Skocz do zawartości
kozik

Small Barrier Reef

Rekomendowane odpowiedzi

Nadeszła pora na wymianę trzydziestki na nieco większy zbiornik 68 litrowy. Zamówiłem go na wymiar u Mycioka i zostałem bardzo miło zaskoczony jakością wykonania. Wszystko wg specyfikacji, spoiny bez nadmiaru silikonu, piękne fazowanie.

Przenosiny przebiegły bez większych problemów. Zrobiłem jednak błąd - nie zebrałem dojrzałej wody podczas kilku ostatnich podmian, więc ponad 1/2 stanowiła świeża solanka. Pomimo tego wszystko żyje a na szybach jedynie niewielki glonowy nalot. Na razie więc jest ok.

W starym zbiorniku, prócz koralowców był jeden pustelnik, nassarius i dwa turbo. Tuż po przeprowadzce pojawiła się okazja zakupu w preferencyjnych cenach parki ocellarisów, krewetki Lysmata amboinensis i rozgwiazdy piaskowej. Pomimo tego że wolałbym poczekać kilka tygodni z zasiedlaniem zbiornika, nie mogłem przejść obojętnie obok tej okazji. Aklimatyzacja trwała jakieś 6-7h i wszystko jak na razie gra, zwierzęta pobierają pokarm i są aktywne.

Technicznie projekt wygląda następująco:

Akwarium 40x34x50cm, szyba 8mm guardian,

Oświetlenie bardzo przewymiarowane: LED 120W - każda z barw ściemniana potencjometrem więc nie pali korali,

Odpieniacz Hydor Slimskim 135.35,

Filtr Aquael FZN-2 z medium filtracyjnym Matrix Seachem, Purigenem i PhosGuardem,

Cyrkulacja: Tunze nanostream 6015,

Temperatura: Aquael Thermostab TS-500 Dual do którego podłączona jest grzałka Aquael Neoheater 50W oraz wiatraki Grotech Cool Breeze 4.

Na razie może tyle. W miarę rozwoju sytuacji będę pisał dalej. Kilka zdjęć:

akwariumk.jpg

img4420b.jpg

img4433b.jpg

img4426p.jpg

img4441a.jpg

img4440jz.jpg

img4444w.jpg

img4450em.jpg

img4435z.jpg


akwariatlogo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak trzymać ! Super baniaczek.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dięki, mam nadzieję że będzie wszystko hulać. Na razie odpieniek puszcza jeszcze trochę mikrobąbelków powietrza, ale z każdym dniem chyba mniej. Obawiam się trochę o rozgwiazdę. Wprawdzie połowa piasku pochodziła z poprzedniego zbiornika, ale nie wiem czy znajduje tam coś do jedzenia, co jakiś czas wychodzi na szyby i wspina się ku powierzchni. Czy wstrzykiwanie do podłoża mrożonki jest dobrym pomysłem? Ile i jak często?


akwariatlogo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej zakop w piasku np. pół krewetki koktajlowej raz na 2 tygodnie


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że kawałek krewetki mam zakopać w piasku i nie wyjmować? A może sprawdzić czy została zjedzona i pozostałość usunąć? Obawiam się nadwyrężenia systemu. Zbiornik niewielki więc system delikatny...


akwariatlogo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz, to włóż prosto pod rozgwiazdę, wtedy na pewno znajdzie.


*** Wspieraj polski przemysł to Twoje dzieci nie będą musiały emigrować za pracą do Chin ***

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękny cukierek :thumbup:


Baniak 650 lilr. + 150 litr. sump z DSB i LR ,led 430W, odpieniacz DIY thcskiba , obieg RD 8500 litr. , cyrkulacja 39000 litr. około 100 LR , SPS , LPS .

obecnie : http://nano-reef.pl/topic/31598-cast-away/

Poprzedni baniaczek : http://www.nano-reef.pl/forums.php?m=posts&p=224395#224395

http://aqua-reef.pl/topic/1363-mo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny baniaczek. Odpieniacz przez 2-3 tygodnie może bąbelkować, ale później się uspokoi. Jak nie chcesz zakopywać krewetki to wstrzyknij w piasek pół kostki lasonogów np. :)

To, że masz niewiele glonów to niestety o niczym nie świadczy - spodziewaj się pełnego dojrzewania. U mnie cała woda, piasek i skała były z działającego, a dojrzewanie i tak było :)

Jak oceniasz cyrkulację? Wystarczająca wg Ciebie?


4860_6981.png

Jelenia Bay - zlikwidowane 08.02.2013

Jelenia Bay vol.2

90x50x45 OW

Sump 65x32x37 80L

Odpieniacz Reef Octopus 1000int

Cyrkulacja: Tunze 6025+Tunze 6015 oraz Tuzne Nano Wavebox

światło: Lampa LED CREE DIY 72W (CW/RB) + 2x39W T5 LED 196W

Obieg: Tunze Silence 1073.020

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za przychylne recenzje. Dzisiaj pokombinuję z szybą nakrywającą. Zamówiłem odpowiednio wąską, tak by z przodu o z tyłu był margines - od strony kaskady większy, tak by wiatraki mogły dmuchać na taflę wody, oraz z przodu mniejszy, by nawiewane powietrze mogło wraz z parującą wodą tędy uchodzić. Aby zapobiec samobójstwom wszelkiego zwierza, przyklejam dziś z obu stron do szyby odpowiednio przycięte siatki z tworzywa (Castorama). Przykleję je pomiędzy szybą a cienkimi paskami szkła. Tak to sobie wykoncypowałem.

Jak oceniasz cyrkulację? Wystarczająca wg Ciebie?

Myślę że tak, woda jest poruszana w całym baniaku, wprawdzie tuż przy dnie nie przepływa szybko, ale nie stoi też w miejscu. Poza cyrkulatorem jest kaskada, więc myślę że jest ok.


akwariatlogo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.