Skocz do zawartości
grzeniu

ABC GroTech a Baling

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pytanie czy warto stosować ABC grotecha czyli pierwiastki śladowe jesli stosuje się Balinga czyli sól bez soli? czy ktos konkretnie sie zastanawiał. Bo są tez gro techa Ca+kh i nie wiem czy lać balinga czy jednak to Ca+kh -co jest droższe. Proszę o odpiedź wtajemniczonych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cenowa nie liczac zakupu sprzetu tylko eksploatacje

najtaniej reaktor potem balling potem dlugo nic i cala reszta

lanie abc przy soli bez soli ma sens bo zawiera jod i stront czego nie ma sbs


666 w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja pelnego Balling Light z jodem, strontem i metalami ciezkimi. Ja od ok. miesiaca na tym jade i odstawilem ABC. Mysle, ze proporcje w recepturze Balling Light sa dosyc dobrze dobrane. Na pewno lepiej niz moje "na oko" :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze opcja pelnego Balling Light z jodem, strontem i metalami ciezkimi. Ja od ok. miesiaca na tym jade i odstawilem ABC. Mysle, ze proporcje w recepturze Balling Light sa dosyc dobrze dobrane. Na pewno lepiej niz moje "na oko" :).

Gdzie zakupiłes taki zestaw ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i tak chyba jest tylko tansze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Grotechem jest problem ażeby dobrać odpowiednią dawkę dla swojego akwarium - ja tego nigdy nie potrafiłem zrobić.. Polecam jako dodatek do Met. Ballinga produkty Aquaforrestu: Componenty A B C STRONG. Są świetne, przynajmniej w moim akwarium sprawdzają się znakomicie. Wlewasz je po prostu do odpowiednich płynów Ballinga i zapodajesz razem.

Edytowane przez Niejeden z nas (wyświetl historię edycji)

50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to ciekawe rozwiązanie wystarczy 3 pompy a nie 6. Ale wracając do sensu to moze ta sól bez soli z aquaforesu jest wybrakowana i trzeba zapodawać jeszcze te pierwiastki śladowe. Choć z drugiej strony to jesli gro tech A B C nie mogą być w jednej butelce to jak je można zmiescic w soli bez soli. Coś nie rozumiem w aquaforesie 2 składnik są dodawane do jednego roztworu to czy to zmniejsza ich czas przydatności, skoro kupuje się je w osobnych? Czy to wina stężenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego są osobno gdyż nie powinne być przy takim stężniu mieszane metale ciężkie ze strontem ,widzę że wciąż na forum nie rozumiemy po co jest sól bez soli stosowana przy metodzie ballinga ,jest po to aby NaCl powstałe w reakcji k.węglanu sodu z chlorkiem wapnia było uzupełniane wszystkimi minerałami które znajdują się w wodzie morskiej inaczej to tak jakbyśmy solą kuchenną podnosili zasolenie w zbiorniku .Natomiast ABC to są te pierwiastki które są przez korale pobierane w czasie ich budowy i powinne być uzupełniane tak jak magnez czy wapń

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.