Skocz do zawartości
kbos

nano reef 30l Lublin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jestem dość nowy na forum i nie wszystko co związane z akwarystyką morską jest mi znane. więc proszę o cierpliwość i wyrozumiałość :)

niedawno stałem się posiadaczem zestawu nano reef firmy Aquael 30l

posiadam także już grzałkę z termostatem EASYHEATER 75W

zdjcie071e.th.jpg

dzisiaj doszła paczka z żywym piaskiem, solą, wkładem filtracyjnym Chemi-prue i z hydrometrem sera.

zdjcie070i.th.jpg

jutro po wodę RO, termometr i można zaczynać zasalanie xD

wszelka krytyka mile widziana ^^

(zawsze mogę zrobić coś źle) ;p


Aquael-30l

4647_4649.png

powolne kompletowanie sprzętu pod większe.

Krzycho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz częściej zastanawiam się dlaczego te wszystkie kosteczki nazywają się zestawami dla początkujących akwarystów morskich .. wszyscy wiemy, że utrzymanie dobrych parametrów w małym zbiorniku jest najtrudniejsze, taka mała dygresja.

Powodzenia, dużo czytaj i nie bój się pytać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lizard, ale prawda taka, że jak ogarniesz mały baniak, to duży to nie będzie problem ;)

Sam aktualnie jestem na ukończeniu 30 litrów...z sumpem :w00t:

Kolego, grunt to systematyczne dolewanie odparowanej wody - aby w miarę utrzymać stałe zasolenie. Poza tym obawiam się, że sama kaskada może nie dawać odpowiedniej cyrkulacji wody - przyda się Resun2000 lub droższa koralia nano.

Poza tym czekamy na zdjęcia z zalewania ;)


www.podforak.rzeszow.pl --->PODkarpackie FORum AKwarystyczne

Parametry mojej solniczki

4626_4632.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam chciałem kupić ten baniaczek ale stwierdziłem że wezmę coś większego :) Widziałem go na live i fajnie się prezentuje, można z niego zrobić kawał ładnej rafki :) Tak jak już wspomniał kolega wyżej, przyda Ci się jakaś koralia nano. Co zamierzasz w tym trzymać ?


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie powiedziałbym, że kaskada z zestawu ma słabą cyrkulację. Bez problemu wymiesza sól w wodzie. Obecnie nawet ze skałą powoduje ładne zawirowania także nawet Zoaski które są na skałkach są w ciągłym ruchu przy czym pięknie się otwierają. Uważam, że dla prostych korali w zupełności wystarczy :welcome:

Sam mam obecnie ten zestaw i jedyna bolączką jest brak skimmera do oczyszczania powierzchni wody i tu radziłbym coś pokombinować bo tak będziesz miał ciągły kożuszek na powierzchni.

Zestaw jak na początek nie jest zły ale jak koledzy już wspomnieli ciężko utrzymać jednakowe parametry. Trzeba trzymać się systematycznych podmian wody inaczej skutki szybko widać <_<

Lizardja bym powiedział raczej, że chodzi tu o cenę zestawu bo nawet przy jednorazowej zachciance i szybkim końcu koszty nie bolą... nie to co przy większym zestawie. Jednak jak mówią im większe tym lepsze i łatwiejsze w utrzymaniu... co racja to racja.


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na razie o tym nie myślałem. wrzucę żywą skałkę, piasek i poczekam. Pomysły same przyjdą z czasem (mam nadzieję ;) )

z tego co słyszałem od kilku ludzi to ta kaskada zapewnia dość dobrą cyrkulację ale jeśli to będzie jednak mało to pomyślimy nad czymś :))


Aquael-30l

4647_4649.png

powolne kompletowanie sprzętu pod większe.

Krzycho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie dobrze skierowana koralia rozbiła by ten biały "kożuszek" :D

Swoją drogą mam taką kaskadę w słodkim i jak się jej podkręci moc to też sobie z tym radzi.


