Skocz do zawartości
sk0k3rs

uszkodzone szczepki po wysyłce

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zamieniłem się z kolegą z forum na szczepki zoanthusów, mała yumę, seriatoporę i montipore w zamian za pudlo odpieniacza. Niestety kolega bardzo się spieszył i zapomniał chyba, że to żywe istoty, wszystko pochopnie spakowal do dwoch torebek, wsadził do małego boksu i wysłał pocztą polską. Niestety yuma oderwała się od skałki, tak samo jak liczne pojedynczne polipy zoa. Montipora i seriatopora sie połamały ( kawałki powkładałem w dziurki w skale). Chciałbym się poradzić jak odratować ricordee yumę i przymocować ją w jakimś miejscu, narazie leży na piasku za skałą, gdzie jest bardzo słaby prąd wody tak żeby jej nie zmyło. Domyślam się również że pojedyncze polipy zoa są nie doodratowania gdyż nie przyczepie ich do skały w żaden sposób. Ogólnie smutna sytuacja może ktoś coś poradzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jumę możesz położyć w plastykowej nakrętce czy wieczku na grubym żwirze czy podstawce. Oczywiście w małym prądzie. Do piachu nie przyrośnie. Poza tym czasem sprawdza się szpilka.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a zoasy na superglue do kawalka skaly i do akwa..przyrosna bez problemu..


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Pucek

Bez paniki :)

yume i zooanthusy przyklej na żelowy klej do skały w wybrane miejsce, bezproblemowa procedura

yume możesz też przyszpilić do skały igłą, tylko na początku postaw ją tam gdzie nie dmucha mocno

twarde jak ci się chce to mozesz próbować jakoś poskładać do kupy, ale najlepiej powsadzaj te patyki do kleju do koralowców i będą rosły :)

popatrz na to tak, że teraz masz więcej szczepek :D

Edytowane przez Pucek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto chce aby wysłano mu życie bierze świadomą odpowiedzialność za to co może się stać podczas podróży przesyłki.

Tyle w temacie....


d4de0a021b7dcb2f19d2db8c778d364fu426a393.png

Wreszcie zdymisjonowana.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto chce aby wysłano mu życie bierze świadomą odpowiedzialność za to co może się stać podczas podróży przesyłki.

Tyle w temacie....

Kupujący nie bierze w żaden sposób odpowiedzialności za to jak zostaną spakowane i zabezpieczone do transportu! Owszem ryzyko leży po jego stronie ale sprzedający zgadzając się na taką formę "transakcji" ma pełen obowiązek zadbać o żywe zwierzęta i zabezpieczyć przesyłkę w najlepszy sposób jaki zdoła!

to tyle...

a i... nigdy nie kupowałem ani nie sprzedawałem na odległość za pomocą poczty polskiej!

wg mnie to powinno wyglądać mniej więcej tak - każdy wór z oddzielnym zwierzem np. przyczepione do styropianowych pływaków co zapewni im stałe przebywanie pod wodą!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na serio to bardzo śliski temat. Sam jak coś wysyłałem to jak w czołg opakowałem bo jak sie cos robi to trzeba dołożyć starania. Jak cos brałem od kogoś to 100 razy prosiłem, żeby dobrze było zapakowane. Ważne żeby poźniej nie robić siary i telenoweli. Autorowi tematu in plus za dyplomację, że chcę skonsultować sprawę od strony korali, a nie rzuca od razu imiennych oskarżeń na sprzedającego. Pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.