Skocz do zawartości
trike3

Będę Tworzył - Odpieniacz :)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie ma kasy na porządne pienidło to trzeba sobie radzić.

Zamierzam zrobić sobie odpieniacz, tylko mam na początek 2 pytania:

1. Do akwarium 200 litrów jaka średnica rury jest polecana ?? Miejsce w sumpie jest, mogę zrobić fi 110, fi 125, albo fi 160. na większe pleksi mi braknie. Co tutaj radzicie??

2. Dobrze wyczytałem ?? temeperatura do jakiej trzeba podgrzać pleksi to 180 stopni ??

Jedno pytanie dotyczące tego co mam.

Mam Weipro 2012 z orginalną zwężką wenturiego i pompą NJ1200, pieni jak na Weipro przystało. Jak do takiej pompy dobrać prawidłowo zwężkę Venturiego ?? Ktoś potrafi podpowiedzieć jak obliczyć średnice zwężki ??

Jedno mnie zastanawia, dziś zrobiłem wirnik igiełkowy z bactobala, i okazało sie że po założeniu odpieniacz prawie wcale nie pieni, niby pompuje bo podnosi do odpowiedniej wysokości poziom w odpieniaczy ale pieni minialnie, co może być powodem tego na orginalnej pieni lepiej niż na igiełkowej.

Pozdrawiam Marcin


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Mysle ze jak nawiniesz plexe na rure 100 (110 tez powinna byc OK) to wyjdzie Ci wystarczajaca srednica. Ja tak zrobilem do akwa 280L.

2. Najpierw wygrzej do 160 i zobacz jak reaguje bo czasem jak sie w za wysokiej temp wygrzeje to sie bable tworza.

Pozdrawiam

Maciej


START 12.12.2013 - 180L z panelem 70x70x45, odpieniacz DIY a'la midi flotor ale.... na igle AB 2000/1 :), ATI Sunpower 6x24T5 + 9W LED china blue, betonowa skała DIY, AllInOne w reaktorze DIY, baniakiem kręci jebao WP-25 i koralia 2800.

http://nano-reef.pl/...0l-betonowisko/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swój mam średnice 130 ( wewnętrzna ) i wydaje mi się że pompę masz za słabą do takiego pienidła. Spróbuj gdzieś na targowisku dostać używanego NJ 1700 lub 2300.

Jeśli chodzi o igłę to musisz jej dać trochę więcej czasu i zacznie pienić.

Zrób zdjęcie wirnika jak zrobiłeś.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupilem weipro 2014, usunalem zwezke i dolozylem pompe z przerobionym wirnikiem. Pieni o niebo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wykonalem kilka zwezek i nawet pompa 550L/h obsluzy 120 L. W tym wypadku tylko wewnetrzny ale pieni jak wsciekly bez igly. Jak przerzuce zdjecia z telefonu to wstawie

Edytowane przez darecky3 (wyświetl historię edycji)

122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czyli jedno już wiem średnica będzie fi110.

"darecky3" jak dobrze pamiętam kiedyś bawiłeś się w obliczanie przepływu i doboru Venturiego, nie podpowiedziałbyś

albo rzucił jakiś szkic stosunku średnic, w zwężce dla pompy z przepływem 1200 ??

Faktycznie założyłem wirnik igiełkowy odpaliłem odpienek i jak zobaczyłem że nie pieni to go wywaliłem.

Może trzeba było dać mu czas na załapanie :)

Jeszcze jedno mnie zastanawia jaki wpływ na pianę będzie miałagłębokść zanurzenia zwężki i odległowść w/w od wlotu pompy.

Pozdrawiam Marcin


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

głębokość ma znaczenie czym głębiej tym mniej zasysanego powietrza


Moje akwarium

Szkło 124x55x50,sump,cyrkulacja 2x Tunze 6095,obieg Tunze Pompa Silence 1073.040 ,odpieniacz diy na pompie

Tunze - Hydrofoamer Silence 9420.040, oświetlenie led cree diy 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisze Sygen głębokość ma duże znaczenie, im głębiej tym mniej piany. Pamiętaj też o regulacji ilości wypływającej wody z odpieniacza - będziesz mógł tym sobie regulować czy chcesz żeby pracował na mokro czy na sucho - taka regulacja bardzo przydatna.

