Skocz do zawartości
Darek S

Agresywny pseudochromis

Rekomendowane odpowiedzi

Moj pseudochromis jest bardzo agresywny i zuchwały. Totalny terytorialista. Zabił świeżo wpuszczoną krewetke czyszczącą L.amboinensis. w zasadzie wszystko co wchodzi do akwa jest dokładnie lustrowane.

Macie jakies patenty na wpuszczanie nowych lokatorow przy tej rybie ? Później agresywność maleje ale na początku jest fatalnie. Nie da sie zlapać niestety by go odizolowac. Co mozna zrobic?

fotka ryby (pozyczona z cudzej stronki) http://www.kalibra.com.pl/akwarium/morskie/32.jpg


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wpuszczałeś po zaciemnieniu ?

Najlepiej wpuszczać po wyłączeniu oświetlenia.

Jak się inaczej nie da to musisz wpuszczać wiecej zwierzaków na raz wtedy agresja nie skupi się na 1 zwierzaku.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po ciemku, a jak swiatlo sie zapalilo to atak i po zawodach


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeżeli to możliwe - pozbądź się jak najszybciej. Wszystko w podobnym rozmiarze, a nawet większe będzie zaszczute. Wpuszczenie kilku naraz ryb też nie da rezultatu, bo wykończy je po kolei. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie jest Pseudochromis tylko Pictichromis paccagnellae co nie zmienia faktu ze znana jest z tego, ze

atakuje wszystko co sie wpusci do akwarium. Artur ma racje, pozbadz sie jak najszybciej tego diabla.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpuszczenie langusty karłowatej to niezły pomysł na pozbycie się obsady bez konieczności demontażu dekoracji w akwa. A poważnie, zachowanie ryb w akwach sklepowych jest ciszą przed burzą. Ryby podświadomie chyba wyczuwają tymczasowość sytuacji. Prawdziwe oblicze pokazują nieraz po kilku miesiącach, ku naszej rozpaczy. Właśnie czeka mnie łapanie takiej "grzecznej" centropygi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl tu wczesniej post Adiego na ktory odpowiedzial Artur ale oczywiscie znowu swietne rady jak wykonczyc obsade wiec zostal skasowany


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowieku, langusta krałowata ma 10-15cm a pseudochormis max. ok. 10cm, i wy mi mówicei że langusta zje psudochormisa??????? i wiesz co aquamaniac, ja nic do ciebie nie mam ale skasuj tego posta bo to nie jest na temat! po prostuskasuj posta i nic o tym nie pisz jak tak bardzo ci się chce to skasować, na serio jakaś paranoja, piszesz posta z czymś takim że....... po prostu teraz to ty se licznik nabijasz a jak chcesz to możesz mi mój wyzerować (choć chyba do tego tylko przemek ma prawo)

PS: o cholera ale ja czytelnie piszę :):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Napisalem tego posta gdyz bez tego nie bardzo byloby wiadomo dlaczego Artur pisze o languscie.

2. Daj spokoj w koncu z tymi licznikami.

3. Posty w ktorych beda pomysly na wykonczenie obsady bede kasowal nie dlatego ze sprawia mi to przyjemnosc tylko w trosce o innych uzytkownikow forum ktorzy moga nie daj Boze skorzystac z Twoich rad.


http://pl.reeflex.net/ - polskojęzyczny leksykon akwarystyki morskiej
_____________________________________________________________________

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis próbowałem go złapać. Cholery mozna dostac. Bez demontazu akwa chyba nie da rady. Zna kazda dziure w skalach i natychmiast zwiewa. Ciezka sprawa. Rybka jest ładna i cały czas na widoku - tylko ten charakter (charakterek)

Jeszcze bede próbował złapać ale moze ktoś ma jeszcze inne pomysły


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może zrób tak :

Jak go złapiesz to daj go do akw. kwarantan. (o ile takie masz) potrzymasz go tam troche np 1 miesiąc w tym czasie wprowadz nowe zwierzaki i w tedy go wpuść on w tedy będzie "nowy"i prędzej zaakceptuje innych.


Aiptas mój wróg. 200l kłopotów ale miłych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tez wlasnie pomyslalem. Jesli mi sie uda go zlapac to peewnie tak sie stanie. Dam mu szanse, bo mi sie ryba podoba z wygladu. Jesli znow cos nabroi po izolacji wtedy ...


