Skocz do zawartości
wasik85

Chrysiptera parasema agresywna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Tydzien temu kupilem rybke o nazwie Chrysiptera parasema i wczoraj dokupilem jeszcze jedna lecz ta pierwsza jest agresywna do nowej rybki . czy dac jeszcze czasu na zaakceptowanie drugiej rybki czy przestana walczyc czy bede zmuszony jedna rybke niestety oddac? :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeden z agresywniejszych garbików. Nie tą to będzie gonił inne. Zasadniczo ludzie nie chcą go za darmo. U mnie na szczęście służy samcowi antiasa jako worek do bicia.

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie - bardzo agresywna ryba sie robi z wiekiem, u mnie cale akwarium (200L) bylo przez nia zdominowane a ty 2szt do 58l wladowales? :wallbash:


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rybka jest bardzo agresywna :rambo:

U mnie strasznie poturbowała błazenki.

Na szczęście już jej u mnie nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem parke....krotko!bardzo agresywna byla w stosunku do blaznow i swojej samiczki...diabel wcielony!nawet dla siebie samej byla agresywna :lol:


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

diabel wcielony!nawet dla siebie samej byla agresywna :lol:

No takich rzeczy jeszcze nie słyszałem- czy ona sama siebie napastuje?

Możesz to trochę bliżej opisać?

Moja Parasemka , którą mam prawie od zawsze (chyba czwarta ryba w akwarium w kolejności) to wzór spokoju i tolerancji !!!

Chyba że potraktuje się to jako jeden z wielu wyjątków w moim akwarium jako że oprócz Parasemki to również i Pictichromis paccagnella też słynąca z agresywności, jest u mnie potulna jak baranek.

Inny dziwoląg to Salarias nie lubiący glonów oraz błazenki nie tolerujące ukwiała, czy Mandaryn uwielbiający wręcz mrożonki.

Jeszcze- krab pustelnik nocujący tylko na czyściku, gdziekolwiek by się znajdował.

Akwarium morskie jest pełne tajemnic.


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ej no tak w cudzyslowiu napisalem..chodzi o to ze jest naprawde agresywna...


Kostka 70x70x55(270L)+sump 112L,LED 120W+4*24W T5,NewJet 2300,Tunze 7096+2x6055,Dolewka Zajac,Grzalka Eheim 150Watt,Bubble Magus 155Pro na igle AquaBee,Multi Kontroler made in china,dozownik Marine Magic,Resun 250g Ozonator

4966_4997.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godeusz, jak Ci się udało zebrać takie stado "zboczeńców" :harhar:


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godeusz, jak Ci się udało zebrać takie stado "zboczeńców" :harhar:

No dosadniej tego nie mogłeś ująć.

Długo na to pracowałem, chwilami wyniki mnie przerażały, ponieważ nieraz całkowicie były odmienne od oczekiwań. :fish:

Jak Ci powiem że błazenki uczyłem jak się powinno mieszkać w ukwiale przyklejając im zdjęcie do szyby- aby zobaczyły naocznie jak to wygląda i jak inne to robią - że o innych metodach nie wspomnę.

No i dochowałem się takich dziwolągów.

A garbiki Chromis wiridis to regularnie się całują, mimo że przykładu im nie dawałem. :no

Pozdrawiam.

:welcome:


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam Parasemki, mam Cyanea. Lubi pogonic od czasu do czasu kogoś ale bez większych wojen.

Najstarszy mieszkaniec akwarium


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja parasema jest tolerancyjna w stosunku do całej obsady, czasem się postroszy do błaznów jak podpłynie do rhodactisow gdzie mają dom...i tyle...w sklepie miałem dwie sztuki w jednym baniaku i nic się nie działo zero agresji...z garbikow to najbardziej porąbana jest chrysiptera rolandi (czub na maksa)...


pozdrawiam

Maciek

Prawdziwy facet nie je miodu !... Prawdziwy facet żuje pszczoły! ! !

I pamiętaj....Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć Dieslem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widze ze jedni maja problem drudzy mniejszy ciezko stwierdzic kupilem ta rybke ze wzgledu na to ze koles powiedzial mi ze to latwa rybka i spokojna:) no to mam spokojna...:) chce do swojego akwarium wposcic jeszcze 2 blazenki lecz w tym przypadku sie troche obawiam...

dam jej jeszcze ze 2 dni i zobacze co sie bedzie dzialo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę ze niepotrzebnie się obawiasz.

Błazenki nie należą do bojaźliwych ryb, a niektóre ich gatunki są nawet bardzo wojownicze.

Pozdrawiam.

:welcome:


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne. Daj Clarka albo pomidora. Ocellarisy mogą mieć ciężko.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.