Skocz do zawartości
wwdqdw

Czego jeszcze brakuje ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Powiedzmy, że chciałbym sie przerzucić z akwarystyki słodkowodnej na morską. Na stanie mam następujące rzeczy :

- Akwarium 240L

- Oświetlenie 2 X 30W

- 10 kg wapienia drążonego

- Filtr zewnętrzny

- Grzałka

Jeżeli możecie, powiedzcie mi jaki byłby koszt kupna lub samoróbki potrzebnych brakujących urządzeń. Ponadto dodam, iż nie chcę trzymać w akwarium żadnych wymagających Ryb, lub korali. Zadowolę się popularnymi, a jakże pięknymi błazenkami.

Proszę o odpowiedź.

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czego tu jeszcze brakuje???

-prawie wrzystkiego :)


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczekujesz konkretnej odpowiedzi w złotówkach?

Każda liczba może się okazać prawidłowa, to zależy tylko od Ciebie. Ja stawiam na kwotę od 2 do 15 tys zł.

Tak naprawdę to masz tylko zbiornik i grzałkę. Przy dużych ilościach czasu, szczęścia, samozaparcia i niskich wymaganiach to wystarczy:) Poczytaj forum.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poradnik dla poczatkujacych (pierwszy post tego działu) polecam


550L, ATI BM 200, 2x Tunze Stream 6100, Nano Wavebox + UPS, obieg OR3500, 2x80W 2x54W T5 + 210W LED CREE, sciemniane oswietlenie, komputer Profllux II plus EX, sump 110L, filtr z Bio pellets ok 1L, chłodziarka AM500, 65kg LR, 25kg LS, pokolce , błazenki, anthiasy i inne, głównie korale LPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oświetlenie tolampa hqi 150w+żarnik 400zł jeśli lampa bedie z allegro.

se skały (wapienia) zrób sobie ładny skalniaczek przed domem:D

potszebne ci będzie 25-50 kg żywej skały czyli ok 800-1500zł

komin by sie przygał i sump oraz pompa powrotna i cyrkulayjna czyli koszt żędu 450zł

filtr zewnętszny moesz sprzedać

potszebna ci jeszcze sól, testy, pierdoły no to jeszcze z 500 zł muisz liczyś

2500 zł powinno ci starczyć


800l:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Dość niejasno zadałem pytanie. Właściwie zastanawia mnie to jakie urządzenia są mi niezbędne aby założyć pierwszy zbiornik morski.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to bedzie rafa czy FO? Bo jesli FO to bedzie nieco latwiej.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak czy siak musisz mieć: odpieniacz, pompy cyrkulacyjne, oświetlenie, filtr RO.

pozdrawiam i powodzenia


Pozdrawiam Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego filtr zewnetrzny ma wywalic???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam fluvala-TOTALNE GÓWNO (nie to że drogie to i badziewne)

musze go jak najszybciej wymienić na jakąś pompe obiegową a sprzedam go za 100zł

często mi terkocze i przestaje pompować wode (musze zdjąć lampe uv-c)choć stoi tuż obok akwarium, wstaje(a raczej całą rodzina) w nocy o 2 godzinie bo mi kubełek nawala...


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wwdqdw

Podejrzewam, że po tych odpowiedziach (są jak najbardziej trafne) zwiniesz żagle i tyle Cię zobaczymy.

Do akwarystyki morskiej musisz mieć odpowiednie nastawienie - co nagle to po diable.

Z powodów finansowych każdy zakup musisz dokładnie przemyśleć.

Polecam Ci przeglądanie tego forum, często oprócz ciekawych wiadomości znajdziesz oferty używanego sprzętu.

Wielkość zbiornika musisz dopasować do swoich możliwości finansowych, a nie odwrotnie.

Nie poddawaj się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Zbiornik na wode to jedno z najtanszych urzadzen jakie potrzebujesz.Grzalke masz.Filtr zewnetrzny przyda ci sie pozniej (Jak bedziesz musial filtrowac adsorberami np:fosfat albo silikat).

Potrzebujesz:

dobre oswietlenie (np:HQI 150W + 2 T5 niebieskie)

dwie pompy do mieszania wody w akwarium (razem ok.4000L/H)

odpieniacz

kilka testow

sol

filtr do uzdatniania kranowki (odwrotna osmoza)

jezeli silikat w kranowce to jeszcze filtr do silikatow

........

Poczytaj troche o co w tym chodzi

Nie zalamuj sie

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najlepiej pogadaj z kims kto ma juz baniak zalatw sobie polowie wody ktora juz byla w akwarium prawie wszyscy maja filtr do uzdatniania kranowki wiec 2 czesc wody mozesz przy odrobinie dobrej woli od kogos dostac zmieszasz z sola i wode masz.

