Skocz do zawartości
godeusz

Bajki, mity i wydumane teorie.

Rekomendowane odpowiedzi

Następny mit , mębrane RO trzeba wymieniać co 2-3 max 4 lata !!!bzdura, a jak po 7 latach,jak u mnie , TDS pokazuje 003 po RO to też wymieniać ? na nowym było to samo wskazanie a TDS więc...

Co do świetlówek i HQI to zauważyłem że korale najlepiej się pompują pod świałem które ma więcej niż 7 miesięcy.

Edytowane przez robi (wyświetl historię edycji)

Akwa.125x55x60 + sump 80x40x40 , Maxspect 2x120w 16000k , obieg Eheim Compact +3000 , odp. diy ala ATI 200 , cyr. 4 x Tunze 6055 na Multi. 7095 , Dastaco II ala DiTus ,AquaRoche ZERO LR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dieter25

Robi wiesz odnosnie membrany nie mębrany to zależna jest trwałość od ciśnienia,zabrudzenia i ilośći przepuszczonej wody a także od producenta więc nie wiem o co chodzi z Twoim mitem? to tak jak bym napisał że żywice wymienia się nie co 300 litrów a co 2000tyś. Odnośnie membrany to ją sprawdzisz TDS-em ale niestety świetlówek raczej nie.

Odnośnie drugiego mitu to wiesz godeusz z wodociągu pokazuje 087-094 a z ujęcia ok.420-460 więc chyba zależne jest to od wody a nie od mitu

Edytowane przez dieter25 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Wybija plankton w sensie - zabija.

Ostatnio znalazłem żywe kiełże w moim KZ S wyłączając go do czyszczenia.

Raczej jest mniejsza szansa by w jednym kawałku przeleciały przez pompę BK albo Powercone.

Jak one dają radę, to tym bardziej mniejsze stworzenia przelatują przez odpieniacz.

Pieni dobrze, robaki całe...

Plankton to nie tylko Nannochloropsis.

Kiełże to nie jest plankton a jeżeli tak to ryby i krewetki też są planktonem. Myślę, że zależność jest odwrotna - drobny plankton łatwiej się "wypienia".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie membrany to ją sprawdzisz TDS-em ale niestety świetlówek raczej nie.

za to membrany nie sprawdzisz PAR metrem :harhar: hehe

Co do Planktonu to pewna czesc wytrzepie sie skimmerem ,(zielony kubek mialem co rano, kiedy lalem plankton na wieczor) na pewno wszystkiego wytrzepac sie nie da :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalem, ciekawe ale mam inne zdanie.

Godeusz czy mity o ktorych piszesz istnieja?

Troche czytam forum i jeszcze sie nie spotkalem zeby ktos na plagi dino czy cyjano radzil adsorber krzemianow.

Nadal uważam że edukacja na te tematy jest jak najbardziej wskazana.

Pewna część kolegów właśnie tak uważa- że absorberem na silikaty można leczyć Dino i cyjano.

Ponadto mylą im się wszystkie zagadnienia (czytaj – plagi ) związane z kolorem brązowym.

(Tych wysyłam do mojego tematu „Plagi zielone plagi brązowe”)

Zacytuję tutaj tylko cząstkę tego, co można na ten temat na forum znaleźć.

Cytuję w oryginalnym brzmieniu.

Z wiadomych względów nie ujawniam cech identyfikacyjnych forumowiczów, autorzy i tak się zorientują.

„Cyjano może przybrać oby dwa kolory

Odrużnisz je po tym że cyjano zbryla się po ich przetarciu (okrzemki)

a dino odpada płatami

Zastosuj absobrent silikatowy na 3 m-c a po m-c powinno być widać efekty.”

„Miałem Dino jak prawie wszyscy.

Ja robie tak pudełko do żywicy, wata i przez kilka dni odsysam, woda z powrotem do akwarium, jednocześnie absorber Sery na silikaty. Po tygodniu podmiana i nowy absorber, u mnie zawsze pomaga.”

”Jeden mądry kolega kiedyś powiedział mi że wszystko co brązowe ma związek z okrzemkami

To, że krzemiany są niewykrywalne w zbiorniku to znaczy tylko tyle, że nie jest ich aż na tyle dużo, aby glony i plagi nie mogły całej ilości skonsumować.

Robiłem u siebie testy na krzemiany i wynik był zawsze 0 a jakoś po zastosowaniu absorbera na silikaty Dino zawsze ustępuje (w moim akwarium)”

@-Luft najstarsza moja czynna świetlówka ma 2 lata i 2 miesiące.

Pozdrawiam

:welcome:


Akwarium - aktualnie brak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

godeusz ma akwarium z miękasami tak ze nie dziwie się że nie zmienia swiatła chciał bym zobaczyć jak akropory wyglądały by jak nie są zmieniane świetlówki ja zmieniam co 5 -6 miesiący i nie ma szans abym zostawił widać to idealnie na stożkach wzrostu


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I akvarius trafił w sedno. To co pisze/odrzuca Godeusz tyczy się tego co sprawdził w swoim systemie. A to niewielki system z mało wymagającymi zwierzętami. I powinien to wyraźnie zaznaczyć, bo niejeden weźmie te rady za dobrą monetę i narobi sobie bigosu. Poza tym branie za pewnik czegoś co sprawdziło się raz jest niepoważne. I zdziwiłbyś się Godeusz ile razy adsorber krzemianów pomógł w zwalczeniu dino. Chociaż i tak zbyt mało abym uznał to za dobrą metodę.

PS. Godeusz nie odbieraj tego jako atak na swoją osobę. Bardzo Cię szanuję ale po prostu sądzę że Twoje wnioski są zbyt daleko idące.

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli na to wychodzi ,ze teraz godeusz musisz zdobyć Szczepki jakiś wymagających np sps np od Tomasza i zobaczymy co wyjdzie w praniu. Akvarius ja tam także Widze sps

Edytowane przez Raf (wyświetl historię edycji)

Deltec Microreef 200l Max spec 160w16k.3*mpw10wes.Reeflink. Vertex 150.Vertex Libra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.