Skocz do zawartości
Eliasz

Identyfikacja

Rekomendowane odpowiedzi

img621919wl.th.jpg

Kupiłem tego korala od Andrzeja Rogody, za co mu bardzo dziękuję, proszę o jego identyfikację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to Anthiela.Bardzo szybko rośnie, kształt polipów podobny do xeni - nie pulsuje.

Pozdr

Przemek


pozdrawiam

Przemysław Cybulski
www.Pacific-Sun.eu
Home for advanced technology

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodze się z Przemkiem, 8 macek na kazdym polipie wskazuje na rodzinę Xenidae, jeśli jest to zarośnięta skałka to jest to Anthiela, ale jesli jest to tylko koral, to cięzko powiedzieć. Anthiela nie tworzy takiego "pnia", tylko zarasta "tkanką" z której wyrastaja polipy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osiem o niczym nie świadczy a właściwie świadczy tylko o symetrii a tu za dużo możliwości nie ma :)


240 l (120 dł 50 szer 40 wys) + 56 l sump, pompa glowna PH 802, cyrkulacja 900l/h + 500 l/h + 400 l/h + 240 l/h, oswietlenie NOWE 39W aquastar (T5) + 39W 4000K (T5) (12 godzin) + 2 X 39W 5000 K (6 godzin) bez odpieniacza, grzałka 150W, ok 20 kg żywej skały

forum wspinaczkowe Brytan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam też taki koral i też został zidentyfikowany jako anthelia, choć trochę się różnią od siebie.

http://www.centralpets.com/animals/fish/saltwater_inverts/swi1732.html

Pierwszy ma polipy troszkę podobne do clavularii, wychodzą one z takiego "domku", natomiast u drugiego one poprostu cały czas są i nie mogą się chować. Czy faktycznie oba korale z gatunku anthelia tak się różnią.

Dziękuję za gratulacje.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko mi odpowiedziec na to pytanko:) Moja Anthelia wyglada tak:

1123-dscn1775.jpg

Z prawej strony jest mała kolonia clavularii. Clavularia potrafi się u mnie schowac zupełnie, a Anthelia tylko się skurcza tak do jakichś 2-3 milimetrowych wyrostków:)

Czytałem w Morszczakach, że zwierzaki z rodziny Xenidae zawsze mają 8 ramion na polipach...ale może to "oczywista pomysła pisarska":):)

U mnie pojedyncze polipy Antheli czsami się wydłużaja nawet do 5 cm:) Fajnie to w tedy wygląda:)

Niestety chyba clavularia jest zagłuszana przez Anthelię, tylko jak rozwiązac ten problem? Ciężko było by odłupać ten kawałeczek skałki, zeby odizolować oba zwierzaki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.