Skocz do zawartości
Tester

Koszty wyzywienia

Rekomendowane odpowiedzi

Z zasady nie kupuję więcej jak zjem i nie wyrzucam żywności. Jedyne odstępstwo gdy "żywność" jest najzwyczajniej niejadalna co niestety rzadko ale się zdarza :angry: . Lepiej być głodnym jak chorym...

U Niemców 2 nie widzę białej kiełbasy/kiełbasek, miodu i kawy. Szczególnie ostatni produkt powinien rzucać się w sporej ilości w oczy. No i gdzie jest sławetny doner kebab? Pizza to takie nieniemieckie... :lol: .

Na "Wyspy" zawsze jadę z wałówką a o śniadaniu w barze w Glesgow staram się zapomnieć od dłuższego czasu. Ponad 253$ za coś co nie urosło na polu to jak dla mnie lekka przesada ;) . Podziwiam Rodaków, ktorzy w tak niesprzyjających warunkach są w stanie żyć i jeszcze pracować. Tylko dzięki sklepom nacji kulinarnie cywilizowanych jestem w stanie przeżyć tam dłużej jak tydzień.

Polskie zdjęcie też jest coś nie teges. Brak ziemniaków, mleka, kiełbasy, herbaty, boczku, mało jajek, i tylko jedna torba mąki na cały tydzień...

Z Afryką jest największy problem. Nawet dzisiaj "obrywa" od byłych kolonizatorów. Jak w Eurpie są duże zbiory to nadwyżki wysyłane są do Afryki by "pomóc biednym murzynkom". W efekcie czego populacja rośnie. No ale udane zbiory w Europie są sprawą cykliczną. Czyli w przeciwfazie do nich będzie nasilał się głód w Afryce. A wtedy Europejczycy powiedzą, że to nie nasza sprawa i dadzą coś na odczepnego. Jak w środkowej Afryce wymordowało się nawzajem w ciągu 3. miesięcy ponad 1 milion ludzi nie zrobiło to także na nikim specjalnego wrażenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Tylko te kilka ostatnich stołów przypomina zdrowe jedzenie dla ludzi, na każdym innym są niezdrowe produkty.

Człowiekowi do przeżycia potrzebny jest ryż, jajka, twarożek i filety z kury, ewentualnie ryba :harhar:

Na takiej diecie nabije mięśni, a nie tłucholu.

Dowodem na to są chłopaki z afrykańskich krajów którzy wyrastali na takich "ubogich" dietach i mimo to są mistrzami różnych sportów.

Porównać można teraz do afrykańskiego chłopaka z Ameryki - średnio 180kg wagi i ledwo dają radę dojść do lodówki.

W sporcie też nie błyszczą, może w koszykówce, bo z atutów przodków został im tylko wzrost.

Powinni pokazać też ile wódy i fajek idzie w różnych krajach ;) To też istotne.

Co do biednej, głodującej Afryki to mit.

Byłem w kilku krajach afrykańskich i nie widziałem głodu, kazdy tam coś uprawia lub hoduje na swoje potrzeby.

Mit ten tworzą różne amerykańskie i europejskie fundacje z serii "daj biednym dzieciom" które zbierają kasę, a potem przejadają i dzieci widzą z tego może 10%.

Mają niezłe tempo przyrostu naturalnego jak na wymierających z głodu, jak ktoś umie liczyć i kojarzyć dojrzy ściemę w tym co pokazuje się często w TV.

A jakieś obozy uchodźców które tam widać to nie cała Afryka.

Tez nie zgadzam sie z kolega, po obejrzeniu tego filmiku, nie leje wody bezsensu jak kiedys...

http://tvnplayer.pl/seriale-online/s-o-s-dla-swiata-odcinki,419/odcinek-4,kropla-w-morzu-potrzeb,S00E04,4448.html#

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Tez nie zgadzam sie z kolega, po obejrzeniu tego filmiku, nie leje wody bezsensu jak kiedys...

http://tvnplayer.pl/...0E04,4448.html#

Chciałem obejrzeć, ale niestety grupy ITI nie stać żeby wyświetlić to poza granicami Polski.

Dziwne że reklamy wyświetlają się bez problemu :harhar:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

no ja w uk tez nie moge obejrzec :/ widzialem to wczesniej w tv, moze na youtube gdzies bedzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akcja fajna, temat głodu znany.... Tylko ja się pytam dlaczego jest WHISKAS przy Polsce? Mało nie padłem na podłogę ze śmiechu hahhahahah :)


Pozdrawiam, Krzysiek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

swoja drogą dobrze że u mnie nie robił tego zdjęcia :whistle:


ponad 1000l wody w obiegu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.