Skocz do zawartości
Bartłomiej

Co na dno akwarium?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pytanie co Polecacie do wyłożenia dna akwarium ??


KOSTKA 68x68x60

2 x Jebao RW-8

obieg Jebao DCT- 6000

Whiteskim 150

Giesemann infiniti 150W + 4x 24W

skała 20 kg

sump 60x40x40 - 3 komory

suchy piasek - 10 kg

kore 5th

odpalone AD. 10.04.2015r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spienione PCV - dostaniesz w takich sklepach jak NOMI w róznych kolorach i wymiarach, powszechnie stosowane i jak na razie nikt sie nie zalił:)


-------------- 200litrów od listopada 2005 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jaka grubość i rozumiem ze wklejane na silikon??


KOSTKA 68x68x60

2 x Jebao RW-8

obieg Jebao DCT- 6000

Whiteskim 150

Giesemann infiniti 150W + 4x 24W

skała 20 kg

sump 60x40x40 - 3 komory

suchy piasek - 10 kg

kore 5th

odpalone AD. 10.04.2015r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak klejona na silikon, a co do grubosci to chyba standard to 3mm, ale możliwe że przy większych płatach jest grubsze...


-------------- 200litrów od listopada 2005 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie mozna cienkie pleksi zamiast spienionego PCV?? (nie bardzo go u mnie umiem dostac)

pozdr


www.akwa-swiat.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

982-fungia.jpg

Ja mam plexi na dnie. Miałem tylko tzw. mleczną więc taką zastosowałem. Po wyrzuceniu piasku stała się widoczna ale poza tym spisuje się nieźle. Bez kleju, przlgnęła do dna całkiem skutecznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestes zadowolony z tego, ze wyrzuciles piasek? ja zastanawiam sie nad tym, czy czasem nie umiescic piasku wlasnie, mam czyste dno w tej chwili. z piaskiem akwarium ladniej wyglada, ala narazie obserwuje akwaria tych, co dodali piasek a wczesnij mieli bez, nie chce zrobic bledu


Purple haze......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że piasek jest do przyjęcia ale trzeba to dobrze zorganizować. Przede wszystkim dużo zwierząt czyszczących piasek, mało zwierząt brudzących piasek, skuteczne pozostałe elementy filtracji. Są przykłady na to, że się da. Ja na razie jestem zadowolony chociaż nie zrezygnowałem jeszcze z piasku. Kiedyś będę go miał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a sjak bez kleju a brud sie nie zbierał??


KOSTKA 68x68x60

2 x Jebao RW-8

obieg Jebao DCT- 6000

Whiteskim 150

Giesemann infiniti 150W + 4x 24W

skała 20 kg

sump 60x40x40 - 3 komory

suchy piasek - 10 kg

kore 5th

odpalone AD. 10.04.2015r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jeśli piach to tylko tzw. żywy.

@Bartłomiej, nie zbiera się brud pod plexą bo idealnie przylgnęła do szkła. Tak nprawdę to pewnie coś pod nią jest ale niewiele. Patrząc pod pewnym kątem można podejrzeć jak to wygląda na odległości kilku cm od brzegu. Zupełnie czysto.Trzeba opiłować krawędzie-wtedy lepiej leży.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Przyklej te plyte do dna silikonem akwariowym, bo dostanie sie pod nia piasek itp. i plyta straci funkcje jaka ma spelniac,

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram Stani.

Nie jest duzo roboty z pozmarowaniem silikonem plyty (objechac dookola przy krawedzi) a masz pewnosc ze nic sie tam w przyszlosci nie dostanie.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem plexe ale taką cięką - ok 2 mm i stwierdzam ,że jest do niczego.

jak skałki weszły to plexa podniosła sie na rogach - tak o 2 mm

a potem tam syf zaczoł sie zbierać - glony , bombelki gazu (jakiego?)

Musiałem zmienić na coś grubszego - wybrałem pcv spienione 6mm grubości.

nic nie odstaje - a do tego jest ładne białe.

nie przyklejałem go - bo mam go w 2 kawałkach tylko pod skałką

Piasek wrzucę (jak to - akwarium bez piaseczku?????)

ale tak za miesiąc jak wszystko bedzie stabilne.

Od razu rozgwiazdy piaskowe .


