Skocz do zawartości
Kruczek

Nano Reef 30l

Rekomendowane odpowiedzi

Masz za mało wody to raz, jest chlupanie są bąbelki postaraj się nalać wody powyżej tej wylewki z kaskady po której spływa woda(powinno pozostać do rantu akwarium około 1-1,5cm. Pobaw się trochę regulacją przepływu wody. Po każdym zalaniu kaskady wodą pozostaje w niej powietrze przez co powstają po zassaniu malutkie pęcherzyki powietrza. Jak nadal będą leciały to wyciągnij gąbki z kaskady i poduś je trochę aby pozbyć się pozostałego powietrza w nich. Powinno ustąpić :welcome:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też myślałem, że mam za mało wody. Teraz nalałem 1cm poniżej górnej krawędzi i dalej bąbelki lecą jak szalone, jest ich nieco mniej, ale nadal widać je dosyć wyraźnie. Wyciągnąłem gąbki, wydusiłem wszystko nadal lecą :(((

Ciekawa rzecz, wczoraj jak kładłem się spać widziałem jakąś grubą glizde zwiniętą na dnie, chyba martwą, jednak miałem "trochę" alkoholu we krwi, więc dałem sobie spokój, żeby nic nie rozbić i nie spowodować armagedonu :p Dzisiaj jak chciałem ją wyciągnąć to dosłownie się rozpłynęła... to zasługa słonej wody czy mikroorganizmów rozkładających martwe zwierzątka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hm :coffee:

Kaskada pracuje bezszelestnie czy słychać jak chlupie woda?

Możesz spróbować włożyć pod przykrycie kaskady watę akwarystyczną aby "wyłapała" bąbelki.

Od jakiego czasu pojawiły się bąbelki?


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Kruczek Powodzenia z Akwa. Ja do dzisiaj planowałem kupic taki sam zestaw, ale stanelo na tym ze kupie akwa kostke Cube 35x35x35 to bedzie 43l. a cenowo wyjdzie tak samo jak Twoje filtr biore ten sam, Eco Duo Marine to samo

i RO to samo tylko bez DI :) Trzymam kciuki i bede zaglądał, wrzucaj foty.

Pozdrawiam Tomek.

Ps. i opisuj kazdy mały problemik jak mozesz :D

Edytowane przez t2mek2 (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz ci wszystko wyjasnie odnosnie pecherzykow powietrza jakie robi filtr :) Mialem dokladnie to samo.

Sprawa wyglada tak, ze filtr twoj ma taka zaslepke wlozona na gorze rurki, ktora to zaslepka pewnie u ciebie jest za slabo docisnieta albo nieszczelna. W moim przypadku tez tak wlasnie bylo i mialem identyczne pecherzyki jak na twoim zdjeciu. Zalatwilem to w ten sposob, ze klejem kropelka uszczelnilem ta zatyczke i przez to nie zasysa ci filtr powietrza. Nie wiem za bardzo jak ci to wytlumaczyc gdzie dokladnie ta zaslepka... z tylu, na gorze czarnej rurki, jak woda juz opada w dol do filtra, na koncowce rurki :D. Po wlozeniu rurki do filtra, najblizej scianki :> Mam nadzieje ze wiesz o co chodzi. Jesli nie to bede kombinowal z jakimis rysunkami zeby ci wytlumaczyc ;)


Akwarium 126l 2 x optiwhite, 4x24W T5, Deltec MCE600, 15kg LR, 9kg LS, euphyllia paraancora, zoanthusy, discosomy, rhodoactisy, xenia, sinularie, caulastrea, quadricolor, cribrinopsis crassa, brzydal, błazny, kraby, ślimaki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może chodzi o to :)?:

dsc01863sv.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Jeśli tak to mi się wydawało, że ta "zatyczka" to po prostu jakiś ślad po formie z produkcji :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, dokladnie o to chodzi ;) postaraj sie docisnac mocno, a jak to nie pomoze to klejem uszczelnij boki :)


Akwarium 126l 2 x optiwhite, 4x24W T5, Deltec MCE600, 15kg LR, 9kg LS, euphyllia paraancora, zoanthusy, discosomy, rhodoactisy, xenia, sinularie, caulastrea, quadricolor, cribrinopsis crassa, brzydal, błazny, kraby, ślimaki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za pomoc, będę teraz obserwował :) a jeśli to nic nie zmieni to zastosuje tą watę.

