Jump to content

Reefbos

Klubowicz
 • Content count

  429
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa

Recent Profile Visitors

754 profile views
 1. Reefbos

  e-rybka komentarze

  W punkt - jak to się teraz mówi.
 2. Reefbos

  Komin - jak zabezpieczyć

  Bez zdjęcia trudno radzić. Może wystarczy wyższy grzebień?
 3. Reefbos

  e-rybka komentarze

  Znaczy Ty nie chciałeś kupić a oni Ci i tak na siłę wcisnęli i w końcu kupiłeś nie wiedząc co bierzesz? Czy dobrze rozumiem?
 4. Reefbos

  AI Hydra 32HD

  Nie dodasz ich do tego konta. Aplikacje możesz załadować z https://www.aquaillumination.com/lightsciences/signature-series lub z FB. Zapisz się np do grupy AI Prime/Hydra Reef Group. Wtedy z "Pliki" będziesz mógł ściągnąć dowolne ustawienie ew. napisz je sam.
 5. Reefbos

  jak zostałem posolony

  Mam to samo. Inna kolorystyka i spokojniej.
 6. Każda ograniczy spływ. Trzeba będzie go na nowo regulować, a siatkę często czyścić. Może taka, jak do okien?
 7. Reefbos

  Filtr RO

  Taki:
 8. Reefbos

  Filtr RO

  Nie wiem. To jest wynik po żywicy. Musiał bym go włączyć w innym miejscu a po wczorajszych doświadczeniach mam na razie dosyć.
 9. Reefbos

  Filtr RO

  Na wejściu jest zwykle w okolicach 460 - 480 (raz było 512). Na wyjściu, bez względu na układ membran było zawsze 0.
 10. Reefbos

  Filtr RO

  Pomiarów ciąg dalszy. Warunki na wejściu nieznane. Najpierw z jedną membraną: dla 1 litr RODI 4,6 litra odcieku w czasie 9m. 50s. Wcześniej, gdy miałem jeszcze jedną membranę było to zwykle bliżej 8m. Dla dwóch membran połączonych „szeregowo”, czyli odciek z pierwszej jest dopływem drugiej (po odpowietrzeniu): dla 1 litr RODI 3,6 litra odcieku w czasie 6m. 20s. I tak ma się w moich lokalnych warunkach praktyka do teorii. Każdy ma oczywiście prawo do własnych wniosków. Nikogo nie przekonuję ani nie namawiam do zmian. Na wszelki wypadek dodam, że wiem o niestabilnych warunkach na wejściu, czyli możliwych zmianach temperatury i ciśnienie wody. Wynik pierwszego pomiaru (membrany równolegle) jest jednak powtarzalny co do czasu pozyskania 1 litra RODI, ale odciek mierzyłem pierwszy i raczej ostatni raz.
 11. Reefbos

  Filtr RO

  Trójnik na wejściu i i po jednym na obu wyjściach. Pierwsza część doświadczenia - najprostsza, bo wystarczy zmierzyć objętość odcieku. Warunki nie będą do końca kontrolowane, bo nie znam ciśnienie w sieci. Mieszkam w mieście, kamienica, III piętro. Dwie membrany 75 pracujące równolegle na wspólnym ograniczniku 420. 1 litr RODI uzyskany w 4 min 5 sek., odciek 2 litry (!!). Sam jestem zaskoczony wynikiem. Liczyłem na więcej ok.3-4 l. Możecie mi to wyjaśnić? Pozostałe wyniki podam jutro.
 12. Reefbos

  Filtr RO

  Nigdy nie było mowy o więcej niż jednym odcieku. Oczywiste dlaczego.
 13. Reefbos

  Filtr RO

  To będzie sprawdzone jeszcze raz.
 14. Reefbos

  Filtr RO

  OK. Od teorii przejdziemy do praktyki. Zrobię doświadczenie naukowe. Na jednej membranie i dwóch na dwa sposoby. Odczekam tylko jeszcze trochę aż sąsiedzi skończą wieczorne mycie żeby nie był wahnięć ciśnienia.
 15. Reefbos

  Filtr RO

  Choćby w sklepie przy zakupie. Również tutaj: https://reefhub.pl/filtr-ro-di/ jest mowa o tym, ze maks. do celów akwarystycznych to 100. Wg mojej wiedzy oba rozwiązania dają jednakowy efekt, bo nie zależy on od miejsca podłączenia a od ciśnienia. które przecież nie ulegnie zmianie. Nie chcę nikogo przekonywać ani pouczać. No.
×

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.