Jump to content

Reefbos

Klubowicz
 • Content Count

  436
 • Joined

 • Last visited

Informacje o profilu

 • Płeć
  Mężczyzna
 • Skąd:
  Warszawa

Recent Profile Visitors

923 profile views
 1. Górna granica to wg ATI 0,1 mikrograma a nie miligrama na litr.
 2. Jednak znalazłem. W drugiej części (o pierwszej mowa wyżej) konsultowanego z Tobą testu dostępnego na YT () w 27:54 jest mowa o tym, że jedynym zalecającym płukanie w – uwaga - ciepłej (nie gorącej!) wodzie jest JBL (obecnie też). Test na YT jest sprzed prawie 7 lat. Wiele się zmieniło. Na stronach producentów (np. Fauna Marin, JBL) można obecnie przeczytać, że ich węgle są wolne od fosforanów. Kiedyś takich informacji nie było.
 3. Gdzieś (chyba na N-R) czytałem, że tylko jeden producent węgla do akwa zaleca płukanie go gorącą wodą. Ten jeden ma rację, czy jego produkt z jakichś powodów jest specyficzny, inny od wszystkich i dlatego tego wymaga?
 4. Można przyjąć, że pod wpływem temperatury węgiel zwiększa swoją objętość, pęka i stąd ten pył, którego nie byłoby lub było mniej przy płukaniu w niskiej temperaturze.
 5. Reefbos

  Filtr RO

  Dokończyłem wcześniejsze pomiary. Ciśnienie na membranie ok. 3 bary. TDS pokazuje: - w sieci ok. 520 ppm (jeszcze nie widziałem tak wysokiego wyniku), - po membranie 17 ppm, - po żywicy 0 ppm. Żeby było śmieszniej, ciśnienie w sieci też wynosi ok. 3 bar. Membrana wg @Tester jest przystosowana do pracy przy ciśnieniu między 2,8 a 6 bar. Pomyślałem więc, że może ogranicznik ciśnienia nie jest mi do niczego potrzebny (chyba, że na wszelki wypadek, gdyby ciśnienie wzrosło). Praktycznie, równie dobrze mógłbym wręcz odłączyć cały odciek (otrzymywać RODI bez strat) a uruchamiać go tylko od czasu do czasu celem płukania membrany. Na szczęście nie skończyłem tym wnioskiem a dokonałem pomiaru efektywności pozyskiwania RODI (wiem, że dla niektórych czas nie ma znaczenie) dla układu z i bez odcieku. Z zablokowanym odciekiem 1 litr wody otrzymałem po 7 min. 20 sek. a z czynnym po 4 min. 20 sek. Ciśnienie wahało się między 3 a 3,2 bara, temperatura 180 C.
 6. Reefbos

  e-rybka komentarze

  W punkt - jak to się teraz mówi.
 7. Bez zdjęcia trudno radzić. Może wystarczy wyższy grzebień?
 8. Reefbos

  e-rybka komentarze

  Znaczy Ty nie chciałeś kupić a oni Ci i tak na siłę wcisnęli i w końcu kupiłeś nie wiedząc co bierzesz? Czy dobrze rozumiem?
 9. Reefbos

  AI Hydra 32HD

  Nie dodasz ich do tego konta. Aplikacje możesz załadować z https://www.aquaillumination.com/lightsciences/signature-series lub z FB. Zapisz się np do grupy AI Prime/Hydra Reef Group. Wtedy z "Pliki" będziesz mógł ściągnąć dowolne ustawienie ew. napisz je sam.
 10. Mam to samo. Inna kolorystyka i spokojniej.
 11. Każda ograniczy spływ. Trzeba będzie go na nowo regulować, a siatkę często czyścić. Może taka, jak do okien?
 12. Reefbos

  Filtr RO

  Nie wiem. To jest wynik po żywicy. Musiał bym go włączyć w innym miejscu a po wczorajszych doświadczeniach mam na razie dosyć.
×
×
 • Create New...

Important Information

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Terms of Use.