Skocz do zawartości
morswin

LED Kontroler touch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Panowie i Panie mający kontroler Touch, pochwalcie się w jakich obudowach zapakowaliście elektronikę.

Poszukuję natchnienia:)

Z góry dzięki

waldek


Zbiornik 250l+50l (narożne,trapez),refugium, biopellets, odpieniacz diy (AQ1200).

Obieg NewJet2300. Miękkie + SPS. Oświetlenie LED 200W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam się do prośby, bo tez nie mam pomysłu jak to razem zmontować.

Dziś dotarła do mnie najnowsza, rozwojowa wersja z Bluetooth. Diody jeszcze nie doszły, ale zasilacz tak, wiec się trochę pobawiłem na ślepo :)

Jest potencjał! Naprawdę fajna zabawka.

Pierwszy tuning - taśma klejąca na części odpowiedzialnej za pikanie :) - teraz pika cichutko.

Jakiego kabla użyć?

Czy przy chłodzeniu aktywnym czujnik temperatury nie powinien być przyklejonym do radiatora? - jeszcze nie wiem jak daleko będzie mój kontroler od diod...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sterownik ten pierwszy, ale wsadzilem go do obudowy, która jest poza lampą i stoi za akwarium. Lampę ze sterownikiem połączyłem przewodami 0,5mm2. Są to 2 wiązki po 14 przewodów każda.

Przewodami leci wszystko. Zasilanie i sterowanie na 5 x 6 diod, zasilanie do wiatraków oraz sygnał do czujnika temperatury radiatora.

Wysłane z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szymon a jaki masz czujnik temp. do radiatora?Wykorzystałeś ten ze sterownika, czy może jakiś inny założyłeś? :)


8858_9098.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten oryginalny ze sterownika.

Wysłane z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest już może jakaś aktualizacja do sterownika 3-przyciskowego? skąd można pobrać jeśli był wydany?


Akwarium 300L (120x50x50) front i boki z OW + sump 100L

Odpieniacz Deltec MCE600 (na czas dojrzewania) WhiteSkim200, cyrkulacja 2xtunze 60856045, Lampa LED 240W DIY od Tomasza, dolewka AM SP3000, obieg: NJ4500 Jebao DC6000

Start 13.12.2013

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam sterownik ten pierwszy, ale wsadzilem go do obudowy, która jest poza lampą i stoi za akwarium. Lampę ze sterownikiem połączyłem przewodami 0,5mm2. Są to 2 wiązki po 14 przewodów każda.

Przewodami leci wszystko. Zasilanie i sterowanie na 5 x 6 diod, zasilanie do wiatraków oraz sygnał do czujnika temperatury radiatora.

Wysłane z Tapatalk

Znalazlem taki kabel: http://allegro.pl/pr...4005034244.html

O takim pisales?

U mnie beda wykorzystane wszystkie 6 kanalow, wiec jak sie okaze ze wiatrak bedzie konieczny to przewodow nie wystarczy.

ma ktos kontroler wbudowany w lampe?

Edytowane przez trollkrabbe (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem taki

Przewód sterowniczy LiYCY 14x0,5 300/300V w bankkabli.

U mnie drivery są w jednej obudowie z kontrolerem. Tomasz robi kompaktowe lampy z wszystkimi elementami zamontowanymi w obudowie lampy.

Wysłane z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie bede chcial wykorzystać taki kabelek D-sub mozna na nim prowadzic napiecie do 30V wiec powinien się nadac na allegro mozna kupic fajne wtyczki po 37 zl Estetyczne bedzie wyglądało


89cc1151d3a3b103ec6eaa01c2f8c53eu710a626.png?upd=20150222141144

Akwarium: 120l. 60x45x45 sump Sump 70x34x45 85l. lampa: lumini 150w Cytkulacja: Jebao RW-4 ,RW-8 Obieg: JW 3000 Odpieniacz: turboflotor blue 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W końcu włożyłem sterownik do obudowy.

