Jump to content

Tester

Moderator
 • Content Count

  8478
 • Joined

 • Last visited

 • Days Won

  44

About Tester

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Londyn/Łódź

Recent Profile Visitors

16515 profile views
 1. Tester

  Black friday 2020

  Trochę luzu proponuje i mniej spinek. Black Friday to zwyczaj (całkiem nowy zresztą) a nie obowiązek sprzedawców. Jeśli kogoś obraża 5% zniżki to niech poczeka do przyszłego tygodnia.
 2. Ustabilizowany rollermat nie wpływa absolutnie na pracę odpieniacza ani dolewki. U mnie w momencie przesunięcia rolki poziom wody w komorze rollermata spada o jakies 2 cm co tak na oko przekłada sie na jakieś 200-300cm3. Ta ilość wody nie podnosi poziomu w tej komorze co jest odpieniacz tylko w ostatniej. Tak wiec nie ma absolutnie problemu. Dodam jeszcze jedno - im wyżej (względem poziomu wody w sumpie) powiesisz rollermat tym większa oszczędność włókniny
 3. No pewnie, że tak Jakoś się zafiksowałem że to orpheki.
 4. Założenia są jak najbardziej słuszne. Tropikalne rzeki spływają do morza niosąc odżywczy muł, który jest w dużym stopniu kumulowany przez lasy mangrowe przy ujściach rzek. Okresy monsunowe powodują zwiększony poziom wody i unoszenie mułu do morza. Nurkowałem kiedyś w morzu południowochińskim właśnie w okresie monsunów. Widoczność była na jeden metr.
 5. elektrozawór zdaje się od pralki. Pracuje u mnie na 7v bo na nominalnym napięciu 12v włączony przez dłuższy czas bardzo sie grzeje. Normalnie tak długo nie jest włączony, ale na 7v ciągle działa i jest najwyżej letnii. https://www.ebay.co.uk/itm/DC-12V-4-Plastic-Electric-Solenoid-Valve-Magnetic-Water-Air-Normally-Closed-/264936220560?hash=item3daf6de790
 6. Tester

  Czat

  nie mam żadnej informacji na ten temat
 7. Tester

  Czat

  Szymon, niestety w tych tematch ani ja ani Beti nie mamy żadnej mocy sprawczej
 8. Tester

  Mętna solanka

  dolej do solanki mocno gazowanej wody mineralnej
 9. To ja dodam jeszcze , że moje radiony przez pierwsze pół roku chodziły na programie AB+. Kolory były super, ale korale niektóre korale nie rosły tak jakbym chciał. Zmieniłem ustawienia kolorów tak, aby w czasie gdy najmniej przebywam w salonie czyli między 11 a 16 - świeciły wszystkie ciepłe kolory na maksa. To oczywiście nie wygląda super, ale od 16tej białe powoli są zmniejszane i od 17 mam ładne barwy w akwarium. Piszę o tym, ponieważ od czasu gdy dopaliłem akwarium białymi ledami, wiele korali bardzo mocno ruszyło z przyrostami. Wyjątkiem są dwie microclados i dwie echinaty, które ładnie polipują ale nie rosną. Zdjecie pokazuje dwumiesięczne przyrosty po prawej stronie korala.
 10. Nie ma czegoś takiego jak białe światło. To nasz mozg widzi pełen zakres od 400 do 700 nim jako białe. Prosty przykład: Dwie diody: czerwona i niebieska= nasz mózg połączy te dwa kolory we fioletowy (plus minus) ale to nie znaczy że tam jest fioletowy pik. Tam jest tylko pik czerwony i pik niebieski.
 11. Moim zdaniem każde tło jaśniejsze niż czarne wymaga regularnego czyszczenia tylnej szyby, glony porastające niebieskie tło wyglądają po prostu brzydko. Zgadzam się też z przedmówcami, że niebieskie tło jest bardziej naturalne.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.