Skocz do zawartości
pawcio1980

[200L] Glonowisko Low Tech

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

kiedys zrobilem watek na tym akwarium i zostalem zakrzyczany ze bez sumpa i ze "zle" wykonana obudowa akwarium nie ma szans powodzenia. Mam watek na innym forum gdzie kilka osob moglo sledzic jak sie projekt rozwija. Koszt calego akwarium zamknal sie w granicach 4tys. pln (wliczajac obecne zycie wiec mozna w miare tanio). No wiec podejscie numer 2 i same fakty:

- baniak : 100x40x50

- obudowa diy ze spienionego pcv + 5 wentyli do chlodzenia

- oswietlenie : 6x 39W T5 + ledy niebieskie jako nocne

- odpieniek : Aquamedic Turboflotor 1000 Blue

- grzalka : eheim 150W

- cyrkulacja : tunze 6025 + koralia nano 1600

- ok. 35kg LR

- ok. 9kg LS

image001tlf.jpg

obsada:

3x chromis

1x pterapogon

1x salarias

1x pseudochromis

2x nemo

1x brzydal

1x lysymata amboinesis

rozne miekkasy - sarco, pseudogorgonia, clavularia, briareum, zoantuski

makroglony - 3-4 gatunki

lps - euphylia 3 rozne gatunki

sps - montipory w kilku odmianach, pavona

zbiornik odpalony na soli ATI i prowadzony na zmiane z Preisem

testow nie robie, a raczej robie rzadko w sklepie z koralami

dozuje jod, wapn w postaci preparatu purple up , 1 w miesiacu podmianka 15% wody + 1 fiolka biodigest, 1x w tygodniu 1/4 ampulki reefboster, karmie 2 kostki dziennie + troche suchego

troche fotek (wybaczcie ale aparat mam z epoki kamienia lupanego)

image015qb.jpg

image014f.jpg

image013cl.jpg

image012rl.jpg

image011st.jpg

image010o.jpg

image009eb.jpg

image002fd.jpg

image003kc.jpg

image004pm.jpg

image005uj.jpg

image006un.jpg

image007qf.jpg

image008mg.jpg


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caulerpę targasz? Jak dostanie kopa to w dwa tygodnie zbiornik zarośnie, uważaj na nią :)


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest w zbiorniku u mnie juz ponad 2 miesiace - regularnie przycinana fajnie rosnie :) a jeszcze fajniej filtruje wode , kopa przyrostu juz przezylem - w ciagu 2 tyg potroila swoja objetosc, teraz rosnie juz powoli

Edytowane przez pawcio1980 (wyświetl historię edycji)

zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Piszesz że zbiornik jest bez sumpa, i w związku z tym mam pytanie czy masz podpięty jakiś kubełek czy filtra oprta tylko na odpieniaczu i na skale?

Bo szykuje się do takiego samego baniaka i zastanawiam się czy zkładać sump klasyczny czy poexperymentować na kubełku fulval FX5 gdyż takowy posiadam.

Obiło mi się o uszy że pare osób za wielką wodą mają zbiorniki oparte na filtracji kubełkowej i wszystko śmiga.

I co wy na to ? Pchać się w to czy trzymać się klasycznej zasady z sumpem ?


4715_4728.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na chwile obecna jest tylko skala i odpieniacz - wszystko rosnie i ladnie sie pompuje, jednak w planach mam dolozenie malego kubelka wypelnionego jakimis wkladami absorbujacymi aczkolwiek jako pomoc dorazna a nie stala filtracja


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powiem ci że ciekawie :). Widziałem zbiorniki max do 150L bez sumpa. Będę baznie obserwował :D Zasady trzeba łamać :D Sam wszystkie baniaki robie na kranówce (tak samo jak amerykanie).