3Z46ANI.jpg

38x38x43 60L + Sump 20L + Dolewka 10L | Maxspect Razor Nano 60W | Tunze 9002 | Koralia Nano 1600 + Koralia Nano 900 + NJ1700 | 8 Kg LR + 4,5 Kg LS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kożuszek powstaje od kurzu który unosi się w powietrzu i wpada do baniaka przy wlocie kaskady do akwarium, także nawet mocniejsze ruchy tafli wody go nie usuwają a jedynie rozmącają :)


54 litry od Aquael'a ^^,

Akwarium: 60x30x30, Oświetlenie: 2x Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (aktualnie pusta), HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 24.01.2013 - KONIEC 20.06.2015

30 litrów od Aquael'a ^^,

Akwarium: 30x30x35, Oświetlenie: Aquael ECOLIGHT DUO (2x11W), Filtracja/Cyrkulacja: Kaskada FNZ3 1200L\H (purigen, chemi pure elite, aniphos, żywa skała) HYDOR Koralia Nano 900, Sól: RedCoral, Odpieniacz: brak, Suplementy: brak

START - 22.07.2011 - KONIEC 26.01.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja tylko jedna i ciężką gatunkowo radę

salimetr/hydrometr mierzy gęstość wody i zasolenie odczytuje sie wg tabeli w oparciu od odczyt spławika + temp wody


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luft to zagadkowe pytanie... ci zadam...

mam "spławik" i do niego cylinder... woda w akwa ma 25 stopni! nabieram wody do cylindra wkładam spławik i odczytuję wynik... zanim spławik przestanie podskakiwać temperatura na nim nie zdąży wzrosnąć do 25 stopni... co wg ciebie powinno się uczynić czekać dalej i odczytywać temp? czy przyjąć, że woda ma 25 stopni i odczyt jest poprawny dla tej temp? czy może jednak czekać... czekać... i dowiedzieć się, że woda w cylindrze ma 23 stopnie...

dla podkręcenia to dodam, że wtedy wylać tą wodę zaczerpnąć jeszcze raz i znowu odczytywać wynik... czekać na temp na spławiku? znów uspokoi się i przestanie "podskakiwać" a temp nie wzrośnie do 25 ;-) heheheh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdjcie095w.jpg

z dzisiejszego zalewania ^^

kupiłem 1,1 kg skałki ale jutro lub w poniedziałek dokupię jeszcze trochę ^^


Aquael-30l

4647_4649.png

powolne kompletowanie sprzętu pod większe.

Krzycho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitać kolejnego morszczaka w Lublinie. BTW: kupowałeś może skałę w Tesco? Byłem tam dziś koło 19 i jeden z gości z obsługi drugiemu się skarży, że ktoś mu fajny kawałek skały podkupił:) Powodzenia z rafą!


Qlfon, Lublin

Akwarium: 115x84x65, oświetlenie 6x39W T5 + BP XM140, odpieniacz BK200, cyrkulacja: 3x6055,1x6095, obieg: Red Dragon Mini 6000,

Poprzednie akwarium Projekt Nautilus: 18,03,2012 - 27.07.2016.

Obecnie: prawie FOWLR:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, niestety zakupiłem w Murenie ^^ ;P


Aquael-30l

4647_4649.png

powolne kompletowanie sprzętu pod większe.

Krzycho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, niestety zakupiłem w Murenie ^^ ;P

a to czemu niestety? Ja uważam że skałę mają zupełnie OK.

A swoją drogą witam kolejnego morszczaka z Lublina.

PS. Szkoda że wcześniej nie szukałeś kontaktu w Lublinie, można było Ci zorganizować jakąś wodę z działającego zbiornika. Szybciej by Ci ta solniczka dojrzała.


