Skocz do zawartości
morswin

LED Kontroler touch

Rekomendowane odpowiedzi

Tak się zdążyło przyjąć ze USB-A to raczej ma host .

Ale skoro działa....

jeszcze jedno: świetna płytka, gdzie ja zrobiłeś i za ile jeśli można wiedzieć. Elementy lutujesz sam?

Poza tym..

Dobra robota!

Edytowane przez ktomek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytki zamawiane w prototypy.com koszt jednej około 48zł (trochę sporo przy większej ilości byłoby taniej), płytki lutuje sam kolbą lub pastą i hot airem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają naprawdę nieźle.

A co masz w tej cenie? widze soldermaske, jest pewnie metalizacja, dwustronność, cynowanie, opis...

Jaki laminat?

Te 48 zł/szt to jak kupujesz tylko jedną płytkę?

Sprawdziłem sam, jest kalkulator na stronie...

Nie ma tematu.

Jeszcze raz świetna robota!

Edytowane przez ktomek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płytka dwustronna, cynowanie HALL, metalizacja, soldermaska i opisy, laminat FR4 35um cena przy zamówieniu 10szt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja:

http://www.youtube.com/watch?v=DELY6tCvh0w&feature=youtu.be

ze zmian nowa funkcja Wlasnych Scen która jednym klikniecie pozwala zmienić kolor światła na wcześniej ustawiony

post-10362-0-50227700-1369822983_thumb.jpg

post-10362-0-59571800-1369822987_thumb.jpg

post-10362-0-82612400-1369822992_thumb.jpg

post-10362-0-45063000-1369822996_thumb.jpg

post-10362-0-62364300-1369822999_thumb.jpg

post-10362-0-37040900-1369823004_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perfekcyjne byłoby rozwiązanie dające możliwość nazywania koloru na każdym kanale. Nie każdy buduje lampę w oparciu o jeden rodzaj białych led, diody czerowne i UV. Myślę, że elastyczność w tym zakresie byłaby pożądana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Piekne cudo, pytanie do autora. Teraz modne jest połaczenie led i świetlówek, czy to cudeńko ma potencjał aby w przyszłości obsługiwać opcje włącz/wyłącz dla T5 ??

Pozdrawiam Marcin


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma potencjał :) będzie to 3 kanałowy dwustrefowy timer, od strony sprzętowej w sterowniku wszytko jest osobno potrzebny będzie mały modulik z triakami aby można było załączać urządzenia zasilane 230VAC zostało mi tylko dokończyć soft z taką możliwością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli komputerek będzie działał bez modyfikacji sprzętowej, samym softem.

Pozdrawiam


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.

Wentylatory działają na zasadzie wł/wył, ale od czego zależy kiedy się załączają ??

Temperatura ?? jaka jest ustawiona i czy jest możliwość zmiany w ustawieniach temp. załączania ?

Pozdrawiam Marcin


Zbiornik 160 litrów + Sump 40 litrów.

Oświetlenie 100 Watt Ledy

Odpieniacz: Made by Sebastek :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do radiatora przyklejasz czujnik temp. Wentylatory włączają się przy 30 stopniach. Po co ci możliwość zmiany temp załączania?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do radiatora przyklejasz czujnik temp. Wentylatory włączają się przy 30 stopniach. Po co ci możliwość zmiany temp załączania?

Gdybyś budował lampe wg projektu który definiuje parametry radiatora to mógłbyś machnąc na to ręką i powiedzie "tak jest w projekcie" ale każdy buduje lampy wg swoich wymagań i takie coś jak temperatura ustawiania zalaczania wentyli w tym momencie wydaje się obowiązkowa.

Edytowane przez ktomek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bzdura. To niby jakie są te twoje megawymagania że taka temp ci nie odpowiada?

Edytowane przez tomasz (wyświetl historię edycji)

380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontoler jako urządzenie nie jest przypisany do jednej konstrukcji. To baza do realizowania własnych pomysłów. Dlatego każdy wykona inaczej układ rozpraszania ciepła. Rozne parametry wymagaja aby temperatura w kontrolerze mogla być regulowana.

Rusz głową. Naprawde teg nie rozumiesz?

A co jeśli okarze się, że wydajnośc układu rozpraszania (celowo nie pisze radiatora bo tylko jeden z elementów składowych na drodze do złacza p-n) jest niska i aby utrzymać bezpieczną temp zlacza p-n nalezy radator chłodzic do temp 25 stopni?

