Skocz do zawartości
rafik350

Obsada rybek do zbiornika 270l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

Na początku chciałbym powiedzieć że jestem ziółtodziobem jeśli chodzi o akwarium morskie. Przez kilka lat prowadziłem akwaria słodkowodne, a teraz chciałbym spróbować czegoś innego

Jestem na etapie doboru obsady ryb do zbiornika 272l (90*55*55) tak jak powiedziałem wcześniej jestem "raczkujący" jesli chodzi o akwarystyke morską i będę bardzo wdzięczny za waszą pomoc i propozycje obsady mojego akwarium. Dodam tylko że zależy mi na rybach, które nie będę sprawiały problemu w utrzymaniu a zarazem będą prezentowały się "ładnie i kolorowo"

Sprzęt:

lampa ocean light t5 6x39w,

świetlówki:

3 x reef blue

1 x purple plus

1 x reef white 15k

1 x reef white 10k,

pompa obiegowa or 2500,

odpieniacz reef octopus 2000int,

pompy cyrkulacyjne nano prop 5000,

tunze 6055

Do tego samp o wymiarach: 65*40*40

Z góry dzięki za pomoc

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze 2 zebrasomy 3 pterapogony 5 chryspiterek babka kopiaca to bedzie dobry wybor na poczatek:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi sie wydaje ze 2 zebrasomy 3 pterapogony 5 chryspiterek babka kopiaca to bedzie dobry wybor na poczatek:)

chciałbym mieć kilka błazenków, pytanie z jakimi rybkami moge je trzymać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już to parę błaznów. Większa ilość może wywoływać agresję wewnątrzgatunkową.I 2 pokolce w tym litrażu, nie jest najlepszym pomysłem. Babki i ślizgi są bardzo wdzięcznymi do obserwacji rybami i nie wymagają duzego zbiornika. Inspiracji szukaj na http://pl.reeflex.net/


130x80x60, Phobos 400 W, "Franek", 2x 6105, Zeovit

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już to parę błaznów. Większa ilość może wywoływać agresję wewnątrzgatunkową.I 2 pokolce w tym litrażu, nie jest najlepszym pomysłem. Babki i ślizgi są bardzo wdzięcznymi do obserwacji rybami i nie wymagają duzego zbiornika. Inspiracji szukaj na http://pl.reeflex.net/

Analizując wszystko zdecyduje się chyba na następująca obsadę:

5*chryspitera, 2*zebrasoma, 2*chromis, 2*błazen, do tego jakaś babka kopiaca i krewety

Co wy na to? Nie będzie zgrzytów między nimi?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście odradzę w 270l 2 zebrasomy , ja będę mieć ponad 300l i nie planuje 2 ale to twoja decyzja, już miałem tą rybkę w 250l i wiem że nie pogardziła większą ilością.

W mojej ocenie fajniejsza obsada to midas,para nemo,zółtek - yellow tang i np 6-8 chromisów aby dopełnić baniak, zamiast chromisów mogą to być pterapogony.

ps.

Jeśli jesteś raczkujący to odpuść pokolca na conajmniej pół roku ,gdy będziesz pewny prowadzenia baniaka bo tak, inaczej to pewna śmierć.

Edytowane przez Ben_sage (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.