Skocz do zawartości
Dejvix

Woda do picia prosto z kranu?

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio coraz częściej słychać jak włodarze miasta (Gdańsk, Bydgoszcz itp.) polecają pić wodę z kranu. Nie byłoby w tym nic dziwnego, mamy przecież coraz nowsze technologie oczyszczania wody i w porównaniu z tą sprzed kilku lat jest na pewno lepszej jakości ale rury w których oczyszczona woda płynie są te same od wielu, wielu lat. Jak w związku z tym się ustosunkować do promocji. Co sądzicie o piciu kranówki. O rurach i zalegającym w nich syfie nikt nic nie mówi, a przynajmniej ja nie słyszałem (mowie o tv)

Nadal będę gotować wodę i żadne promocje mnie nie przekonają do picia prosto z kranu a co Wy o tym myślicie?:-)

Edytowane przez Dejvix (wyświetl historię edycji)

Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poza czystością liczy się też smak. Jak mieszkałem w Rzymie to kranowka z wód głębinowych pyszna była. Tu w Krakowie to ciężko nazwać to wodą :coffee:


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem kiedyś artykuł, że te wody źródlane i inne mineralne to dobry pic na wode :harhar:

Na zajęciach z laboratorium mierzyliśmy zawartość kationów i anionów np. potasu czy tam wapnia właśnie w jakiejś tam wodzie mineralnej i nasze wyniki raczej odbiegały od info podanych na etykiecie. Od jakiegoś czasu nosze się z zamiarem przegotowania wody i zastąpienia tą wodą wody z buteli Żywca Zdrój. Ciekawe czy mój tata poczuje różnice.

Ja pije głównie herbate i cytrynową wode Żywca.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź spróbuj sobie taką Kinge i zobaczysz ile ma w sobie magnezu. To po prostu czuć w smaku. Nabijanie w butelke to kupowanie reklamowanych wód które nie sa warte swej ceny i oferują ubogi zestaw minerałów.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź spróbuj sobie taką Kinge i zobaczysz ile ma w sobie magnezu. To po prostu czuć w smaku. Nabijanie w butelke to kupowanie reklamowanych wód które nie sa warte swej ceny i oferują ubogi zestaw minerałów.

Woda którą włodarze polecają za sprawą mediów jest próbowana przez nich w stacjach uzdatniania wody a nie w miejscu zamieszkania. Gdyby porównać wyniki badanej wody w stacji i w domu to na pewno widać różnice, a na stołach w salach sesyjnych itp stoją mineralne z butelki-ot taka kampania


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

temat wraca jak bumerang. Wszystko można, woda niby jest coraz lepsza. Jak ktoś lubi z kranu to niech pije. Ja kranówki uzywam do gotowania, herbaty, kawy. Z butelki pijam czystą wodę ponieważ lubię jej smak, a jest ich na prawdę dużo i dobór jest kwestią gustu jak i wskazaniami zdrowotnymi. Myślę, że jest to jakiś temat, ale czy taki ciekawy? hmmm


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

serio wole wode z butelki , po co ryzykowac :/


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luft czy ciekawy to nie ma znaczenia, chciałem poznac Wasze zdanie na temat kampani ktora ostatnio w coraz to wiekszej liczbie miast sie rozkreca, a moze nakreca:) Woda, poki pijemy, zawsze bedzie w temacie

Edytowane przez Dejvix (wyświetl historię edycji)

Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Woda bezpośrednio do szklanki z kranu? Może i tak ale w Monachium czy Wiedniu. To nie jest kwestia technologii oczyszczania tylko ujęcia skąd jest czerpana. Przynajmniej w mojej opinii.

Edytowane przez Ritter (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wodę po ro można pić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wodę po ro można pić?

śmiało ale wowczas nie wroze ci dalekiej przyszłości :harhar:


Gdy wszyscy wiedzą że czegoś nie da się zrobić pojawia się ten jeden, który nie wie że się nie da i on właśnie to coś robi. Einstein

Moje 42l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no takie to wszystko jest...

Jesli zrobicie sobie herbate i odstawicie szklanke na bok i po jakims czasie zobaczycie na tafli herbaty ścięty mieniący się kożuch to znaczy, że macie w ujęciu bogatą w minerały wodę. W Niemczech za korzystanie z takiej wody płaci się więcej.

Po RO pić można, ale brak minerałów trzeba uzupełniać suplementami wiec interes żaden


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale gotować już nie trzeba? Czyli lepsza sama z kranu cze po ro? Bo mnie to zawsze zastanawiało, ja myslę że i tak i taka jest do dupupy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba odróżnić dwie kwestie długofalowa gospodarka organizmu (dostarczanie minerałów)

oraz zapobieganie przed zagrażającymi zdrowiu czynnikami, mogącymi być w wodzie...