Pozdrawiam i powodzenia ! :thumbsup:


4715_4728.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajne akwarium co widac po ostatnim filmie jaki zamiesciles. Wszystko buja sie w dobrym kierunku co mozna zaobserwowac po zwierzakach :unworthy: . 10-12 lat temu tez prowadzilem zbiornik tylko na cyrkulacji i skale(takie czasy byly ,ze forum wtedy jeszcze raczkowalo,a wiekszosci rzeczy uczylem czy uczylismy sie na bledach). Jezeli moglbym Ci cos doradzic to za jakis czas moglbys wywalic troche skaly(choc uwazam,ze lepiej gdyby to bylo zrobione od samego poczatku). Z tylu i po bokach nie masz praktycznie cyrkulacji a jezeli ona jest to bardzo nie wielka, na pewno domyslasz sie co tam sie dzieje i ile syfu ze skaly sie zbiera itd. To jest bardzo niebezpieczne dla zbiornika opartego na takich a nie innych metodach. Entuzjazm jest i wszystko jak pisalem wyglada na ta chwile b.dobrze-jednak przestrzegam przed nadmiernym optymizmem. Taki zbiornik wymaga wiecej pracy i wysilku niz "oparty na nowych technologiach". Na dluzsza mete nie widze mozliwosci prowadzenia takiego baniaka w dobrym stanie-sorry za off topa ale tak jest bo nie po to z czasem akwarysci zaczeli uzywac: kominy, sumpy, panele, miracle mud, DSB czy wiele innych metod by sobie zycie komplikowac,a wrecz przeciwnie. Co nie zmienia faktu ,ze systematyczna i ciezka praca mozna miec zbiornik morski nawet na filtrze kubelkowym(oczywiscie posiadajac jakas wiedze). Co by nie bylo zycze koledze wytrwania w systematycznosci przy zbiorniku i mam nadzieje,ze za rok baniak bedzie wygladal jeszcze lepiej :clap:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

w ubiegły weekend akwarium przezylo mala rewolucje - 90% miekaskow zniknelo a na ich miejsce wejda lpsy i spsy, wywalilem troche skaly, makroglony trafily do pudelka w ktorym bede mogl je kontrolowac (taka mam nadzieje) i mysle ze wszystko od razu wyglada inaczej. Woda jeszcze troche metna (jak sie okazalo zwirek KZ jest super sliczny i funkcjonalny ale nawet po kilkukrotnym wyplukaniu i tak troszke maci wode) a zwierzyna niesmiala po stresie ale powoli wszystko sie wyklaruje.

Jak troche obsadze koralami to zrobie kolejny update.

Pozdrawiam.

akwa1.jpg

akw8.jpg

akw7.jpg

akw6.jpg

akw5.jpg

akw4.jpg

akw3.jpg

akw2.jpg

dawno dawno temu od Nanokaczora dostalem dwie malutkie 2cm krewecie i od wpuszczenia ich nie widzialem, jak widac jedna przezyla i ma rozmiary ok 7cm, niestety spodziewam sie ze po wpuszczeniu juz jej nie zobacze :)

krew.jpg


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygląda - zazdroszczę miejsca na dole....cynariny i fungie będą happy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na dol moim marzeniem jest osiagniecie takiego dywanu :)

ricordeas.png


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to z yt to juz przeszlosc :) ale zasada funkcjonowania sie nie zmienila


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem swego czasu - jakieś 17 lat temu - zbiornik, który chodził na dwóch filtrach kubełkowych Fluvala. Wtedy w Polsce dopiero eksperymentowano z sumpami opartymi raczej o system zraszający. Do czasu likwidacji zbiornika (po ok. 2- 3 latach) nie miałem żadnych związanych z tym sposobem filtracji kłopotów - przynajmniej nie byłem i nie jestem ich świadom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, te filtry zraszajace...

No nie wiem, ale jestem zniechecony takimi zbiornikami. Mam wrazenie, ze moglbym pojsc na rynek, kupic wiadro tych korali i je rozrzucic po akwarium, a one by rosly.

