Skocz do zawartości
Ewa

jak to robią kobiety...

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko nie krzyczcie...

1081-100_2649z.jpg

1081-100_2665z.jpg


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ładne to :) poza tym jeśli pozwolisz to ja się zapytam jaka filtracja i oświetlenie

PS: jeśli pozawolisz, bo ja się zaczynam ciebie bać :D:):D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólny widok całkiem, całkiem, ale przyłaczam się do pytania powyższego: CO TO ZA SKAŁY?, czyżby tuf z lewej strony wystawał?

A ja sie nie boję:) po prostu mi sie podoba:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

racja, po lewej chyba widzę drążony wapień zlbo żólty pisakowiec ale na skałach się nia znam WCALE

PS: ile cię to kosztowało i jak duży to baniaczek?

PSS: jeśli mogę prosić :):):).........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skały z rynku wtórnego, z tego co wiem indonezja. No i ten nieszczęsny tuf, myślałam, że się od razu przyczepicie :) Ale chciałam skały dać max wysoko,a w kąciku z tufu planuję ukwiała. na skałach rośnie mi soś z czym walczę, ale o tym w innym wątku...filtracja to miniflotek a światełko 5xT8 18W w tym dwie aktyniczne. I nie śmiejcie się już!!!

Ewa


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka cyrkulacja? jaka wielkość baniaka?

PS: jeśli mogę prosić.........

PSS: w tym baniaku wszytsko jest fajne, ja nie mam takiego fajnego efektu, 2x18w 10.000k i 2 aktyniczne 15w :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wielkość, hm z tego co pamiętam 117l w tym panel z tyłu 10cm. A cyrkulacja maxijet1200l/h na obieg górny+ maxijet 250/h rurkami od deszczowni za skała i przy dnie. Tak to sobie wymyśliłam żeby mi się syfy nie zbierały :)


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kozacki zbiorniczek.

Ale ja od tej drugiej strony technicznej mam pytanko:

jak wyglądało stawiania tego baniaka? Tzn czy Ty - kobieta - sama sobie wklejałaś panel, planowałaś filtrację itp, czy jest to zbiornik męża/chłopaka, czy kupiłaś gotowca? Bo jeżeli pierwsza wersja to SZACUKEN!


Morski dinozaur w stanie spoczynku - forumowy weteran :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, jakie ladne rybki! Widac, ze maja lepiej niz u mnie.

Ladny zbiornik.


_____________________________________________________

ocean pod nosem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Kraszan :

Kozacki zbiorniczek.

Ale ja od tej drugiej strony technicznej mam pytanko:

jak wyglądało stawiania tego baniaka? Tzn czy Ty - kobieta - sama sobie wklejałaś panel, planowałaś filtrację itp, czy jest to zbiornik męża/chłopaka, czy kupiłaś gotowca? Bo jeżeli pierwsza wersja to SZACUKEN!

Ja kobieta :) niestety nie było mi dane wklejanie panela, ani montowanie oświetlenia, kupiłam to już gotowe po byłej solniczce, puste akwarium, szafka i pokrywa. Mąż/chłopak mnie nie rozumie i nie chciał na mnie nawet patrzeć jak przycinałam rury pcv i kombinowałam cyrkulację (bo zrobiłam zupełnie inaczej niż kiedyś chodziło), planowałam filtrację i rozmieszcenie tego wszystkiego. Ale już nie wytrzymuję i planuję przerobienie dwóch świetlówek z T8 na T5 :). Następne akwa z pewnościa zaplanuję od samego początku, zresztą mam juz wizję, ale obiecałam, żadnych więcej fanaberii na obecnym mieszkaniu :)

Ewa


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A można prosić zdjęcie przy akwarium.

Akwarium fajne, ale te "skałki" trzeba by czymś zasłonić..


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
harnas :

O, jakie ladne rybki! Widac, ze maja lepiej niz u mnie.

Ladny zbiornik.

Dzięki :) Tylko trochę im ukwiałka brakuje :) i w dalszym ciągu czekają na kolegę garbika :) . Pozatym trochę tesknią, ale na szczęście są grzeczne.


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ewa jesli chcesz rzeczywiscie trzymac ukwiala to wymiana T8 na T5 jest bardzo wskazana.

ps.

mam dokladnie odwrotna sytuacje: moja dziewczyna/zona patrzy na mnie dziwnie kiedy cos kleje i przycinam. Ale wiem ze po kryjomu podglada, pare razy ja przylookalem jak ogladala stare akwarim wyraznie zaciekawiona/zafascynowana ale generalnie to ja niby malo interesuje :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
AquaManiac :

mam dokladnie odwrotna sytuacje: moja dziewczyna/zona patrzy na mnie dziwnie kiedy cos kleje i przycinam. Ale wiem ze po kryjomu podglada, pare razy ja przylalem jak ogladala stare akwarim wyraznie zaciekawiona/zafascynowana ale generalnie to ja niby malo interesuje :)

dokładnie, jak ja zapytam czy fajne jest to czy tamto i czy mu się coś podoba, to słyszę, bez entuzjazmu że "moze być". A za chwile pytanie: " a co to jest to coś... co wyrosło na tej skałce... tam z tyłu takie kolorowe... widzisz, widzisz...i sie rusza...?" itp. także niby obojętność, a jednak widać, że ewoluowaliśmy z wody i prędzej czy później każdego to zaciekawi :)


zasadniczo są dwa uda: albo się uda, albo się nie uda...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy przyszła żywa skała, moja (naj)lepsza połówka skwasiła się gorzko mówiąc, że jak ja mogłem tyle kasy dać za taki gruz? Ale jak zobaczyła na skałce maleńkiego kraba, to od razu: oj jaki fajny, a co to za gatunek>, jak go nazwiemy? itp:D Fajnie patrzeć, jak kogoś zaczyna interesować to co nas tak fascynuje:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ewa :