"W akwarium wszystko co dobre dzieje się powoli ;) 250 l delta + sump 100 l. LED 180W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Troche stary temat ale urzywam funkcji "szukaj" :googleye

Właśnie podanego wyżej gościa - Pictichromis paccagnellae zakupiła mi żona na urodziny dokładnie tydzień temu przyjechał w obstawie razem z Chrysiptera parasemna x 2 . No i do wczoraj było by wszystko ok gdyby nie śmierć jednego z moich trzech Ocelarisów. Nie wiem od którego z wymienionych powyżej gagadków dostał strzała. Więcej rybek nie posiadam oprócz wymienionych powyżej + krewetki czyszczące x 2, krabik x 1, gwiazda x1, jeżeowiec x1 i parę ślimaków - wszystkie z wymienionych są grzeczne i nie są agresywne oprócz tego jednego gagadka i jednej z parasemów też zaczepia ale tylko drugą parasemę. Mam zbiornik 160 l. + sump.

Jest to prezen od żony - sama wybierała ( kolory ją zwabiły ) nie pytając mnie o zdanie, chciała dobrze :clowning

A teraz pytanie - czy ktoś oswoił tego małego diabła ? Jeśli tak to czekam na rady z góry dziękuję :)

Może tymczasowa banicja do sumpa jeśli tak to jak długa ? Niechciał bym sie jej pozbywać - jednak to prezent :)

Z góry dziękuję


Pozdrawiam

Łukasz

Moja "160-tka" ma juz ponad rok ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Moje 3 grosze w kwestii agresji, jako początkującego.

Na początek kupilem stadko chromisów i dwie sztuki Chrysiptera parasemna. Wszystko było ładnie przez kilka dni, potem Chrysiptera podzieliły zbiornik na pół (mimo ze miały po k. 3cm) a chromisy dziwnie zaczęły sie zachowywać, zawsze pływały w otwartej części a nagle zaczęły chowały wsród skał, nawet przy karmieniu.... a wkrótce zostały zabite, co do jednego.

Kosztem rozmontowania skał wyłapałem szatany i oddałem, a teraz cała obsada żyje i ma się dobrze tzn. chromis x3, pteropogon x2 i Nemateleotris decora x1.

Pozdr.

Eqilibrum


160l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to mam akwarium pełne morderców :banghead

Eh musze obserwować jak zrobia jakiś krzywy ruch to wszystkie trzy, czy winne czy nie zrobia wypad :con

Pozdrawiam


Pozdrawiam

Łukasz

Moja "160-tka" ma juz ponad rok ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malutki haczyk ochotkowy,cieniutka zyłka...u mnie własnie tak wyłapuje rybki ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam swoje 3 grosze, ja mam Pictichromis paccagnellae ale wpuscilem z 4 anthiasami i 4 garbikami do 450l.

Jest grzeczny i nie sprawia zadnych problemow.... Widac mam szczescie..


Akwarium 120x60x60,sump 80x40x35,cyr:SUNSUN 12000l/h + 6000l/h,AquaBee UP3000,2xMAXSPECT 160W,Bubble Magus BM110

Obsada:Forcipiger flavissimus,Zebrasoma flavescens,Zebrasome Xanthurum,Siganus vulpinus, Paracanthurus hepatus, 3 Anthiasy, 2 Occelarisy

http://mojarafa.blox.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pictichromis paccagnellae - to jest ten agresor , na dzien dzisiejszy wszystkie rybki sa zbite w ławiczkę i pływają razem przy lustrze wody. A ta mała menda lustruje i ustawia inne stworzenia między innymi za kraby sie bierze.

Szok takie małe a jakie agresywne :googleye

Jutro mam rano czasu dóżo, biorę harpun i idę na "rekina" co będzie to napiszę :clowning


Pozdrawiam

Łukasz

Moja "160-tka" ma juz ponad rok ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musze zdać raport z połowu :)

Ogólnie zajeło mi to około dwóch godzin ale tylko dlatego że spryciara na widok jakichś ruchów w i poza akwarium chowała się w skale , i musiałem prawie całą skałe wyciągnąć aby ja dostać :banghead

W tym momencie drapieżnik siedzi w sumpie i ma sie dobrze , jak i cała raszta życia nie ucierpiała chociaż zadyme dosyć konkretna zrobiłem.

Ale juz jest ok. a w akwarium harmonia i spokój :)

Niestety dla agresywnej koleżanki nie mam miejsca u mnie w baniaczku i muszę ją oddalić może znajdzie lepsze miejsce w jakimś większym zbiorniku.

pozdrawiam


Pozdrawiam

Łukasz

Moja "160-tka" ma juz ponad rok ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem to samo, ale zanim ja odlowilem zdazyla mi odeslac na wielka rafe parke blazenkow :)

tez mialem problemy z jej odlowieniem musialem wszystko wyciagac, co sie naklalem przy niej! masakra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na szczęscie albo nieszczęście tylko jeden błazenek odszedł :)

Ale przyznam że jak na niedzielny poranek to poleciało kilkanaście cięższych słów ...

Ale już są efekty - to cieszy :)


Pozdrawiam

Łukasz

Moja "160-tka" ma juz ponad rok ... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.