Skocz do zawartości
Tomasz Młot - Kwidzyn

jakie złoże do filtra przepływowego?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niestety moje zabiegi żeby zbić NO2 nie przynioszą skutku. Pomimo wódki lanej do baniaka oraz odpieniacza Buble King 160 nadal w moich 200l mam odczyt NO2 na poziomie 0,1. Druga sporawa że odpienek pieni dosyć słabo, tak jakby w baniaku nie było żadnego białka do odpienienia, dziwna sprawa bo nawet porządne czyszczenie nic nie dało.

Mam w piwnicy filtr przepływowy od Skiby i tak pomyślałem że może wspomogę nieco filtrację bio wrzucając go do sumpa. Poradźcie tylko jakie złoże tam wsadzic i jaką pompkę (o jakim przepływie) zastosować do niego żeby najlepiej działał.

pozdro

Edytowane przez Tomasz Młot - Kwidzyn (wyświetl historię edycji)

na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek,

wykluczasz blad testu ? Zauwazyles cos niepokojacego po zwierzetach ? To raczej malo prawdopodobne, zeby nitryfikacja nie chciala ruszyc.

Do takiego filtra mozesz wlozyc waty czy gabki i niech sie tak to kreci.


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wczoraj wieczorem mój ukochany błzenek nagle połozył sie na ziemi i pokładał na bok ciężko oddychając i ran już go nie widzę. Tak nagłe padniecie omże być spowodowane nagłym skokiem związków azotowych. Co do testu nie mam pewności. Ostatnie przez 3 dni nie podałem wódki bo mi sie skończyła a zapomniałem dokupić. Może to ma związek? Nie wiem już sam co robić. Baniak jest już stary, ma z jakieś 3-4 lata łącznie z przeprowadzkami. Właśnie błazenek który u mnie siedział od czterech lat mi padł więc boli:(


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem tylko w łacznie 700 litrach. I tez błazny padają, a hepatus czy żółtek żyje. Kupiłem gąbki o dwóch granulacjach i siporax moze cos pomoze. Pompa 2300NJ.pewnie za duża ale taka mam.Wódkę będę zaraz lał- zaczynał lać.

Tak sobie myśle że moze skaly za mało albo obieg słaby. 70kg i NJ6000 ale dwa bajpasy jeden chłodziarka jakies 400-500l i filterek przepływowy ze 100l/h.

Edytowane przez grzeniu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek,

akwarium 3-4 letnie to kwiat narodu. Czy stosowales pellety (kulki)? Moze doloz ze 2 kg nowej zywej skaly i jakies bakterie startowe ?

DSB nie masz ? Moze spod piachu wydostaje sie siarkowodor ? Ale to bys raczej czul...


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyła mi sie wódka wiec przez trzy dni nie dolałem. Może to było powodem?


na razie 50 l żeby nie wypaść z obiegu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.