Skocz do zawartości
Gość buczi82

Komin i dziury

Rekomendowane odpowiedzi

Gość buczi82

Mam pytanko, mam komin i 3 dziury z lewej strony... komin jest ciut nieszczelny wiec mam powod by go rozkleic i skleic na nowo, ale jest jeszcze cos, akwa bedzie stalo nie w tym mscu w ktorym chcialem, niestety musze ulec kobiecie :) wiec chcialbym komin dac z prawej strony i wiercic nowe dziury, komin byl by wtedy z jednej szyby, nie prostokatny... czy jesli wywierce z drugiej strony akwa a tamte zakleje czy nie naraze akwa na pekniecie lub jakies inne uszkodzenie ? gdy kupowalem akwa koles mial wczesniej dziury wywiercone, ale gdy zerwal z morskim i postawil slodkie, przykleil na dziury jeden plat szyby i nie cieklo, wiec chyba jesli ja tak zrobie powinno byc oki... ale boje sie ze moze szklo nie wytrzyma... akwa to 50x50x50 10mm grube, poza tym szczerze to te dziury sa ciut za duze i obecnie zeby mi srubunki nie ciekly, musialem dac duuuuzo silikonu, wiec wolalbym nowe dziury, dokladne i spac spokojnie nie myslac ze moze jakis srubunek wkoncu pusci :/

dziekuje za pomoc

EDIT: dzwonilem wlasnie do sklepu, koles mi powiedzial ze nie ma problemu, ze wywierci mi dziury i bez problemu moge zakleic dziury... RobCNC nie wiem jak z czasem i kobieta, jak bedzie czas i kobieta nic nie wymysli to bede jechal do Birmingham wywiercic dziurki, to moze wezme pompe do testow ze soba, ale to dam znac jak bede jechal...

aha zapomnialbym, jak juz bede wiercil dziury to jaka srednbice polecacie, splyw, rewizja i powrot ? zeby lipy nie bylo, jesli chodzi o obieg to bedzie nj 2300

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie myslales o tym, zeby to akwarium sprzedac, zaoszczedzic sobie pracy i przy okazji za zarobione pieniadze kupic nowe ? Dziury i tak bedziesz wiercil. Sama przeprowadzka tez bylaby prosta, gdyby w nowym miejscu juz stalo gotowe akwarium... :rambo:


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Stani ja sie nie przeprowadzam, ja dopiero planuje postawic ;) szklo juz dawno zakupilem razem z szafka, caly sprzet juz wszystko jest, tylko ze tam gdzie kiedys stalo stare akwa stoi teraz regal i kobieta nie dalka sie przekonac zeby przestawic, wiec musze w drugi kat, w sumie moglbym zostawic tak jak jest, no ale jakos mi sie nie podoba z tej strony komin... nowe akwa by sie zdalo, ale stare bedzie zalegalo, kobieta bedzie znowu marudzic a juz nie chce naginac bo i tak dobrz ze sie zgodzila, tym bardziej ze drugie dziecko w drodze, tak wiec musze cosik wymyslec z tym szklem, albo zostawie, albo zakleje stare dziury, wywierce nowe i wkleje nowy komin...

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak akwarium obrocic tylko o 90° ?


120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdyby tak akwarium obrocic tylko o 90° ?

hehehe

w koncu to 50x50x50, piekna symetryczna kostka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: dzwonilem wlasnie do sklepu, koles mi powiedzial ze nie ma problemu, ze wywierci mi dziury i bez problemu moge zakleic dziury... RobCNC nie wiem jak z czasem i kobieta, jak bedzie czas i kobieta nic nie wymysli to bede jechal do Birmingham wywiercic dziurki, to moze wezme pompe do testow ze soba, ale to dam znac jak bede jechal...

ok dzieki, bede czekal na info :) tylko, ze dostepny jestem wylacznie do godziny 14 pon-pt


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

tak moge obrocic, ale:

musze w szafce drzwi inaczej zamontowac, komin bedzie brzydko wygladal bo laczenie czarnej pleksi na kominie mam przyklejone zeby od frontu nie bylo widac i nie bede mial dostepu do supma w calosci jak mam teraz... akwa bedzie stalo pomiedzy komoda a sciana, wiec duzego ruchu manewru nie mam....

napiszcie mi lepiej jakie otwory wiercic, jaka srednica, nie wiem jakie sa teraz ale chyba 32mm splyw i powrot 25mm ale reki se nie dam uciac ;p jutro rano lukne, moze uda mis ei zmierzyc...