Dotarcie odpieniacza może trwać nawet kilka dni


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm tylko pytanie czy wystarczy dać wysoko zweżkę.

Przyglądając się konstrukjom wygląda na to że wszystkie odpieniacze mają pompke na dnie.

Nie wiem czy sie można zgodzić że głownie moc pompki ma naczenie, oglądałem wczoraj pompkę tunze, która ma 12 Watt, a jest jedną z lepszych na rynku.

Pozdrawiam Marcin

Edytowane przez trike3 (wyświetl historię edycji)

Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego poziom wody w komorze gdzie stoi odpieniacz musi być stawiony pod odpieniacz.


Było - Yarcio na słono 260

Obecnie - Yarcio na słono 650

650 litrów w obiegu, Start 16.05.2013

40 kg LR +40 kg LS,

Odpieniacz: Bubble King DeLuxe 250 Internal

Oświetlenie ATI 8x54w

Cyrkulacja Tunze 2x6105 + WP 40

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wstawiam kilka roboczych wersji zwezki na wylocie. Inspiracja dla mnie sa oczywiscie rozwiazania typu schuran. Plusy to 100% mocy o jak najslabszym poborze mocy i przeplywie. Oczywiscie sa zarowno zwolennicy jak i przeciwnicy. Ja wole pienidla beziglowe. Cichutkie i nie tluka fito co chyba jest wazne dla wielu morszczakow. Efekty sa widoczne. Co do glebokosci zanurzenia zwezki i ilosci zasysanego powietrza dla mnie jest sprawa spekulacyjna a przynajmniej przy moich samorobkach. Nie ma znaczenia czy zasysaja powietrze na powierzchni czy na samym dnie. Zmiana wydajnosci przynajmniej golym okiem jest niezauwazalna.

Co do wyliczen. Nie chce mi sie szukac teraz po necie ale jest mnostwo materialow opisujacych model matematyczny. Wszystko co mialem po porostu wywalilem bo to jest teoria i cel jaki chcemy uzyskac przynajmniej dla mnie mija sie z zalozeniami. Poza tym wyliczanie kata zwezki na wlocie dla mnie bez parku maszynowego nie ma sensu. Zalozylem ze nie pompa lecz zwezka do pompy bedzie dobrana i dopuki trzymam sie tej zasady wszystko dziala jak nalezy. Dowodem na sprawnosc zwezki nawet przy pompie 550L/H photo1. Sugerowalbym ze istotne znaczenie ma raczej zanurzenie samej komory reakcyjnej. Przy wersjach hang on na tej samej zwezce oczywiscie moc pompy musi byc wieksza. Z gory przepraszam za format zdjec, nie jestem leniwy tylko mam wiele zajec w grafiku na dzisiaj. Wstawilem na szybko ale przynajmniej mozna dostrzec szczegoly jesli kogos interesuja. Sorry za post pod postem. Nie umiem wstawic zdjec inaczej

Pozdrawiam

post-13134-0-18351600-1338634385_thumb.jpg

Edytowane przez darecky3 (wyświetl historię edycji)

122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ostatnie zdjecie wersja wieksza. Pompa 2400 ktoras ze zwezek w wersji jeszcze nie doskonalej

post-13134-0-92330700-1338634634_thumb.jpg


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Czy ktoś miałby możlwiwość zmierzyć orginalną zwężkę Venturiego np od pompki Tunze ??

Pozdrawiam

Wczoraj robiłem testy i zwężka to podstawa, orginalna od Weipro jak przsłoniłem na wyczucie palcem to pienidło zaczynało szaleć.

Edytowane przez trike3 (wyświetl historię edycji)

Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.