Przyda sie troche zywej skaly najlepiej z baniaka ktory juz pracuje.

Odpieniacz to podstawa ale do takiego baniaka jak chcesz nie musi byc drogi. Lampy HQI nie sa potrzebne do blazenkow!!

(powinno byc tanio)przy odrobinie szczescia

ale jak juz bedziesz mial te blazenki to ciagle bedziesz chcial wiecej i wiecej wtedy to kosztow nie da sie policzyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moja propozycja na niewymagające koralei rybki:

Fluvalamożesz wykorzystać do cyrkulacji albo jako filtr mechaniczny, grzałkę już masz

Filtr RO-265zł

3-4 pompki Aquarium Systems maxijet 1000-ok. 230zł

DIY lampa Hqi, halopak 15, mocowanie 10, statecznik 45, zapłonnik 40, jakieś kable max. 10 i żarnik 10.000k lub 14.000k-200zł oczywiście 150w, do tego dokładasz 2 świetlówki aktyniczne (albo jeszcze lepiej superaktyniki) 30w (oprawy masz)-70zł aktyn, 110zł super aktyn (philips TL 03)

Wszystkie elementy oświetlenia do kupienia na www.aqvalight.pl

Możesz użyć małej ilości żywej skały, np. 10kg (38/kg) i dołożyć 30kg martwej skały z aquamedica (18,30/kg)-ok. 950zł

Do tego Beasta 400 wieszanego na szybie akwarium za 410zeta i sól powiedzmy Tropic marin pro reef 10kg (na 300l, starczy na zalanie, ok. 170l z odjęciem wystroju reszta na podmainy 5% tygodniowo)

I to jest naszybsszy i dosc tani sposób na założenie pierwszego akwarium morskiego, wapień się nie za bardzo nadaje ale jak będziesz chciał to go zostaw.

A tu taka o wiele tańsza propozycja nano-rafci (nie że odbiegam od tematu ale jako alternatywa podaję):

Akwarium 60x40x35 z panelem 10cm-ok. 130zł (jeśli sam skleisz panel)

Odpieniacz skimmer S-70zł lub np. visi jet ps-100-250zł

do pierwszego potrzebna jest pompka napoeiwtrzajaca, ok. 40zł

Pompka powrotna Aquarium systems New Jet 1200l/h rozdzielony na dwa strumienie ( w przeciwległych końcach akwarium)-130zł

Pompka aquarium system maxi jet 250 lub 500 do marszczenmia powierzchnie wody-ok. 60-70zł

Sól Tropic marin pro reef 4kg-65zł

2 stataecznik 2x36w do T8-30zł (piszą że tak można do 2x24w)

2x24w T5 aquamedic actinic-70zł

2x24w T5 aquamedic 10.000k-70zł

Końcówki do montowania świetlówek-25zł

odbłyśniki-70zł

Grzałka Jager 65zł

10kg skały-380zł (chyba że znajdziesz od kogoś taniej, nietrudno na coś takiego trafić)

I razem to kosztuje ok. 1150zł w tańszej wersji, wodę z RO będziesz miał no prbolem ze sklepuakwarystycznego (dużo ją ma po 50gr/litr) a jak nie to zapytaj się alexa, mieszka w szczecinie (groclin górą) może będzie taki miły i ci da wody. możesz też kupić wodę destylowaną (z aptek, nie stacji benzynowych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi ciekawy projekcik ale mam kilka pytan:

2x36W do T8 i podpinac pod to T5? Da sie tak?

Na 62 litry wody netto wrzucac 4x24W? Az tyle?

Sam ostatnio zastanawiam sie nad nano rafka 54l i chcialem dac na to 2x24W T5 - myslalem ze dla krewetek i jakis miekich korali starczy. Trzeba dawac wiecej? Wedlug proporcji Adiego powiniennem dorzucic 3.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie, tyle wystarczy, ale te 96w to wcale nie jest dużo na 62l, ja sam jak się te spalą (mam 66w T8) zakładam 4x24w T5 z odbłyśnikami (na razie do T8 nie mam)

widziałem zarówno 2x24w podłączone do 2x36w jaki i 2x25w podłączone do 2x24w, popytaj innych, na pewno któryś z tych się da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzilo przedewszystkim o podpinanie T5 do statecznikow T8 - czy cos takiego ma prawo przejsc? I na dodatek co to za statecznik 2x36 za 35zl? Ja na aqva-light.pl znalazlem taki tyle ze za 50zl.


"""Projekt 300"" - powolne zasiedlanie i szlifowanie szczegolow."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Adi napisal ze mozna T5 podlaczac do statecznikow T8?

Ocelocik dobrze Ci radze, nie dyskutuj z nim a juz na pewno nie stisuj sie do jego rad bo bedziesz plakal.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze stracisz kase nie sluchaj go !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.