Rob jak bede jechal to chyba w sobote, no chyba ze w piatek rano dadza rade to zrobic to w piatek, jak kobieta w pracy bedzie, bede mial wiecej czasu ;) tylko korki w piatek beda grrrr

oki lece do parcy

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

buczi82, mysle, ze Stani mial na mysli obrucenie samego szkla wiec zadnych drzwiczek nie musisz przerabiac a komin osiagniesz w miejscu w ktorym chcesz. skoro akwa ma kazdy bok taki sam wiec bez roznicy jak sie okreci...


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze tak czytam i się zastanawiam , przecież to kostka jeżeli komin jest w rogu to co to za problem przekręić akwarium o 90st


a.jpg

jest: 30x30x30 opti ,lampka diy cree 20W ,koralia nano ,refugium na aquaclear ,dolewka diy

bedzie dodatkowo: skimmer hob na maxi jet , dozownik diy , komputerek diy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

wlasnie ze boki nie sa takie same, tam gdzie mam drzwiczki jest dostep do calej szerokosci sumpa a z boku juz nie bedzie bo boki sa wezsze, a poza tym komin jest prostokatny i teraz jest w szerz a tak bedzie wzdluz i nie bedzie za ladnie wygladalo, jak wroce zrobie foty i wkleje bo tak w ciemno to mozna pisac i pisac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymiary podales 50x50x50 wiec kazdy sie tym sugeruje :p


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

oki nie bede sie rozpisywal za duzo, sami zobaczcie dlaczego chcialem dziury przewiercic... tylko z drugiej strony nie chce znowu walczyc z silikonem, widac jak srubunki sa zaklejone...

a teraz czemu bym nie chcial o 90 przekrecic... znowu zabawa z hydraulika, chociaz z drugiej strony cos by tam wykombinowal... jesli chodzi o szafke to zobaczcie boki, front jest szerszy i bez problemu sump mi wyjdzie jakbym musial, a z boku juz nie... no i najgorsze, na ostatniej fotce, jak przekrece to bedzie widac laczenie czarnej pleksi, no chyba ze bym kupil nowa i wkleil na odwrot lub jest jakas inna koncepcja zeby nie bylo widac... pleksi jest ciut za krotka, ale bedzie piasek wiec nie bedzie widac...

nie wiem codziennie mam inny pomysl ehhh

aha srodkowy srubunek to rewizja, tam jest rura tylko ze wyjeta...

nie wiem tez czy splyw tak wysoko jest dobry...

post-10424-0-60669200-1339496790_thumb.jpg

post-10424-0-97553400-1339496798_thumb.jpg

post-10424-0-60400700-1339496805_thumb.jpg

post-10424-0-68252700-1339496812_thumb.jpg

post-10424-0-29822500-1339496820_thumb.jpg

post-10424-0-57097000-1339496828_thumb.jpg

post-10424-0-09453100-1339496839_thumb.jpg

post-10424-0-37555300-1339496849_thumb.jpg

post-10424-0-53058500-1339496858_thumb.jpg

post-10424-0-95842900-1339496864_thumb.jpg

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

...

jeszcze takie pytanie... to akwa to 10mm szklo, a czy przy takim litrazu i wymiarach czy 6mm szklo byloby dobre czy za cienkie ???

