Skocz do zawartości
Kruczek

Nano Reef 30l

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na początek się przedstawię bo jestem nowy, mam na imie Kamil i zostałem ostatnimi czasy zarażony myślą o morszczyźnie.

Swego czasu miałem troche akwarii słodkowodnych, jednak potem przerzuciłem się na terrarystyke, po jakiś 5 latach doświadczeń czas na powiew świeżości i upiększenie swojego nowo wyremontowanego pokoju.

Decyduję się na tak małą kostkę, ze względu na dostępne miejsce. Nie ukrywam, że nie stać mnie w tej chwili na wyłożenie 4 tysięcy, a pomyślałem, że zamiast kupować w meblowym głupią lampę stojącą za 800-1000 zł to czy nie lepiej byłoby złożyć sobie przynajmniej prymitywne akwarium morskie. Wcześniej zastanawiałem się nad słodkowodnym wyłącznie z roślinami, lecz akwarium morskie zmiażdżyło ten pomysł po pierwszym zdjęciu.

Jak już widać po temacie wybrałem Nano Reef 30, wiem , że małe kostki są trudne w utrzymaniu, ale jestem człowiekiem cierpliwym i sumiennym. Nie planuję tam trzymać żadnych rybek, najlepiej dałbym sobie spokój ze wszelkimi zwierzętami typu rybki,kraby,krewetki, chyba , że będą niezbędne.

Na początek planowałem zakupić na erybce:

Nano Reef 30- 275 zł

Żywy piasek Natural Ocean 4,5kg - 72zł

Sół Instant Ocean 4kg - 44zł

5kg żywej skały - 179 zł(za dużo czy za mało? czy potem można sobie spokojnie dołożyć?)

No i właśnie filtr RO... ale jaki... na erybce jest np. ten

http://erybka.pl/product-pol-422-AquaFilter-Aquarius-RO-75gpd.html

Jeśli mam tylko 30 litrowe akwarium chyba nie potrzebuje czołgu za 600 zł? Jeśli ten, który podałem jest ok to wychodzi mi ogólnie 765 zł na tego typu zestaw startowy.

I potem Koralie Nano ewentualnie.

Drugie pytanie to... jak układamy LR? Przytwierdzamy ją do siebie przy pomocy jakiegoś kleju?

LR wsadza się jakiś czas po zalaniu... więc klejenie jest raczej problematyczne w takich warunkach.

Żywy piasek wsypujemy po zalaniu i wsadzeniu LR , wsypywać go przez jakąś rurkę?

Edytowane przez Kruczek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LR w zupełności starczy ja mam w swoim 5,5 kg i jest OK. Osmoza też dobra ale trzeba będzie dokupić DI. Ja bym się porozglądał na forum za skałą osmozą a nawet akwarium. Moje akwa zmieściło się w granicach 500zł


pozdrawiam Arian. Tel.608-353-030, Gadulec 32936596

Moje 30l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nano Reef zestaw oczywiście nowy z rachunkiem ze sklepu innego jest taniej na Alledrogo.. wraz z przesyłką :-)

skałe najlepiej osobiście kupuj i najlepiej jeden góra dwa kawałki..ja niestety musiałam kurierem wtedy zamawiać i

pózniej zabawa z klejeniem ... mięc po co sobie utrudniać :-) koralie lepiej żebyś miał odrazu..jak coś to pisz na priv mam jedną jak nówke ..czyściutka z pudełkiem kreciła 3 miesiące ...potrzebujesz jeszcze salimetr a z piaskiem na początek bym się wstrzymała aż Ci wszystkie farfocie wylecą ze skały ..łatwiej utrzymać "syf" w rydzach ...piasek dosypywał po 1,5 miesiąca dopiero ..ale zrobisz jak uznasz... ;-)

owocnej przygody życzę :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osmoza - sam uzywam podobnej

http://allegro.pl/filtr-osmoza-vontron-akwarystyczna-75-ro-3-usa-i2415831597.html

do tego potrzebujesz

http://allegro.pl/kompletny-filtr-di-ro-i2365143448.html

reszte gratow tez znajdziesz na allegro w lepszych cenach, skale lepiej kup osobiscie wybierajac kawalki takie jakie ci beda pasowaly