Display: OPTI 160x65x55h +sump: 185x47x40h +dołączany zbiornik podmiany 53x27x47h
ATI SunPower 8x80W T5 + LED BAR, obieg DCS-12K, Skimmer TWISTMAN OB-200-EXT V2, Twistman Calc+ Medium Calcium Reactor ,Reactor ZEO-450-160,

OpenFlow Filter 200+ 7L Siporax, MediaReactor FP-1 x2, cyrkulacja 3xTunze 6105 +  1x6095 + Vawebox 6055, Profilux 2EX .... i trochę innych :-).....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no niestety tak jakoś wyszło xD

wolę mieć wszystko od samego początku ;P (więcej doświadczenia ^^)


Aquael-30l

4647_4649.png

powolne kompletowanie sprzętu pod większe.

Krzycho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.


Aquael-30l

4647_4649.png

powolne kompletowanie sprzętu pod większe.

Krzycho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj pojechałem dokupiłem ponad kilo żywej skałki i po małej aranżacji wnętrza akwa prezentuje się następująco:imag0410p.jpg


Aquael-30l

4647_4649.png

powolne kompletowanie sprzętu pod większe.

Krzycho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a przypatrzcie się tutaj:

imag0409n.jpg

sorki za jakość :p


Aquael-30l

4647_4649.png

powolne kompletowanie sprzętu pod większe.

Krzycho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne fajne :thumbup:Taka mała rada wywal na razie dekoracje z akwa bo podczas dojrzewania zarośnie ci glonami i nie będzie to atrakcyjnie wyglądać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra xD dzięki za radę ^^ :)


Aquael-30l

4647_4649.png

powolne kompletowanie sprzętu pod większe.

Krzycho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

luft to zagadkowe pytanie... ci zadam...

mam "spławik" i do niego cylinder... woda w akwa ma 25 stopni! nabieram wody do cylindra wkładam spławik i odczytuję wynik... zanim spławik przestanie podskakiwać temperatura na nim nie zdąży wzrosnąć do 25 stopni... co wg ciebie powinno się uczynić czekać dalej i odczytywać temp? czy przyjąć, że woda ma 25 stopni i odczyt jest poprawny dla tej temp? czy może jednak czekać... czekać... i dowiedzieć się, że woda w cylindrze ma 23 stopnie...

dla podkręcenia to dodam, że wtedy wylać tą wodę zaczerpnąć jeszcze raz i znowu odczytywać wynik... czekać na temp na spławiku? znów uspokoi się i przestanie "podskakiwać" a temp nie wzrośnie do 25 ;-) heheheh

o widze ze pytanie do mnie bylo

na poczatku powiem, że nie mam sie za boga wiedzy - dzieki własnym wpadkom z salimetrami, testowaniu bardzo wielu egzemplarzy mowie otwarcie - one sa tanie ale trzeba sie wysilic by dobrze z nich korzystać...

pomiaru salimetrem sam dokonuje na środku tafli baniaka przy wyłączonych falownikach, aby uniknąć napięcia cząsteczkowego (przy szybie pomiar jest inny). Jesli chcesz robic pomiar w cylindrze w temp. pokojowej, to musisz dać odpowiednią chwilę salimetrowi, żeby pokazał Ci daną temp wody w cylindrze i w oparciu o nią odczytal wynik z tabeli (inaczej to nie ma sensu).


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie koledzy oprócz tesco i galerii olimp gdzie w Lublinie mozna zakupic morszczyzn?


85x60x55h LR20kg LS9,07kg LED DIY około100W Wave Motion 8000 BLAU odpienek TURBOFLOTOR BLUE 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MURENA na szmaragdowej 15 ;p

i troszeczkę jest jeszcze w carefurze na witosa ale chyba dwa akwa xD


Aquael-30l

4647_4649.png

powolne kompletowanie sprzętu pod większe.

Krzycho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie ile należy naświetlać na początku akwa?

kumpel mówił mi ze na początku 4 godziny czy to prawda?


Aquael-30l

4647_4649.png

powolne kompletowanie sprzętu pod większe.

Krzycho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.