Jump to content

Tester

Moderator
 • Content Count

  8625
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  44

About Tester

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Londyn/Łódź

Recent Profile Visitors

18643 profile views
 1. Tester

  Elektroda zasolenia

  Upewnij się że to nie jest płyn do kalibracji refraktometru, bo ma kompletnie inne dzialanie
 2. Tester

  Fluor dozowanie

  NaF.xlsx Do usług
 3. Tester

  DIGITATE HYDROIDS

  Nigdy mi jakoś nie dokuczaly. W starym zbiorniku były gdzieś pod skałami, ale nigdy nie były jakąś plagą, z którą musiałem walczyć.
 4. Tester

  Awaria.

  Dokładnie jak pisze mufti. Bez stresu.
 5. Nie... Algi wapienne zużywają Ca i KH stechiometrycznie
 6. Mam... Źródłem węglanów do Kalcyfikacji nie jest tylko płyn KH, a również dwutlenek węgla rozpuszczający się w wodzie i dysocjujacy według wzoru poniżej. Taka sytuacja często zachodzi w przerybionych zbiornikach lub słabo wentylowanych pomieszczeniach (czyli często zimą) CO2 +H20 <> H2CO3 <> 2H+ + CO3 2-
 7. To jak podkrecasz reaktor gdy potrzebujesz zwiększyć KH?
 8. Źle do tego podchodzisz... Nie robisz zabezpieczenia na górze i na dole zakresu ale tylko na górze. Ustawiasz dozownik lub reaktor tak aby KH było około górnej granicy, czyli musisz dostosować odpowiednie dawki. I jeśli KH jest za wysokie to AT wyłącza dozowanie. Tyle że na początku, musisz robić testy częściej. Jeśli KH zaczyna spadać, to delikatnie zwiekszasz dawkę...
 9. Przyznam, że wiele tu juz zostało napisane i nie wiem czy mam co dodać. Pamiętam, że miałem jakies problemy z początkową konfiguracją wifi i na początku komputer był kapryśny jeśli chodzi o zdalne połączenie. Nie wiem czy to kwestia softu czy mojego routera, ale później to się uspokoiło i od wielu miesięcy jest super. Sondy kalibruje co pół roku i nie widzę jakichś odstępstw. Sterowanie wygodne, dodawanie modułów też. Prawdopodobnie jest to jeden z najbardziej zaawansowanych komputerów akwarystycznych. Dla mnie zdalny dostęp do wyników oraz kontrola gniazdek i logowanie wyników jest dzisiaj podstawą jeśli chodzi o taki komputer.
 10. Omg, I see dead people Ja też bym nie mógł żyć bez apexa.. nie mam dozownika, ale mam p4 pro do którego też mam zdalny dostęp..
 11. I musi mieć zabezpieczenie przed startem po przerwie w dopływie pradu
 12. Tester

  ati essentials +

  No coś Ty, ja już znam ludzi którzy to kupili... Szukaj w Fast Light
 13. Ja używałem tej lampy przez dość długo.... Daje piękne światło jeśli chodzi o kolor, ale żeby je uzyskać, to wiele kolorów LEDow na skrzydełkach musi być przykręcone, przez co lampa traci sporo mocy. Jeśli ustawisz skalę tak, że lampa będzie oświetlała skalę centralnymi panelami to będziesz zadowolony. Jeśli potrzebujesz oświetlić akwarium szeroko, to niestety skrzydełka nie dają dość światła. Ogolnie super lampa, ale trzeba z głową ustawić skalę - wtedy jest petarda.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.