Albo odwrotnie, jesli mamy swietny układ chłodzenia to bezpieczna wartość temeperatury na radiatorze to 40stopni. Wtedy wentyl mógłby nie pracować...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatura złącza a temperatura radiatora to dwie różne rzeczy oczywiście zależne od siebie. Chyba nie robiłeś lampy jeszcze skoro marzysz aby utrzymać pokojową temperaturę radiatora. Powodzenia.

Temperatura załączenia nijak się ma do temperatury radiatora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Możnaby tak teoretyzować bez końca, a do sterownika jeszcze dołożyć opcję prysznica z regulowaną przez użytkownika temperaturą. Bo przecież czemu nie?


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba nie sterowałes lampy pwm skoro uważasz że to niemożliwe...

dlatego twierdze ze temeratura powinna byc regulowana.

Edytowane przez ktomek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja nie pisze o prysznicu tylko o kontroli temparetury.

Skoro jest już sprzet (czyli czujnik) to dlaczego żałować paru linijek kodu więcej?

Widocznie mamy różne podląd na ten temat. NIe mam zamiaru nikogo przekownywać. Tym bardziej na siłę.

W swoim urzadzeiu taka funkcjonalność na pewno zrealizuję.

Mało tego. Jako element wiekszego systemu, mój kontroler będzie dobierał predkosc obrotową do realnych warunków temperaturowych a może nawet do ilości mocy pompowanej do LEDów.

Takie rzeczy sa praktycznie za radmo. wystarczy ruszyć głową i spłodzić właściwy kod.

Dla mnie koniec.

pozdrawiam

Edytowane przez ktomek (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, dla ciebie morświn zrobi regulowaną. Uściślij tylko co niby uważamy za niemożliwe? Utrzymanie 25stopni jest możliwe - duży radiator, mało diód lub na niskim prądzie, duży wentylator. Jeśli jednak lampka jest rozmiarowo mała a o duzej mocy do głębokich zbiorników a przy tym radiator ma najwyżej 3 cm i jest niewielko CICHY wentylator, gdyż kwestia wyglądu też ma duze znaczenie, to temp radiatora oscyluje między 30-45stopni. Nie widzę powodu aby włączał się przy 40. Może ty widzisz. Ale moze zrób w końcu tą lampkę STEROWANĄ PWM to pogadamy, bo teraz to chyba nie ma o czym. A te moje kilkadziesiąt to chyba zrobiłem sterowane myślami, chociaż zawsze sądziłem ze to pwm było...


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli uważasz że regulacja temperatury typu PID to kilka linijek kodu, to chyba zrób "jakieś świecidełko" z PWM'em bo PID to inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdzie napisałem PID?

Nie wiem po co ta dyskusja?

Dla morświna dopisanie ustawianej z palca temperatury to przysłowiowy pikuś.

A tu nagle wyjazd z PIDem. Ręce opadają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie :) Jeżeli uważacie że potrzeba jest ręcznie ustawić temp załączenia to dorobię to funkcje jak znajdę na to chwilę czasu, uważałam że temp ustawiona na takim poziomie będzie bezpieczna dla ledow bo co się okaże jak ktoś ustawi wysoką temp załączenia bo mu wentylatory szumią i może to się nie najlepiej skończyć dla ledów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała aktualizacja: w sterowniku doszedł 3 kanałowy 2 strefowy timer typu on/off który może za pomocą małej przystawki sterować urządzeniami 230VAC oraz możliwość ustawienia temp załączenia wentylatora :)

Obecnie pracuje nad poprawa algorytmu rozjaśniania/ściemniania i z obecnych 21 kroków zostanie zwiększone do 1000 :) myślę że będzie o wiele płynniej.

post-10362-0-91556800-1385226937_thumb.jpg

post-10362-0-93824100-1385226943_thumb.jpg

post-10362-0-82379200-1385226947_thumb.jpg

post-10362-0-75166300-1385226952_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecnie pracuje nad poprawa algorytmu rozjaśniania/ściemniania i z obecnych 21 kroków zostanie zwiększone do 1000 :) myślę że będzie o wiele płynniej.

czy do starszych wersji ( nie z dotykowym wyświetlaczem tylko do tych z trzema przyciskami nie wiem jak właściwie je nazwać) też bedzie pasować


6808_7588.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.