Pawcio, nie przyjmuj prosze tej wypowiedzi jako jakis atak czy cos podobnego na Twoje akwarium. Jest ladne i wszystko rosnie. Ale sam wiesz, ze jak wszystko rosnie, to brakuje wyzwania. Po takim dlugim stazu, ja bym tego wyzwania poszukal choc wiem, ze o gustach nie mozna dyskutowac.

Gratuluje Ci tego zbiornika. :thumbup:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli można tytuł tego utworku byłbym wdzieczny chetnie zagram go na WOŚP ;)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki za uwagi, dla mnie wyzwaniem jest wlasnie to ze udalo mi sie wyhodowac koraliki w akwarium bez sumpa, suplementacji i innych bajerow mimo ze wiele osob twierdzilo ze jest to niemozliwe, wiec negatywnymi opiniami juz sie malo przejmuje inaczej to akwa by nigdy nie powstalo - teraz dzieki nabytemu doswiadczeniu chce wskoczyc poziom wyzej czyli lps+sps , a wiem ze te dziesiatki osob ktore przewinely sie przez moje mieszkanie po szczepki i mialy okazje pogadac skorzystaly z moich rad :)

Mr_Cube - ta sciezka to Burn The Witch Stone Gods


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za***ista nuta ;)


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, minely dwa tygodnie od restartu - wszystko sie odstresowało i do zbiornika trafily nowe szczepki (wiekszosc kupiona u Maćka w korale.pl) i krewety. Po nowym roku dodam kilka rybek.

Doszły 2szt krewetek tanczacych, 1szt amboinesis, 1szt debliusa (skubaniec wychodzi tylko na karmienie).

Powoli obsadzam sps i niedlugo lps , w dalszym ciagu czekam na zamowionego szorstnika - miejsce dla niego gotowe w lewej czesci skałowiska. Docelowo dol akwarium zasiedla rhodactisy, rico i zoantuski , troszke wyzej lps a na samej gorze sps - a jako ze lubie hodowac maluchy od 1cm szczepek to bedzie troche trwalo :)

jak widac po restarcie zarzucilo mi troszke szyby zielonymi glonikami ale juz salariasek prawie wszystko zeżarł :)

od piatku rozpocząłem suplementacje ABCM , na chwile obecna daje 0.5ml dziennie , docelowo bedzie myślę 1ml, dalej leje raz w tygodniu nakretke purpleup carribsea, 2x w tyg na noc 15ml. roztworu reefboostera z solanka (25% rb/75% solanki), rybki i krewecie dostaje 2-3 kostki mrożonek i od czasu do czasu suszone/żywe żarełko, korale karmie co drugi dzien na noc wlewając 20ml roztworu coral food firmy ocean nutrition.

jak na razie wszystko - włącznie z akrami o które sie obawiałem - polipuje ślicznie i już widać malutkie przyrosty

dsc05917fx.jpg

dsc05916sx.jpg

dsc05915ys.jpg

dsc05914g.jpg

dsc05913k.jpg

dsc05911y.jpg

dsc05910hq.jpg

dsc05909h.jpg

dsc05908tz.jpg

dsc05907d.jpg

dsc05905w.jpg

dsc05904n.jpg

dsc05903k.jpg

dsc05901oh.jpg

i na deser film youtube

http://www.youtube.com/watch?v=0DPpK46Pfik

Edytowane przez pawcio1980 (wyświetl historię edycji)

zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 400l debeliusy wychodziły jak było ich >2. Obecnie mam 3 sztuki i są ciągle widoczne.

Qlfon mobilnie


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż trudno poznać zbiornik... Całkowicie zmieniłeś jego charakter a i plan na przyszłość jest niezły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no chyba na lepsze ;)


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

imponująca szczepkarnia ;)

glonowisko miało swój wyjątkowy urok a ta wersja wymaga czasu by naszym oczom ukazał się las.... póki co zapowiada się świetnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.