Łapa, możesz odpowiedzieć sobie sam w oparciu o powyższe posty :p


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dejvix,

ladnie napisales. Juz mam przed oczami jakas sale konferencyjna, na stole puste szklanki, az tu nagle.. puk,puk, wchodzi sprzataczka w fartuchu, z wiadrem wody z kibla i stawia na stol. :coffee:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całe dzieciństwo piłem kranówę z komunistycznych rur i jakoś mnie to nie zabiło, żeby nie powiedzieć, że wyrosłem nad podziw okazale ;P


miękkie i kilka rybek 240 l; oświetlenie HQI+T5; odpieniacz Turbo 1000 Multi SL; curkulacja Tunze 2x6045 i AB 3500 UP; październik 2009

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no takie to wszystko jest...

Jesli zrobicie sobie herbate i odstawicie szklanke na bok i po jakims czasie zobaczycie na tafli herbaty ścięty mieniący się kożuch to znaczy, że macie w ujęciu bogatą w minerały wodę. W Niemczech za korzystanie z takiej wody płaci się więcej.

Po RO pić można, ale brak minerałów trzeba uzupełniać suplementami wiec interes żaden

Zgadz się. U mojej babci na Bawarii herbata wygląda jakby z olejem na powierzchni :D Oni biorą wode z Badensee czy skąś tam a ona jest twarda i mineralna.

Oczywiście jak kupie wode leczniczą, Kinge, Jana czy innego to poczuje różnice.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dejvix, mylisz się, w GD regularnie jest badana woda właśnie nie w ujęciu (tam też) ale również w osiedlowych hydroforniach itp, czyli u ujścia. W GD mamy najlepszą wodę w kraju (podobno), faktem jest że tylko u nas ostatnim testerem w ujęciu wody dla Gdańska, w Straszynie, ostatnim testerem są żywe małże, Szczeżuje:) jak tylko cokolwiek z wodą jest nie tak, nawet coś czego nie wykryją maszyny, małże się zamykają. Faktem jest to co napisał Luft, czyli smak, ja piję tylko z kranu, jest pyszna, jeśli z butli to Cisowianka, smakuje mi.

Pozdrawiam

seb


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W świetokrzyskim woda jest jedna z najlepszych. Kielce mają dwa ujęcia wody i oba są ok, bez porównania z Krakowem, Pznaniem, Wrocławiem czy też Warszawą i nie trzeba wielkich filtracji i oczyszczalni żeby ją doprowadzać do używalności, ale kawy rozpuszczalnej bym nie zalal wodą z kranu a przeciez temperatura wody na to pozwala... :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są miasta gdzie woda leci w miarę dobra lecz u mnie leci kamień w płynie 460 ppm 26TWO 16TWW. Dodatkowo mineralizuje się po drodze hehe:

W podstawowym systemie Kościan ma do dyspozycji siedem studni w okolicach Kurzej Góry. Woda z tych studni magistralą (o przekroju 400 milimetrów) tłoczona jest do stacji uzdatniania wody. Że ciśnienie wody w magistrali jest za sabe, urządzenia pomiarowe wykazały zimą. W maju pracownicy zakładu wymontowali pod Kurzą Górą zawór zwrotny i z przerażeniem odkryli, że magistrala jest zapchana osadem z żelaza tak, że prześwit rur ma zaledwie 150 milimetrów. (Opis z roku 2008)

Do picia na zimno, herbaty/kawy - woda z RO po węglu i mineralizatorze. Lepszej w smaku w butelce się nie znajdzie. Woda ta ma 60ppm.

W Poznaniu byłem na "wycieczce" w Aquanecie (Poznańskie wodociągi), tam też mają małże do badania jakości wody. Dziwnie to wygląda, tylko raz zawył alarm lecz to z powodu konserwacji urządzeń. Ogólnie cała tamta infrastruktura jest poniemiecka, tylko wymienili jedną wielką pompę obiegową, bo poniemiecka brała za dużo prądu :)


Obecnie suchy dok...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od zawsze pijam wodę z kranu latem przeważnie jak jest upał i nigdy mi nic nie było, dla mnie kranowa smakuje lepiej niż te z butelki wody niegazowane.


b63d73112ec74cf8f521afe581428e01u1573a17

 

Pozdrawiam.

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie ( mieszkam na wsi - okolo 3000tyś ludu) w okolicach Wrocka, mamy wlasne ujęcie z podziemnego jezióra :D. Wodę ciągniemy z 45 m pod ziemią :p. W kranie jest pyszna! Bez chloru oczywiście! Na herbacie robi się kożuch. A pozatym CISowianka :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"mieszkam na wsi - okolo 3000tyś ludu"

To zupelnie jak w Chinach. Tam tez jest pelno takich wsi po pare milionow i nikt ich nazw nie zna :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie "na wiosce" ok 1 000 000 ludzi woda git ,pić nawet polecam.

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

50.988388,16.83564

gooogle ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.