Ps. i opisuj kazdy mały problemik jak mozesz :D

Postaram się jeśli czas pozwoli :)

EDIT: słychać lekko chlupanie wody, ale to chyba normalne, filtr mam włączony na najmniejszym przepływie. Bąbelki miałem w sumie od samego początku.

Edytowane przez Kruczek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nie dolałeś wody to będzie chlupać. Przy małym przepływie też czasami chlupie. Przepływ otwórz na max by wirowanie wody dobrze opłukało skałę. Po za tym kaskada otwarta na max to i tak czasami za mało i będzie trzeba dołożyć falownik. Także otwieraj na full i ciesz się falami :harhar:


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten filtr jest calkowicie bezszelestny, wody tez nie powinno byc slychac.... daj znac jak uszczelnisz czy pomoglo


Akwarium 126l 2 x optiwhite, 4x24W T5, Deltec MCE600, 15kg LR, 9kg LS, euphyllia paraancora, zoanthusy, discosomy, rhodoactisy, xenia, sinularie, caulastrea, quadricolor, cribrinopsis crassa, brzydal, błazny, kraby, ślimaki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakleiłem i dalej nic to nie dalo, dalej widać bąbelki powietrza :/ Widać je nawet kiedy spływają po kaskadzie, więc nie jest to napewno wywołane wysokością wody ;/

Stwierdzenie, że filtr jest beszelestny trochę mnie zdziwiło, u mnie słychać delikatnie buczenie i ruch wody oczywiście

Edytowane przez Kruczek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie bylo slychac wode jak byly w niej pecherzyki powietrza zasysane i buczenie bo filtr zasysal i sie "dusil", po uszczelnieniu nic juz nie slychac


Akwarium 126l 2 x optiwhite, 4x24W T5, Deltec MCE600, 15kg LR, 9kg LS, euphyllia paraancora, zoanthusy, discosomy, rhodoactisy, xenia, sinularie, caulastrea, quadricolor, cribrinopsis crassa, brzydal, błazny, kraby, ślimaki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm z tego co mi wiadomo pęcherzyki powietrza będą się tworzyły gdy nie dociśniemy tej całej rurki w dół całego filtra bynajmniej u mnie było podobnie ;P

spróbuj :) i daj znać :p


Aquael-30l

4647_4649.png

powolne kompletowanie sprzętu pod większe.

Krzycho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam identyczny problem i tez niewiem jak go rozwiazac. Do tego dochodzi ten dzwiek obijania sie babli dosc glosny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dociśnięcie rurki nic nie daje, dalej bąbelków jest od cholery i nie mam pojęcia co robić :((((

u

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Delikatnie będzie słychać jak pompa chodzi. Z czasem się dotrze i będzie chodzić bezszelestnie ^^

Spróbuj wyciągnąć całą kaskadę i ponownie zalej ją wodą... może wirnik jest luźny i mąci wodę :question:

Edytowane przez giant19s (wyświetl historię edycji)

54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko mianowicie czy grzałka aquael 75w zmiesci sie do takiego filtra?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie stosuje grzałki, woda ma stale 25*C bez względu na pogodę. Problem częsciowo rozwiązany. Kiedy rurke troszke podciągnąłem do góry okazało się , że filtr jakby się uszczelnił i przestało buczeć i puszczać bąble. Jednak rurka teraz jest wyżej więc przepływ jest mniejszy. Wynika z tego, że brak uszczelnienia jest gdzieś na miejscu montażu rurki(kiedy ją docisne od razu zaczyna pluć powietrzem). Trzeba będzie to czymś uszczelnić...może taśmą izolacyjną?

Jeśli chodzi o parametry to NO2 - 0 , NO3- około 2, ph 8.0 temperatura 25*C, zasolenie stałe 1.023. Trochę stworzonek wyszło ze skałki. Potem powstawiam fotki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmm a o ktorym miejscu mowisz "miejsce montazu rurki" ? Tak sobie jeszcze mysle ze nieszczelne moze byc to pokretlo do regulowania przeplywu...