Mąż/chłopak mnie nie rozumie i nie chciał na mnie nawet patrzeć jak przycinałam rury pcv i kombinowałam cyrkulację (bo zrobiłam zupełnie inaczej niż kiedyś chodziło), planowałam filtrację i rozmieszcenie tego wszystkiego.

... a ja ledwie zdołałem namówić swoją dziewczynę na wygaszacz ekranu z akwa morskim...

Wielu facetów pewnie wiele by dało żeby ich żony/dziewczyny miały takie zacięcie do akwarystyki jak autorka tego wątku.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też się pochwalę :wink

Moj Lepsza się zafascynowała, najpierw eee rybki to nie, a teraz...podoba Jej się. Coraz częściej widzę jak zagląda na nano :). Wracam z roboty a Moje Kochanie mi melduje, że nam coś nowego wysrosło, a tu się coś zmieniło i wogóle. Fajnie, nie :)

pzdr


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładne akwarium - a tym tufem się nie przejmuj - dla nas to troche wygląda jak płyty chodnikowe ale dla osób nie skrzywionych jak uczestnicy tego forum to nawet "kozacko" wygląda :)

Nie przepadam za gloniskami w akwarium i to bez różnicy czy wyższe czy niższe tak samo tępie, ale te twoje gloniska bardzo ładne. Polecam zamiast pokolca (na ktorego to akwa troche małe jest) ślizga (salarias fasciatus) gwarantuje że mimo że to najbrzydsza rybka w morskiej historii chyba to odpłaci po stokroć swoim pociesznym zachowaniem w akwarium i pożeraniem glonów (no może tyle ich nie zeżre ale jak je porządnie wygolisz to już on zadba żeby nie podskakiwały)

Hehe ja mam szczęście że akurat moja obecna połówka od zawsze miała fioła na punkcie morza (ma chyba kolekcje setek naprawdę niezłych muszli morskich - nie takie "psiary" z bałtyku tylko piękne duże muszle) i od razu pokochała żywe morskie bestie :) Nawet jak krab mi zbuntował się i mordował inne zwierzaki w akwa to nie pozwoliła mi go zabić i musiałem postawić jej w pokoju akwarium 20x20x20 tylko dla kraba i teraz płace za tą dobroć alimenty w postaci "działek" soli na podmiany i żarcia dla kraba :)

Ale jak jest jakaś sprzeczka i chce się rozładować to słysze tylko "tak idz sobie pogrzebać w tym akwarium zamiast ze mną gadać!" hehe


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Amphiprion :

oj jaki fajny, jak go nazwiemy?

Oooo.... wlasnie.

Jak moja zona. Najwazniejsza rzecz pod sloncem, to nadac imie zwierzakowi.

Ale i tak sie juz pyta, kiedy beda rybki :)


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:haha

Ewa :

...,a w kąciku z tufu planuję ukwiała. I nie śmiejcie się już!!!

Ewa

:haha:haha podejrzewam ze ukwial bedzie mial gleboko w odwloku Twoje plany :wink

przejscie na T5 Cie na pewno nie minie, ukwialy potrzebuja jednak swojej dawki energii, chyba nawet quadricolor nie pociagnie dlugo pod T8

a tak wogole to powiedz mi Ewo ... gdzie takie kobiety sie chowaja?? . Mi sie wydaje ze kobieta jako taka nie ma kompletnie ZADNYCH hobby.nie mowie o ogladaniu oper mydlanych i zakupach tylko o np zbieraniu monet, znaczkow, jazdy na motorze, akwarystyki itp. Moja druga polowka kompletnie nie ma zrozumienia dla mojej pasji :), z tego co wiem to zony/kochanki/dziewczyny innych akwarystow tez patrza na nich z lekka dezaprobata, a tu prosze - KOBIETA STAWIA SAMODZIELNIE SOLNICZKE ... RESPECT !!!


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pozwolę sobie odpowiedziec za Ewę: takie kobiety chowaja się w Trójmieście


110x60x50,sump 70l,50 kgLR, LED 2x90W, Fiji Purple 39W, ATI Actinic Blue 39W, Deltec APF600, cyrkulacja 16000l/h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W W-wie też!! Mąż nie dotyka się do mojej solniczki, chyba, że zapędzę, żeby mi przy czymś pomógł, ale to z dużym bólem z jego strony. Ja za to próbowałam łowić jego muchówką i nie powiem - hol pstrąga (co z tego, że na łowisku specjalnym) jest emocjonujący. Opery mydlane działają na mnie:dozingoff, za to motocykle:). Wiem, że statystyka nie przemawia na nasza korzyść (kobiety-akwarystki << kobiety miłośniczki "Harlekinów"), ale istniejemy!

I tyle komentarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.