Skocz do zawartości
siatkarz5

Czy powinno sie zmienic sol

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam dylemat, ostatnio znajomy zachęca mnie do zmiany soli na Reef Crystal. Do tej pory używałem Tropic Marin - Pro-Reef jestem zadowolony. Ale tez dochodzą mnie słuchy że w skazane jest co pewien czas zmieniać sol w zbiorniku. Czy używacie soli Reef Crystal i co o niej sądzicie i takie samo pytanie dotyczy żarnika Sylwina 10 000 k który ostatnio pokazał się na rynku

z góry dzieki za pomoc

Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sol soli nierowna. Znam akwarystow ktorzy podmianki robia 2-3 roznymi solami zeby niejako zrownowazyc ich ewentualne slabe strony.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ponoc najlepiej jest 2, 3 rodzaje naprzemiennie stosowac.

co do REEF CRYSTAL to jest to (podobno) pierwsza sol ktora zawiera zwiekszone dawki Ca, pierwiastkow sladowych i witamin. ile w tym prawdy nie wiem.

inna kwestia n.t. soli. jade jutro po TM pro reef i kupuje 4 kilowa pake. czemu ? mam 20 kilowy worek AM i jutro chyba go wyrzuce do smieci. otwarty jest prawie rok i mam jakies dziwne podejrzenie ze to ze tak dlugo stoi i nasiaka wilgocia jest odpowiedzialne ze moja seriatopora od tygodnia zaczyna w najwiekszym spokoju kopac w kalendarz. mam niejasne wrazenie ze lepiej kupowac sol w malych paczkach zeby ja zuzyc w powiedzmy 2 miesiace niz kupic cala beczke bo taniej i pozwolic jej kisnac caly rok.

co myslicie? mam racje czy belkocze ?


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozna ponownie zgrzac brzegi torby foliowej zeby wilgoci nie ciagnelo. Albo przesypac do jakiegos hermetycznego naczynia.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

probowalem. byla w kubelku plastikowym z deklem i i tak skubana zaciagnela wilgoc. jade jutro i kupie 4 kilowa paczuszke, dla mnie na 2 miechy starczy, przynajmniej bede mial wytlumaczenie dla mojego ministra finansow ze musze jechac do sklepu :)


userbar548926yr3.gif ______________________________________________________

rekinekoh4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swoją Tropic Marin - Pro-Reef mam też w dużym opakowaniu 25 kilo teraz się kończy, miałem ja rok. Nie zauważyłem nic złego, wszystko jak w najlepszym porządku. Co do twojego problemu to bardziej bym był skłony stwierdzic że sol AM jest bardzo złej jakości i tu może być problem. A co z tym zarnikiem Sylwani nikt go jeszcze nie kupował?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.