250-baniak.HQI 150w+2x39w T5 +2x24T5 + nocne , cyrkul. 9000l ,pełen Balling ,odpieniacz ??, LR 30kg. Silunaria ,Xenia ,Sacropython ,Clavularia ,grzybki ,Oceanaris x2 ?limaki turbo x3 (kilka twardych)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak gez to z pewnoscia siarkowodor:) Jak niewiadomo jaki to ten:D Na ty watku byly posty od ludzi ktorzy stawiali skale na szkle, co sie z nimi stalo??


jeszcze tu wroce:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mam skałe na szkle od 3 miesięcy i jest ok nic sie złego nie dzieje :)


360+110-od 15 Grudnia 2006 sprzedam miejsce na reklame (300 znaków) :D www.fastquad.pl- dla morszczaków z nano-reef super zniżki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i nic sie nie stanie dopoki nie wyleci Ci z reki jakis kawalek skaly i nie uderzy o dno na tyle mocno aby dno peklo.

PCV nie jest po to aby bylo ladniej, ale zeby uchronic akwaryste przed palpitacja serca lub zawalem w przypadku gdy cos ciezkiego niekontrolowanie spadnie na dno.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hallo!

Chodzi tez o to, ze pod skale dostanie sie piasek. Wtedy moze sie tak zdazyc, ze caly nacisk tego (i na nim ustawionych) kamoli spoczywac bedzie na tym jednym ziarenku.

Jak juz slona woda dostanie sie pod podloge, to tego miejsca nie wysuszymy, bo sol nie wyparuje i bedzie wiecznie wciagac wilgoc.

Mam nadzieje, ze taka plexi mnie od tego uchroni.

Jak pisze Piotr; koszt zaden a spi sie spokojniej.

Zeby tylko boczne szyby wytrzymaly....... .

Dobranoc


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CZesc,

tak off topic: czy pod akwarium koniecznie trzeba podkladac jakis steropian w celu zrownowazenia sil dzialajacych na akwarium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Krystian, zalezy od wymiarow dna.

Powierzchnia stolika 30x40cm pod wplywem obiciazenia raczej nie odksztalci sie na tyle, zeby powstaly jakies wieksze naprezenia w szkle.

Ale jak ktos ma akwa 150 cm dlugie, to jest szansa ze gdzies moze byc wyzej o 0,5 mm, a szklo z definicji nie jest plastyczne w temp. pokojowej, a sprezystosc tez ma nie za duza.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Stani :

Hallo!

Chodzi tez o to, ze pod skale dostanie sie piasek. Wtedy moze sie tak zdazyc, ze caly nacisk tego (i na nim ustawionych) kamoli spoczywac bedzie na tym jednym ziarenku.

To zalezy czy najpierw ustawisz skale czy nasypiesz piasku.

Zreszta, skala tez czasem ma gdziesz jakis szpic i caly ciezar na tym spoczywa.

Ale masz racje, pcv jest dosc miekkie i taki czubek zaglebi sie w pcv i nie ma problemu.

Stani :

Jak juz slona woda dostanie sie pod podloge, to tego miejsca nie wysuszymy, bo sol nie wyparuje i bedzie wiecznie wciagac wilgoc.

Mam nadzieje, ze taka plexi mnie od tego uchroni.

Zaraz, to gdzie Ty chcesz dac ta plexi?

Pod akwarium?

Plexi/pcv daje sie DO akwarium na dno. Miedzy skale a szklo dna.

A jak chcesz dac jakas podkladke pod akwarium, to juz swoja droga.


/Wroga należy zabić z dużej odległości, najlepiej strzałem w plecy. O honor trzeba dbać wśród przyjaciół/ GG 314576, SKYPE: piotr_i_zona e-mail: piotr_jan_rogalskiUSUN @gazeta.pl Warszawa http://www.nano-reef.pl/journal.php?m=page&p=25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr

Plyte oczywiscie do akwarium. Pisalem tylko o konsekwencjach gdy dno peknie i slona woda dostanie sie np: pod parkiet.

Mysle, ze szpic skaly nie zaglebi sie w pvc. Ale dzieki pvc nie ma punktowego nacisku na dno.

Nowy_zarazony (fajnie sie nazywasz)

Ten 0,4 W ksiezyc to nie LED! Natrafilem w normalnym sklepie takie ustrojstwo, ktore napewno tez znasz. Taka wtyczka z lampka ktora w nocy pokazuje droge w mieszkaniu. Ale ta wlacza i wylacza sie automatycznie w zaleznosci czy jest ciemno czy jasno w pomieszczeniu. Mozna tez nia obracac o 360 stopni. A ze mialem tuz nad akwa. wolne gniazdko.... . Te 0,4 W wystarcza. Kosztowala 8 Euro.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krystian

Pod aqua lepiej cos podlozyc. Niekoniecznie styropian. Mozna tez te plyty, ktore kladzie sie pod panele podlogowe (sa ciensze: 3-6mm).Mozna tez karimaty itp.

Pozdrawiam


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.