Jump to content

Reefbos

Klubowicz
 • Content Count

  459
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa

Recent Profile Visitors

1127 profile views
 1. Z czego zrobiłeś ten koszyk. Taka siatka jest do kupienia?
 2. Może takie rozwiązanie: https://reef-aquarium-store.com/dd-high-volume-weir-comb-overflow-comb
 3. Dziekuję - znalazłem identyczny na Allegro.
 4. Możesz podpowiedzieć jakiego zaworu użyłeś?
 5. Tu sobie sam odpowiem: test jest zbyt mało dokładny i nie nadaje się do naszych celów. Zakres pomiaru jest co prawda od 0 do12,5 mg/l (ppm), ale rozdzielczość 0,1 i dokładność +/- 0,1.
 6. Dodawałem po 1 kropli jodu dziennie (Tropic Marin) na 100 litrów, co jest wg producenta dawką optymalną. Po kilku dniach kupiłem test Saliferta ważny do 01/2023. Sprawdziłem poziom jodu, wyszedł niewykrywalny. Dodałem więc 1 kroplę jodu i po godzinie powtórzyłem test – nadal niewykrywalny. Dodałem drugą kroplę i sprawdziłem po kolejnej godzinie – również niewykrywalny. Podpowiedzcie w czym może być problem? Prędzej Test do bani, czy jod od Tropic Marin?
 7. Jaka ma być długość grzebienia? Wydaje się być za krótki.
 8. Sugeruję panel szerokości minimum12 cm i mocniejszą pompę, ale z regulacją.
 9. A, jak się sprawuje Hanna do pomiaru jodu - prośba o opinie.
 10. Białe masz na jednym suwaku z czerwonym, a czerwone to proszenie się o glony.
 11. Miałem i taką pompę obiegową i odpieniacz (dwukrotnie). Były naprawdę niesłyszalne. Gdyby nie ruch wody i piana można by podejrzewać, że nie pracują.
 12. Pozostań przy Dragonie - jest niesłyszalna. Szkoda pieniędzy na przewymiarowanego Delteca. Większy kłopot będziesz miał z odpieniaczem chyba, że też kupisz Royala - i tu przydadzą się pieniądze zaoszczędzone na Deltecu.
 13. Pytanie jak w tytule. Włożyłem dziś skarpetę z Rowaphos i zauważyłem po paru godzinach, że ph nagle podskoczyło o jakieś 0,10 - 0,15. Może to przypadkowa zbieżność?
 14. Z cytowanego przez Ciebie tematu wynika, że to raczej nie będzie chiton, bo ten mój ma nogi/wiosełka - chyba 6 szt., a chitony są beznogie, jak napisał Katani. Z linku dodanego przez Maeden wynika, że to Isopoda. Dzieki za pomoc w identyfikacji. Pytanie, czy to nie szkodnik?
 15. Razem ze szczepką przybyli lokatorzy, jak na zdjęciu. Bardzo ruchliwi (stąd nienajlepsze zdjęcie), długość ok. 1,5 - 2mm. Pod pancerzem schowane, niewidoczne na zdjęciu nóżki/wiosła. Wpuścić, czy eksmisja?
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.