Skocz do zawartości
Hoody

Nowy projekt

Rekomendowane odpowiedzi

Wraz z końcem tego roku planuję przeprowadzić się do nowego mieszkania. Wraz z przeprowadzką wiąże się wizja nowego akwarium. Jako że będzie dość duże to stelaż będzie trzeba zespawać na miejscu jeszcze przed remontem, ponieważ inaczej nie bedzie dało się go wnieść.

Ale do rzeczy:

Akwarium będzie miało następujace wymiary: 200x80x55wys. ze szkła float prawdopodobnie 12mm grubości. Prawdopodobnie będzie dało się je wnieść do mieszkania zatem tu nie ma problemu klejenia na miejscu. Za to stelaż:

200x80x90wys - to już gorsza sprawa :wallbash:

Co do materiału ... waham się. Obecne 300L mam na stelażu stalowym o profilu 40x40x3mm od ponad roku. Problemów nie mam i nie miałem, poza kilkooma plamkami rdzy nie większymi niż łepek od zapałki.

Nie wiem teraz co zrobić z nowym... czy dać stelaż stalowy dokładnie taki jak w obecnym akwa, czy aluminiowy. Za aluminium przemawia dużo więcejbo: nie rdzewieje, jest dużo lżejsze, nie trzeba malować, ale.... jakoś nie mogę zlokalizować firmy w Wawie lub w okolicy która posiada profile aluminiowe zamkniete.

Czy możecie mi coś polecić, ew. doradzić w sprawie projektu?

Stelaż ma być spawany jakoś po wakacjach więc dużo czasu wbrew pozorom nie ma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odezwij się do kolego DarekB30


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odezwę na pewno ;)

Ale sugestie do projektu są nadal mile widziane ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapytaj tu : http://www.bora-metal.pl/Oferta.html

są z Warszawy ! Kawał projektu się szykuje.

z profilami alu nie powinno być problemu, może ciężej będzie

znaleźć firmę która spawa aluminium dobrze i za dobre pieniądze.

ja w Gliwicach mogę polecić ich : http://www.spalumet.pl/

może np. tutejsza cena + wysyłka wyjdzie taniej niż zrobienie tego w Stolicy...

pozdrawiam

Edytowane przez Andretti (wyświetl historię edycji)

PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za adres ;)

Za wysyłkę podziękuję bo jakoś mi się nie widzi wysyłka stelaża 200*80*90 wys ;) poza tym będą problemy z wniesieniem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Profile aluminiowe wszelkiej maści masz blisko w firmie PROFMETKOL w Słupnie:

www.profmetkol.pl/

To jest hurtownia i jeśli nie będziesz mógł kupić (jako osoba fizyczna) to na ul. Wileńskiej jest detal:

http://www.pmkdetal.pl/

Wiem, że w Słupnie potną na miejscu zgodnie z podanymi przez Ciebie wymiarami.

Spawanie aluminium to inna sprawa. Niby robi to sporo firm, ale,... musisz zwrócić uwagę na dokładność. Mi spawała firma z Rembertowa i nie popisali się precyzją wykonania. Warto jest robić to u kogoś poleconego.

Pozdrawiam


Start: 10.01.2016 r.

Akwarium: IM Fusion 30L, odpieniacz: Tunze 9004, lampa: Nanobox Quad, cyrkulacja: Vor-Tech MP10w, i trochę drobiazgów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że ze spawaniem to nie bedzie tragedii ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za adres ;)

Za wysyłkę podziękuję bo jakoś mi się nie widzi wysyłka stelaża 200*80*90 wys ;) poza tym będą problemy z wniesieniem

pewnie jakaś firma kurierska by się znalazła... to wymiar +/- gigantycznej lodówki :)

ale z wniesieniem faktycznie ciężko, chyba że masz jakieś duże drzwi, no i nie ma to

jak dopilnować na miejscu firmę co do jakości wykonania. Pozdro


PŁYTKIE....

150L, 6x39W , Tunze ReefPack,

Obsada : miękkie oraz LPS 

http://nano-reef.pl/forums/topic/79258-płytkie-akwarium-2016/#comment-991136

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie drzwi będą klasyczne, więc nie bardzo da się wnieść ;) a poza tym jak mówisz, lepiej na miejscu przypilnować i ewentualnie w trakcie wnieść poprawki/uwagi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra sprawa stelaża już jest rozwiązana dzięki Darek ;) Akwarium też już wiem gdzie skleję. Teraz pytanie o oświetlenie. Ogólnie ma to być zbiornik z dużą ilością ryb (przede wszystkim ryb). Poza tym znajdzie się tam kilka ukwiałów i miękasy. Poza tym kilka LPSowych smaczków. Ułożenie skały wstępnie obmysliłem tak że większośc będzie rzucona tam gdzie komin (prawy róg akwa). Zrobię sporo grot (kryjówek) dla ryb. Lewa strona akwarium ma zapewniać dużo miejsca do pływania więc będzie praktycznie sama "plaża".

W akwarium nie będzie żadnych SPSów bo ich zwyczajnie nie lubię (musi się bujać) :thumbsup:

Co byście zaproponowali do takiego projektu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hoody: a czy przy takiej wielkości baniaka nie mógłbyś rozważyć opcji murowania podpór i na tym oparcia podwójnych teowników?

Np. jak tutaj:

gallery_7666_1521_55470.jpg

lub tutaj:

gallery_7666_1521_46501.jpg

Szukaj na RC lub UR jako RSJ. Sporo duzych baniaków tam jest stawianych w ten sposób.


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie projekt ma wyglądać mniej więcej jak ten na zdjęciu (zapożyczonym z neta). Z tą różnica że płyta meblowa ma być matowa. Generalnie potrzebuje oświetlenia, więc jakie?

post-10870-0-98694600-1339940631_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30
Generalnie projekt ma wyglądać mniej więcej jak ten na zdjęciu (zapożyczonym z neta). Z tą różnica że płyta meblowa ma być matowa. Generalnie potrzebuje oświetlenia, więc jakie?

Przy takiej obsadzie ktora planujesz to zdecydowanie ledy tylko wielokolorowe,

Wrazenia wizualne w akwarium niezapomniane :D

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta też myślałem. Nie za dużo ledów ;) i ze 2 świetlówki czyli całość najlepiej DIY ;) też pewnie komuś zlecę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Ta też myślałem. Nie za dużo ledów ;) i ze 2 świetlówki czyli całość najlepiej DIY ;) też pewnie komuś zlecę ;)

Tobie nie potrzebna jest moc tylko roznorodnosc zeby uzyskac efekt wizualny :D

Dariusz Barcikowski

Wysyłane z GT-I9001

( +48 797 345 997 )

za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ;) wiem też że cos mi doradzisz konkretnego jak tylko będziemy mogli wejść do mojego nowego mieszkanka ;) Pamiętasz o stelażu? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.