Skocz do zawartości
Amphiprion

Coś mi wylazło ze skały

Rekomendowane odpowiedzi

Cośmi fajnego (albo i nie) wylazło ze skały po 2 dniach od włożenia. Czy to jest Aiptasia, czy może jakiś Zooantus? A może jeszcze cosik innego?

1123-rscn1608.jpg1123-rscn1616.jpg1123-rscn1617.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeden z gatunków aptasi ale ktory to ciężko powiedzieć - czytam teraz sporo o nich i powiem jedno są niesamowite


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie czekal tylko zaj.... eksterminowal. Jak sie dziadostwo rozmnozy to dopiero bedzie klopot.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@AquaManiac, tak bez pytania o imię i nazwisko od razu kilować? Chyba poczekam aż cały wylezie z dzióry, zrobię fotki i upewnię się, że to na pewno Aptasia. Troche mi szkoda zwierzaka...sam nie wiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 99% jest to Aiptazja, sa rozne gatunki Aiptazji, niektore maja prazkowane ramiona a inne nie. Ten wyglada mi na taki co jest mocno rozpowszechniony w Indopacyfiku i czesto/zawsze przychodzi ze skala. Mialem pare takich :) calkiem ladny i w sumie szkoda go jak kazdego zywego stworzenia ale naprawde rozmnaza sie toto na potege i brzydko potem wyglada. A jak urosnie konkretny byk to podejrzewam ze i mala rybke moze spalaszowac.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z moich obserwacji wynika że taki 3 cm już jest w stanie zjeść małego apogona :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie straszcie mnie:D Jak ze skały wygrzebałem (myślałem, ze martwego) wieloszczeta długości 20cm, to moja dziewczyna od tej pory trzyma kij bejzbolowy przy baniaku:D Teraz jeszcze trzeba zamontować kuszę:) a i łuk by się przydał:) albo przynajmniej jakiś rapier:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewniam Cie ze jest ich tam wiecej, duzo wiecej :)

Zapodaj ktores nocy kawaleczek rybiego fileta i poswiec czerwonym zrodlem swiatla (np. myszka optyczna). Tylko dziewczynie tego nie pokazuj :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.