Wygląda to tak jak na zdjęciach. Obudowa standardowa dostępna w cyfronice, za bagatela niecałe 5zł.

post-10586-0-14017100-1395613988_thumb.jpg

post-10586-0-27792300-1395613998_thumb.jpg


Zbiornik 250l+50l (narożne,trapez),refugium, biopellets, odpieniacz diy (AQ1200).

Obieg NewJet2300. Miękkie + SPS. Oświetlenie LED 200W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda dobrze, ale wtyczki i gniazda Lemo, to nie tania impreza :-).

Wysłane z Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, lecz wtyczki znalazłem ze starego sprzętu w pracy, więc poszły do sterownika:)


Zbiornik 250l+50l (narożne,trapez),refugium, biopellets, odpieniacz diy (AQ1200).

Obieg NewJet2300. Miękkie + SPS. Oświetlenie LED 200W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po sprawdzeniu ceny wtyków, przychylam się do Twoje wypowiedzi. To NIE tania impreza. Jak by mi się nie plątały to bym poszedł w wtyki duuuuzzzooo tańsze.

Pozdrawiam


Zbiornik 250l+50l (narożne,trapez),refugium, biopellets, odpieniacz diy (AQ1200).

Obieg NewJet2300. Miękkie + SPS. Oświetlenie LED 200W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja tak podłączyłem.

post-11739-0-80070900-1395742745_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie miniaturyzacja na wzor radziecki :D

Mam natomiast pytanie o sam kontroler.

oswietlenie nocne swieci cala dobe - nie da sie tego zmienic?

Wymyslilem, ze wschod i zachod bede "docieplal" czerwonym i pomaranczowym, nie swiecac RB, UV ani niebieskimi, ale razem z nocnym blue i uv robi sie rozowo nie do wytrzymania!

Za to, jak ustawie blue i uv - wschod wieczorem, a zachod rano, a wszystkie kolory w nocnym na zero, to w nocy nie swieci nic...

i jeszcze jedno -

Kontroler ma modul bluetooth - czy bede mogl zrobic kolejna aktualizacje bezprzewodowo, czy jeszcze przez usb, a dopiera nastepna przez bluetooth? jezeli to drugie, to czeka mnie duzo rozkrecana…

post-12694-1399500720,99_thumb.jpg

Edytowane przez trollkrabbe (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda aktualizacje będziesz mógł przeprowadzić bezprzewodowo.

Oświetlenie nocne świeci cała noc a dokładnie od czasu zachodu do do kolejnego wschodu, jeżeli chcemy wyłączyć nocne to na danym kanale ustawiamy je na 0%.

Aby sterownik działał poprawnie zachód musi być ustawiony przed północą. Pracuje na nowszym softem gdzie oprócz płynniejszego rozjaśnianie zostaną wyeliminowane przypadki jak opisane powyżej (mocno niestandardowe :) ) ale wolnych chwil jest naprawdę mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedz.

Chyba mi sie udalo to tak poustawiac, jak chcialem.

A jak postepy z aplikacja na androida? czy to juz w kolejnej wersji oprogramowania? no i kiedy premiera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kiedy jest planowane wydanie nowego softu?


400L w obiegu, Schuran 150 , 5 L siporax, lampa T5/led DIY . Zeovit

Start 01.07.2014

0305c8113b0ae8718c033163a3be9263u293a275.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym serdecznie podziękować koledze Morswinowi. Przygotował mi komputerek ze sterowaniem 220V i driverki. Wszystko pięknie chodzi. Dziękuję. Kontakt z kolega i doradztwo w we wszystkich sprawach /a jestem całkowitym laikiem/ bardzo sobie cenie. A zbudowałem 150 cm lampę z 4 x mostki RoyalBlu i 2 x CoolWithe razem 36 diód - PIĘKNIE ŚWIECI> Sterowanie - marzenie . Jeszcze raz dzięki. Jestem Happy. :clap:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.