Akwarium 126l 2 x optiwhite, 4x24W T5, Deltec MCE600, 15kg LR, 9kg LS, euphyllia paraancora, zoanthusy, discosomy, rhodoactisy, xenia, sinularie, caulastrea, quadricolor, cribrinopsis crassa, brzydal, błazny, kraby, ślimaki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam małe pytanko mianowicie czy grzałka aquael 75w zmiesci sie do takiego filtra?

Zależy jaka grzałka... Filtr ma coś około 20cm więc jeśli grzałka jest mniejsza to wejdzie. Jeśli też myślisz o 30 litrach to weź słabszą grzałkę. 75W jest za mocna i szybko będzie podnosiła temperaturę :welcome:

hmmm a o ktorym miejscu mowisz "miejsce montazu rurki" ? Tak sobie jeszcze mysle ze nieszczelne moze byc to pokretlo do regulowania przeplywu...

Też o tym myślałem że zasysa powietrze gdzieś górą. Wyciągnij rurkę, zatkaj z jednej strony ręką i dmuchnij z drugiej, zobaczymy czy powietrze gdzieś ucieka bokami.

Edytowane przez giant19s (wyświetl historię edycji)

54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat pokrętło jest ok, chodzi o ten tunel do którego wkłada się krótszą część rurki, tam nie powinno być jakiejś uszczelki? bo u mnie nic nie ma :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

giant dobrze mowi ;) po co taka mocna grzalka :)))) ale zastanow sie w sumie czy ta grzalka ci jest potrzebna... ja tez jade juz ponad pol roku bez grzalki i temp nie skacze jakosc masakrycznie


Akwarium 126l 2 x optiwhite, 4x24W T5, Deltec MCE600, 15kg LR, 9kg LS, euphyllia paraancora, zoanthusy, discosomy, rhodoactisy, xenia, sinularie, caulastrea, quadricolor, cribrinopsis crassa, brzydal, błazny, kraby, ślimaki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat pokrętło jest ok, chodzi o ten tunel do którego wkłada się krótszą część rurki, tam nie powinno być jakiejś uszczelki? bo u mnie nic nie ma :/

Nie tam nic nie ma. Powinna tam ciasno wchodzić a na końcu przy oporze powinna wskakiwać w ostateczne ustawienie.

Daj zdjęcie kaskady z góry i z boku bez pokrywy.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat pokrętło jest ok, chodzi o ten tunel do którego wkłada się krótszą część rurki, tam nie powinno być jakiejś uszczelki? bo u mnie nic nie ma :/

Nie ma do tego uszczelek, wedlug mnie to na stowe ci zasysa powietrze gdzies w tych obszarach, mozesz zrobic zdjecie tego pierwszego elementu o ktorym pisalem (za zaslepka z tylu rurki), ktory uszczelniles? Powietrze zasysa ci rurka gdzies gdzies na tym etapie gdzie rurka jest ponad woda

To zdjecie najlepiej jakby sie dalo z boku rurki

Edytowane przez embraer170 (wyświetl historię edycji)

Akwarium 126l 2 x optiwhite, 4x24W T5, Deltec MCE600, 15kg LR, 9kg LS, euphyllia paraancora, zoanthusy, discosomy, rhodoactisy, xenia, sinularie, caulastrea, quadricolor, cribrinopsis crassa, brzydal, błazny, kraby, ślimaki,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałem rurkę i dmuchałem jak tylko się dało i nigdzie powietrze nie ucieka, więc napewno to sprawka montażu. po prostu za luźno siedzi, teraz np śmiga normalnie. Dodam pare fotek rzeczy, które mnie niepokoją:

1.

pierwszys.png

32475853.png

2. Gigantyczna aiptasia?

93090595.png

3.Nie wiem co to, ale jest naprawde maleńkie, dlateg osorka za jakość

drugiu.png

4.To mnie najbardziej martwi, takie maleństwa wyrastające ze skały:

19015963.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.