Skocz do zawartości
Andretti

Śmieciowy atol na Malediwach....:(

Rekomendowane odpowiedzi

Thilafushi - World Largest Trash Island / Maldives :

1. materiał BBC :

http://www.bbc.co.uk/news/world-asia-18073917

2. filmik na youtube :

Edytowane przez Andretti (wyświetl historię edycji)

PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, smutna rzeczywistość. Indie jak pokazują to też tylko Tadż Mahal, słonie i kolorowo ubrane kobiety a na slumsach życie toczy się w brudzie i ubóstwie.

Szukać daleko nie musze. Pod blokiem ładne krzaczki, lśniąc Lexus sąsiada, pozamiatany chodnik a za garażami dzikie składowisko. Takie kraje jak Malediwy czy Indie przyjmują śmieci od bogatszych kraji, oczywiście za grube miliony $.

W Meksyku niedawno spalono 7 milionów zużytych opon. Niewyobrażalna powierzchnia zajęta przez samą gume. A ten dym, szkoda gadać.


90x40x65 + sump 50x35x42. Cree DIY (36RB+16CW+1R+1G), Tunze 6045, Aquabee UP 2000, Tunze DOC Skimmer 9006. >25kg LR, refugium, DSB. Zasadniczo od 13.01.2007r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego śmieszą mnie te wszystkie unijne dyrektywy... tutaj nie wolno nic, a np. w Chinach, skąd się kupuje wszystko można... więc to taki kozi róg, zabawa w środki, licencje, koncesje, ograniczenia... a możni świata mają to w d*pie co się dzieje... liczy się bilans zysków i strat i nic wiecej. Tak samo jak my jeździmy w dzikie zakątki, nie śmiećmy, te rzeczy na takiej wyspie jak Bali nie wyparują same, musimy je brać ze sobą skąd je przywieźliśmy. Nikt od nas lepiej nie zadba o nasze otoczenie


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś to zauważył, ale, przynajmniej na Karaibach, widziałem w kilku miejscach, w okolicach rafy, rurę prowadzącą do pobliskiego hotelu z której coś się wydobywało. Czyżby kierownictwo dbało o nawożenie rafy fosforany i oszczędzało na kanalizacji :thumbup: ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a niby gdzie ma iść ta rura? Przeciez to wyspa


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no a niby gdzie ma iść ta rura? Przeciez to wyspa

Zwykle trochę większa niż na Malediwach... oczyszczalnia by się zmieściła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no w dziwnym swiecie zyjemy. Jesli nie ma nakazu, to inwestorzy patrzą krótkofalowo... wyspa ma swe jasne i ciemne strony


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba daleko szukać, rozejrzyjcie się po ośrodkach wypoczynkowych nad jeziorami, 99% wali kanalizę do jeziora...


Z akwarystycznym pozdrowieniem ;)

Seb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego śmieszą mnie te wszystkie unijne dyrektywy...

A mnie śmieszą ci co chcieli do uni, od samego początku było wiadome ze wszystkie dyrektywy to po to by brać pieniądze a tym mniej kumatym wyprali mózgi z resztek rozumu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e nie ma co obracac kota ogonem

zyjemy w Europie

i nie wyobrazam sobie dzisiaj handlu miedzynarodowego jako firma w kraju niebędącego w Unii

także nie ma co bajerzyć o Unii (jest jaka jest)... mam nadzieje, ze po raz kolejny nie rozpeta sie polityczna rozróba tutaj, bo tego nie "zniese"

Pozdro!


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie śmieszą ci co chcieli do uni

akurat uważam że bez Unii to nasza emisja choćby dwutlenku węgla

do atmosfery byłaby kilkukrotnie wyższa...a naszym "politykom"

uchwalenie stosownych ustaw w tym tymacie zajęłoby pewnie kilka

dekad...tak dostali gotowce na tacy.

Pamiętam jak w czasach "przed Unią" dymiły kominy fabryk czy kopalń,

ile było oczyszczalni ścieków a ile dzikich wysypisk śmieci, jaka jakość

wód oraz że nie istniało coś takiego jak rekultywacja terenów poprzemysłowych.

A przejeżdzając koło koksownii człowiek nie mógł normalnie oddychać...

Co do Unii, w przypadku Polski jestem zdecydowanym "Euro-Entuzjastą"

bo niestety bez niej nasz rząd sobie totalnie nie poradzi, owszem można

żyć bez Unii gdy się jest np. Szwajcarią .

ale popieram nie mówmy o polityce...<żygi>

Edytowane przez Andretti (wyświetl historię edycji)

PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.