Pytam z ciekawosci...

post-10424-0-80125900-1339496927_thumb.jpg

post-10424-0-83593300-1339496934_thumb.jpg

post-10424-0-41353700-1339496941_thumb.jpg

post-10424-0-71718300-1339496946_thumb.jpg

post-10424-0-38127300-1339496953_thumb.jpg

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli akwarium da sie przekrecic to ja bym przekrecal, nie widze zadnej tragedii, sumpa zostaw jak stoi, mozesz przeciez rury poprowadzic w praktycznie dowolny sposob i tam gdzie Tobie pasuje. uwazam, ze i tak mniej zabawy jest z polaczeniem kilku kolanek i rurek w szafce nic z nowym wierceniem i przerabianiem komina.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Chyba masz racje Robert, chyba tak zrobie, tylko szczerze to jesli chodzi o estetyke komina i srubunkow to mnie przeraza, ale innego wyjscia nie bylo, musialem tak zalepic bo dziury byly wieksze o pare mm jak srubunki woda ciekla, teraz nie cieknie... cos zaz cos ehhh

w takim razie nic nie robie, przerobie hydraulike i wtedy zobacze, musze tylko cosik wymyslec z ta pleksi :/

aha wychodzi na to ze nie bede jechal do birmingham, w takim razie wyslij mi pw z adresem to ci wysle, jak sie pobawisz to mi odeslesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzieki buczi ale az w takiej desperacji nie jestem aby bawic sie w przesylanie sprzetu :) po prostu kiedys przy okazji :) nie spieszy mi sie :)

jak juz zalozysz kiedys baniak to podjedz po pare szczepek i wez ja ze soba :)

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Napisze w tym temacie jak juz zaczalem...

Oki zrobilem tak jak pisaliscie, obrocilem akwa o 90st i teraz jak z hydraulika...

Chodzi mi o splyw i powrot, pomozcie ktora opcje wybrac... albo obroce sumpa i splyw bedzie bezposrednio do sumpa bez kolanek, ale za to dluzsza droga bedzie dla powrotu... lub zostawie sumpa jak jest, splyw doprowadze do drygiej strony, a powrot bedzie blizej... chodzi mi tez o siorpanie, nie wiem czy jak bedzie splyw prosto do sumpa to czy nie bedzie siorpalo, czy moze jak kolanka beda to bedzie siorpalo... chcialbym zminimalizowac siorpanie najwiecej jak sie da...

jeszcze jedno putanko czy jesli zamontuje takie cos na powrocie http://midlandaquaticsandreptiles.com/marinepipefittingsadhesivesnonreturnvalves-c-27_73_196.html?osCsid=d2f6dcc77fac947b0d1839fe45f91504

to jak wylacze prad to pompa nie zassie, czy moze lepiej zrobic dziurke zeby powietrze zassalo ?

dzieki wielkie

post-10424-0-54469900-1339771728_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Buczi jak znajdziesz chwile to poszukuje sobie wszystkie niewiadome i podejdz do mnie. Zobaczysz wszystko na żywo co i jak działa i wyjaśnisz sobie sam dużo pytań na start. Sam do wszystkiego dchodzilem na błędach i teraz przerabialem działającego sumpa :) jedni bedą mówić ze pompa na prosto bo przepływ spadnie a inni aby zarzut na prosto. Ja mam spływ na wprost i nic nie słychać. Jedynie dobrze trzeba zaworem na splywie wyregulowac. Na pompie powrotnej mam waz idący możliwie najkrótsza droga i jak najmniej załamany i uważam ze jest ok. Ponadto nie dawaj tego co pokazywales. Nawierc otwór zapowietrzajacy i będzie ok. Tez tak mam i działa.

Edytowane przez CNCRob (wyświetl historię edycji)

Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

Te niewiadome przychodza za kazdym razem jak ide do garazu i cos wymyslam nowego hehe

Podjade tylko wlasnie z tym czasem ciezko ehhhh

Tak czy inaczej juz po ptokach, rury poklejone, splyw bedzie na kolankach, a powrrot bedzie prosto... rury by mi tam nie pasowaly inaczej, tak bedzie oki ;)

post-10424-0-71592800-1339787044_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie masz rewizje?


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość buczi82

rewizja jest, tylko rurki trza podlaczyc ;)

widac na fotkach w poprzednich postach...

Edytowane przez buczi82 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.