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście nigdzie sie nie pali :) Piasek to dla mnie rzecz wykończeniowa, jeśli byłoby trzeba to wsypałbym go i po połowie roku :D

Jeśli chodzi o kupowanie skały osobiście... Nie jestem pewien gdzie w Rzeszowie, lub w okolicach tak do 50-60 km można kupić taki bajer. Byłem w jednym sklepie ale kiedy zobaczyłem biedne bojowniki pozamykane w kubeczkach + kilka z nich było martwych to już sam nie wiem czy tam cokolwiek kupować i czy nie będę w jakiś sposób oszukany. W kolejnym sklepie raczej nie sprzedają LR, dodatkowo malutki zbiornik z dwoma błazenkami też mi nie przypadł do gustu ;( Jak narazie to widziałem dwa może trzy sklepy z jakimikolwiek akwariami morskimi z tym, że tylko w jednym można było kupić jakieś stworzonka. Dlatego nastawiłem się na kupienie LR w necie.

Przeglądnąłem alledrogo lecz jedyne 30l w niższej cenie są białe :( Ale sam w sobie nano reef to jak dla mnie mały problem.

Chciałbym zalać akwa na ten weekend lub w następnym tygodniu i gdzieś w połowie lipca wsadzać LR.

Dzięki za pomoc, ten filtr RO nie dawał mi spokoju, bo jedni piszą o takich za 700zł inni o tańszych a ktoś mądry powiedział, że chytry dwa razy traci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to mają białe ale można zapytać o czarne bo jak ja kupowałam to mieli czarne a sprzedali mi białe :thumbsup:

skałe możesz szybciej wrzucać do akwa nie potrzeba kręcić samej solanki 1-2 tygodnie <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest tylko problem skąd wziąć LR, w zależności kiedy znajde to go tam włożę. Postaram się zaleźć LR gdzieś w okolicy :X ale wątpię czy mi się uda, dlatego wybrałem taki margines czasu. Zaraz biore się za składanie zamówienia :) Zobaczymy narazie na kiedy dostane fanty ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zawsze mozesz napisac do Seba albo Zielonego Mintaja zeby ci wybrali takie kawalki jakie sobie wymarzyles i kupic u nich :whistle:

Edytowane przez pawcio1980 (wyświetl historię edycji)

zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamietaj aby koniecznie sprawdzic przesylke przy kurierze czy akwa nie jest pęknięte.. moje niestety bylo i nie sprawdzilem tego przy kurierze ale koszt wymiany dna, bo ono bylo pekniete wyniosl mnie 15zl u szklarza ;) Polecam ten sam filtr RO co pawcio. Wedlug mnie 5kg skaly to duzo... ja w swoim nie mam chyba nawet 4 kg i uwazam ze wystarczajaco.


Akwarium 126l 2 x optiwhite, 4x24W T5, Deltec MCE600, 15kg LR, 9kg LS, euphyllia paraancora, zoanthusy, discosomy, rhodoactisy, xenia, sinularie, caulastrea, quadricolor, cribrinopsis crassa, brzydal, błazny, kraby, ślimaki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :) Dostałem akwa i filtr RO+DI. Jednak jest mały problem. Filtr RO leje cholernie mało wody, napewno nie jest to pare litrów na godzine. Dalszy problem to to, że test NO3 wykazał mi jakies 20-40 mg/l po przepuszczeniu przez RO więc wnioskuje, że coś jest kurde nie tak... Przepłukałem filtr bez membrany, przelałem jakieś 20-30 litrów. Sam już nie wiem co robić:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz ogranicznik przepływu na ścieku z RO ?


