Skocz do zawartości
smk

POMOCY POTWOR!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Amphiprion :

A mi ze skały wylazło coś takiego....Wiem, ze fotki sa kiepskie. Wygląda to tak - szaro-bure, ma 5 albo 6 krepych "włochatych" ramion i wcina minatja:) Pojawiło sie p ozgaszeniu światła, po zapaleniu szybko czmychnęło w mroczną jaskinię w której sidzi za dnia. Co to może być? Rodzaj rozgwaizdy?

Szkoda ze zdjęcia mało ostre

ale widać że ktos Ci do akwarium wrzucił

jakiegoś pająka :)

a tak na poważnie to nie wygląda zbyt pryjaźnie to coś

Może ktos widział coś podobnego ja jestem za "młody" by izdntyfikować ,jednak mogę zasugerować by zrobić bardziej ostre zdjęcia jak masz kiepskie macro to troszke oddal aparat od szyby i łap ostrość na skałce

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, wygląda jak ptasznik:D Kurcze:D Nogi jak tarantula:)

Dziś strzelę lepsze fotki. Nie mogłem złapać ostrości, a potwór czmychnął szybko do norki:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mnowogro :

Heh, może oprócz rękawiczek przydałby się także alarm gdy coś będzie chciało wydostać się z akwa?

Nic nie pękaj - już o tym pomyślałem i na noc uruchamiam zawsze alarm z systemem czujnikow w biurze :) Poza tym mam kamere i jak zaczna mi znikać rybki z akwarium obok to na pewno dojde kto je pożera :)

Ale kto mi za dnia uchroni klientów? Ochrona co prawda w centrum handlowym jest ale podejrzewam że zamiast pomóc to by spitalali hehehe :)

a tak przy okazji - znalazłem niezły "prodzekt" pułapki na wieloszczety

http://www.reefs.org/library/aquarium_net/0697/0697_2.html


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne to cos :)

BTW dlaczego wspominacie Adiego - ma jakąs kolekcję z archiwum X ? :)


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś mi wsiąkł ten potwór - musze pewnie sie pobawić znowu oświetleniem nocnym :)

Jak go nie znajde to znaczy że:

a) zbunkrował się i czai się tylko aż wsadze łapy do akwarium

:) spotkał się z turbelle stream :)


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
alex :

jak go znajdziesz to KILL HIM i nie bierz jeńców!!!

... hehe hehe dobre dobre :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok mam odpowiedz ktorej szuka?em:

Mr Shimek odpowiedzia? mi na reefcentral - (WOW! jestem zaszczycony - kto si? interesuje ten wie kto to jest)

"They are harmless, non-feeding, reproductive stages of reef worms."

Czyli jednak nieszkodliwa larwa jakiego? rodzaju wieloszczeta (wi?kszego jakiego? chyba). Zostawiam wi?c zwierzaczka w spokoju.

A wy barbarzy?cy od razu chcieli?cie ?ebym ja go KILL'EM :) :) :) Niech sobie ?yje robaczek w rurach kilka lat to potem bede mia? z niego kie?base na grila hehe


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale pewnie zaraz potem napisze że"

"after the reproductive stage, they turn from harmless, non-feeding worms into perfectly designed, fast and undetectable all reef life (corals, invertables, fishes) PREDATORS."

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe - mnowogro nie ma jak optymistycznie patrzeć w przyszłość :) :) - na wszelki wypadek zapytałem się go czy nie wyrośnie z niego monster taki jak w oregonreef :D


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli unikat.

Ale niema istot które niepobierają skądś pożywienia. Reef worm - ciekawe czym się żywi?

Jeśli niechcesz go mieć w akwa, może możesz go sprzedać do jakiegoś instytutu oceanologii? / wydziału biologii? Pewnie jęczeliby z zachwytu nad tym "robaczkiem".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
mnowogro :

Czyli unikat.

Ale niema istot które niepobierają skądś pożywienia. Reef worm - ciekawe czym się żywi?

Jeśli niechcesz go mieć w akwa, może możesz go sprzedać do jakiegoś instytutu oceanologii? / wydziału biologii? Pewnie jęczeliby z zachwytu nad tym "robaczkiem".

a Robak by jęczał z bólu ;(

Tynio

Pozdrawiam


Było mineło - akwarium to już wspomnienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Remik Shimek Ci odpowiedzial??? Wow, wyslesz mi Twoj autograf? :)


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odkryłem trzy takie sztuki w moim aqwa, wielkości około 0.5 cm, fakt zapieprzaja szybki i tylko przy nocnym oswietleniu

@smk: rozumiem że jest nieszkodliwy -ale jakby sie cos zmieniło to daj znać :)


-------------- 200litrów od listopada 2005 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.