam

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli się nie mylę to mesh jest cichszy od igły ,w jakim odpieniaczu masz ta pompę i ile jest zanuzona?


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moze pekl ci wirnik ?? ew zawsze mozesz dokupic zestaw naprawczy z nowym meshem i bedzie smigala jak nowa,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pv


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze mesh byłby cichszy, ale mam wrażenie ze skrzywiona jest nieco ośka lub sam wirnik. Przez to ni w ząb nie chce startować sama, a po ręcznym pobudzeniu wirnik dość silnie mi się you ze po komorze. Kombinowałem już z zestawem naprawczym mesha (zanabyłem w acroporze), ale mam najwyraźniej antytalent fryzjerski. Z meshem jest o tyle problem że jego funkcjonowanie jest mocno zmienne w czasie właśnie ze względu na frędzelki które się niestety niszczą podczas pracy. Bywały momenty kiedy za nic bym tego draństwa nie wymieniał, cisza (względna) i niezła piana. Ale te gorsze momenty niestety przeważały i w końcu miarka się przebrała. Postanowiłem wymienić wirnik na igłę albo zmienić samą pompę na silence. Odpieniek to diy by mrozikulus ala bk200. Co do wysokości posadowienia to siedzi już chyba w pozycji optymalnej (próbowałem już chyba wszystkich możliwych) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko z tego co czytam to odpieniek chyba na rurze 20cm i pompa Tunze Hydrofoamer Silence 9410.04 będzie za słaba


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mesh jest na pewno cichszy w PSK 2500,jest też normą,że ta pompa sama nie startuje i jak u innych też sama mi nie startowała.Jak co mam nakładkę wirnika igłę do sprzedania za 40 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odpieniacz jest na rurze 200 to teoretycznie potrzebna jest ta mocniejsza Tunze.

Napisałem, że teoretycznie bo przeznaczyłbym ten zestaw do większego akwarium (ok. 500 l) a Twoje akwarium ma 160 litrów więc ta słabsza powinna wystarczyć.

Pozdrawiam

T


akwarium: 140x60x60 OW (500l)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli odpieniacz jest na rurze 200 to teoretycznie potrzebna jest ta mocniejsza Tunze.

Napisałem, że teoretycznie bo przeznaczyłbym ten zestaw do większego akwarium (ok. 500 l) a Twoje akwarium ma 160 litrów więc ta słabsza powinna wystarczyć.

Pozdrawiam

T

to jeszcze zależy co to za odpieniacz i ile podnosi wodę w głównej rurze bo jak około 15cm do za słaba


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O pardą panowie. Rura to 160, zagalopowałem się.

Inmar biorę tą nakładkę. Może ktoś z okolic (wawa) miałby wirnik do udostępnienia na tzw. chwilę, albo chciałby stestować mój. Najwyraźniej problem mam albo z nim albo z pompką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpis ku potomności. Założyłem igłę od Inmara. No to był dopiero traktor... Czyli nie tędy droga. Wcześniej wypróbowałem inny wirnik, bez zmian co do głośności. Wkurzyłem się na maksa i rozebrałem pompkę do gołego. I co się okazało ? Przyczyną hałasu okazała się gumka stabilizująca trzpień wirnika w pompce. A raczej fakt że trzpień w nią nie trafiał i telepał się po komorze pompy. Teraz upajam się (względną) ciszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

o masz przegapiłem tego posta :wallbash:

trzeba było dać znać coś byśmy poradzili :welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, najważniejsze że odpieniek opanowany :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Spoko, najważniejsze że odpieniek opanowany :)

:thumbsup::welcome:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.