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a masz ogranicznik przepływu na ścieku z RO ?

Chodzi o taką białą część na ścieku(w niektórych RO ma oznaczenie flow?)? Tak jest zamontowana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, o to chodzi. Jeśli nie kapie Ci parę litrów na godzinę, to według mnie to, albo walnięty ten ogranicznik, albo zapchaną membranę/prefiltry.


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli dalej wiem tyle co nic, jeśli filtr był uszkodzony od początku to w sklepie i tak mi wcisną, że go źle wypłukałem, więc 100 w tyłek ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u nich kupowałem dokładnie ten sam, ale jakiś czas temu. U mnie śmiga do dzisiaj. Odłącz ten ogranicznik, i jak Ci woda słabo poleci z wężyka, którym był podłączony do ogranicznika, tzn. że masz zatkaną membramę itd. Jeśli woda mocno Ci poleci, to to będzie za "słaby" ograniczk. Bynajmniej tak mi się wydaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W mojej kranówie nie ma w ogóle NO2, jest za to sporo NO3 i widze, że filtr tak czy tak zredukował sporą część, ale nie wszystko, za chwile spróbuje zrobić test po filtrze DI.

RO dalej sobie kapie kropla po kropli.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyjmij i wsadz membrane jeszcze raz, moze zle siedzi , dobrze ja wcisnij, i daj jej pochodzic zanim zmiezysz, niech podziala cala noc a rano zbadaj wynik.

do tego sprawsz czy test nie oszukuje (moze na destylowaniej).

szybkosc produkcji RO rowniez zalezy od cisnienia jakie podajesz na membrane, jak masz za slabe w wodociagach moze bedziesz musial zamontowac pompe podnoszaca cisnienie.

wszystkiego ro nie wylapie , ma skutecznosc 95-98% tak ze cos zawsze zostanie, ale po di to nie powinno juz nic wykazac.

Edytowane przez zachu (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba martwiłem się na wyrost. Przepływ coprawda kiepski jakieś 2 litry na 15-20 minut. Po filtrze di No3 spadło do zera więc mniej się martwię :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie :) Baniak zalany wczoraj w okolicach 16 od tamtej pory filtr młuci wode. Regularnie robie pomiary salimetrem - wskazuje bez zmian 1.023.

Teraz pytanie, które było zadawane pewnie tysiąc razy, ale w podpiętych tematach nei zobaczyłem jednoznacznej odpowiedzi.

Kiedy w końcu wkładać żywą skałę? Na jednej stronie jest napisane, że po 2-4 tygodniach, tutaj się dowiedziałem, że wcale nie trzeba tak długo, pan z zoologa mówi, że po 24 godzinach, już mam mętlik w głowie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skale mozesz wlzyc od razu jak sie solanka rozmiesza (o ile mieszales w zbiorniku) , wiele osob uklada tez skale i pasek przed wlaniem wody , ja osobiscie zrobilem to 24h po zalaniu - wiec nie krepuj sie tylko wkladaj!


zoasy to kwintesencja koralowców

solanka ponownie kreci się od czerwca 2016

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się sól dobrze rozpuści, bo w zasadzie na co innego czekać ?

Odpal światełko i ładuj skałę - później poczekaj z piaskiem.


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sól się rozpuściła i zasolenie masz OK to możesz wkładać skałę do baniaka :welcome:

Tośmy się zgadali :harhar:

Edytowane przez giant19s (wyświetl historię edycji)

54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie wygląda to tak:

aquariumt.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Niezbyt oszałamiająco :D Od razu mam pytanie. Często przeglądając galerie forumowiczów widać, że ich akwaria mają idealnie przejrzystą wodę. U mnie jest mały problem, bo woda nie jest o tyle brudna co pełna małych bąbelków powietrza aplikowanych przez filtr. Czy to normalne i tak powinno być? Można się pozbyć tego efektu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.