Skocz do zawartości
Darek S

Mam 150HQI i malo chyba - co dolozyc?

Rekomendowane odpowiedzi

Akwa 200l w ksztalcie delty i jeden punkt 150 w HQI + 3x18 Aktyniki dookola. Dotychczas było OK ale stalem sie posiadaczem Seriatopory i Montipory czyli spsów. Lampa wisi 15 cm nad lustrem, ale wlazl tuz pod nią sarcophyton i nijak go ruszyc bo wielki i przyrosniety. Moje nowe koralowce moga byc 30 cm pod lustrem czy nie za malo bedzie swiatla. Wymyslilem ze moze dolozyc 2x24 T5 bialego z przodu

Gdybym zamienil 150 na 250 to poparze miekkie a ladnie rosna.

jakies alternatywy, co o tym sądzicie


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DarekS, masz troche ponad 1 W swiatla na litr wody. To tak przecietnie, ale juz OK.

Od 1,5W swiatla/litr przyjmuje sie ze oswietlenie jest duze.

Jezeli chodzi o SPS`y to z puntku widzenia energii swietlenj rozsadniej byloby dolozyc aktyniki.

Nie napisales jaka temp. barwowa ma HQI, ale jakby uzyskal barwe wypadkowan (moc x barwa) rzedu 13-14k K to nie byloby zle.

Chociaz to duzo zalezy od preferencji estetycznych.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało nie jest bo na moje 250 ltr jest 1 x 150W HQI plus 2 x 18W niebieskich i SPSy bardzo ładnie rosną. Na twoim miejscu wywaliłbym na bok sarcopythona bo będzie coraz większy i tylko kłopot będzie z nim ciągły, nic pod nim nie ustawisz. Zrób tak żeby skałę przenieść, a jeśli nie pasuje to odetnij kawałek skały z sarcopythonem i chociażby przyklej w innym miejscu. Bardzo ładnie się tnie piłką do metalu (skałę).


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żarnik jest AM wiec ma 14000 K + 2 aktyniki Philips TL03 20W + dla równowagi jedna Aquarelle 10000K 18W

Akwa wyglada jak na fotce. Sarcophytona trudno ruszyc bo poprzyrastał nieszczesliwie do 3 skałek

Ale zobacze, moze pojdzie rqzem ze skalkami jakos na bok - tam gdzie byl pierwotnie tylko przelazl pod sama lampe

95-akwa1.jpg

Poza tym oczyszcze lewą czesc akwarium ztego badziewia (glony, xenia itp) i tam bedzie troche miejsca


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie jak widac seriatopore i montipore postawilem na dnie, bo zaledwie przedwczoraj przyszly, ale jutro/pojutrze juz trzeba pod lampe bo zaczna marniec

Rah - mozesz wrzucic soja fotke do mnie na maila - zobaczylbym jak to wyglada

Moje akwa ma 50cm wysokosci a lampa wisi tuz nad lustrem(zabudowana) ok 15cm.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moye gdzbz hqi bzlo wzyej akwa bzlo bz lepiej doswietlone...

<edit>

Moye gdzbz sie klawiature y polskiej na niemiecka ymienilo to bz sie lepiej cyztalo :))

</edit>


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. sam nie wiem dlaczego ta fotka wyszla troche ciemnawo - w realu jest jasno.


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kwestia ustawienia aparatu. Nawet dobrze się stało że najpierw ustawiłeś je na dnie, masz pewność że nie poparzysz nowych korali (nowe warunki, to zawsze jest szok dla korali). Miałem podobny dylemat w mojej 250 i zamieniłem na razie jedną T8 aktyniczną na T5 39W białą. Jest o wiele lepiej. W planach wymiana drugiej z T8 na T5 ale pozostanie aktyniczna.

PS Podnieś wyżej HQI


niestety bez akwarium :( ale strasznie tęsknię

"opis moich ex-akwariów http://alexkoz.ovh.org/akwarium/index.html"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, tak jak pisze alex daj HQI ok. 40 cm nad lustrem wody. Światła wystarczy, mam favię na dnie i pięknie rośnie. SPS też jest nisko i pięknie przyrasta. Poza tym z takiej wysokości HQI ładnie doświetli ci boki zbiornika. Na początek lepiej niżej ustawić SPS i po kilku dniach wyżej. Jutro zrobię fotkę i ci prześlę.


500 litrów 140x60x60 działa od 02.09.2008 r. + sump 105x48x36, AM OR 3500, cyrkulacja 2 x Tunze 6100 + 1 x Tunze 6105 z multikontrolerem + 1 x Jebao WP-40 do falowania, Bubble Magus 250s, lampa 2x120W led,LR ok. 70 kg, LS 45 kg, ARM od mufti, balling i podmiany co tydzień ok. 8%, sól AF, dozowane 2 ml ABCM codziennie, zależnie od obserwacji co tydzień lub dwa Prodibio BioDigest i Bioptim

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HQI nie przestawie wyzej bo akwa jest cale zabudowane i lampa stoi na obudowie po prostu. Snop światła w miare dokładnie doświetla cały stożek rafy. Przy samych bokach jedynie brakuje, ale takie miejsca tez moga sie przydac. Nie bardzo to widac na fotkach ale tak jest. Pytam o to światło bo moje nowe twarde rosly pod 400 hqi oraz potezna aktynika i dlatego obawiam się ze beda marniec. Ale skoro piszesz ze rosna to doloze z przodu T5 za kilka dni i powinno wystarczyc.

Przeslij fotki. Dzięki


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Darek, na Twoim miejscu dołożyłbym po prostu jeszcze jedno HQI 150W. Koralce zaczna wychodzić z akwa, a i wizualnie bedzie bajka.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.