Skocz do zawartości
rafik350

Akwarium 270l bez flitra RO

Rekomendowane odpowiedzi

jak już nie chcesz się babrać wiertarką to zrób jak ja. Odpowiednia przejściówka do wyjście prysznicowego przy kranie. Jak potrzebuję zrobić wodę do akwa to zamykam ujście na prysznic a podłączam filtr. Nie wygląda to ładnie ale działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest bardziej filtr do picia wody dla ciebie,jak dla mnie za wielki a pisałeś wcześniej ze szukasz coś małego więc ja bym go nie brał.

Chciałem upiec dwie pieczenie na jednym ogniu:

dla mnie filtr RO a dla mojej połówki zdrowa woda, zgodziła się i jest zezwolenie na instalację w kotłowni:)

Ale pytanie do Was czy bedzie OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem upiec dwie pieczenie na jednym ogniu:

dla mnie filtr RO a dla mojej połówki zdrowa woda, zgodziła się i jest zezwolenie na instalację w kotłowni:)

Ale pytanie do Was czy bedzie OK

Nie wiem ja bym zamontował pod zlewem zawsze pod zlewem jest miejsce więc tylko musisz znaleźć poprzestawiać to co już tam trzymasz i po kłopocie wylewkę przymocować do zlewu albo jakoś do szafki i masz przyjemne z pożytecznym ale użycie w takim przypadku wiertarki będzie nieuniknione bo będziesz musiał wywiercić otwory pod wylewkę dasz rade chłopi spokojnie...kobieta będzie z Ciebie dumna będziesz "Bohaterem w swoim domu"3maj się 0zdr


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ja bym zamontował pod zlewem zawsze pod zlewem jest miejsce więc tylko musisz znaleźć poprzestawiać to co już tam trzymasz i po kłopocie wylewkę przymocować do zlewu albo jakoś do szafki i masz przyjemne z pożytecznym ale użycie w takim przypadku wiertarki będzie nieuniknione bo będziesz musiał wywiercić otwory pod wylewkę dasz rade chłopi spokojnie...kobieta będzie z Ciebie dumna będziesz "Bohaterem w swoim domu"3maj się 0zdr

Z montażem myslę że dam rade;)

Pytanie tylko czy to co znalazłem na allegro bedzie OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z montażem myslę że dam rade;)

Pytanie tylko czy to co znalazłem na allegro bedzie OK?

Rafik350 wejdź w temat "Sprzęt" znajdziesz wszystkie potrzebne ci informacje,albo w google wpisz troszkę pokombinuj sam :rtfm:


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda osoba na 4rum Ci odradzi taki eksperyment, byli co spróbowali, testowali z rożnych zakątków kraju i wniosek był jeden bez RO ani rusz

Z tym się nie zgodze w przeciągu ostatnich 5 lat każdy zbiornik który miałem i mam prowadze tylko i wyłącznie na kranówie i będe szczery jest ona co najwyżej średniej jakości a jakoś nie zauważyłem u siebie żadnych problemów ani z dojrzewaniem ani z późniejszym prowadzeniem zbiornika powiem więcej myśle że zbiornik który mam obecnie jest całkiem niezły więc uważam że jeżeli nie mamy totalnego szamba w kranie to filtr OO jest zbędny (miałem i w trakcie kilku miesięcy stosowania RO+DI nie zauważyłem żadnych zmian)

Reasumując powiem tylko tyle abyśmy nie dali się zwariować RO czemu nie ale przecież nie jest to absolutnie niezbędny element każdego akwarium morskiego

aha i jeszcze jedno w swoich akwariach trzymam nie tylko miękkie ale mam też sporo LPS'ów i SPS'ów które mają się całkiem nieźlecoffee.gif


112L 4x24w;5000l/h ~21kg LR; 3kg LS

zapraszam również na moją stronkę nie akwarystyczną związaną z zarabianiem w internecie

http://www.e-krezus.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chciałem upiec dwie pieczenie na jednym ogniu:

dla mnie filtr RO a dla mojej połówki zdrowa woda, zgodziła się i jest zezwolenie na instalację w kotłowni:)

Ale pytanie do Was czy bedzie OK

Wcześniej pisałeś że nie masz miejsca, teraz piszesz że masz kotłownię...

Ten filtr z Allegro będzie ok, musisz tylko kupić trójnik + zaworek który wepniesz za osmozą. Żeby oszczędzić sobie zgryzot powinieneś dokupić osobny filtr DI, przez który przepuścisz wodę pobraną za osmozą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do akwarium potrzebujesz osmozę przeszlifowaną żywicą MB20 w celu całkowitego pozbycia się krzemianów i silikatów, taka woda nie nadaje się do picia bo na dłuższą metę spożywając ją nabawisz się i całą rodzinę anemii ( wypłucze z organizmu wapń i magnez lepiej jak kawa) . Osmoza by była zdatna do spożycia musi być ponownie zmineralizowana odpowiednim wkładem. czyli dwie pieczenie na jednym ogniu nie będą smakowały nikomu , ani tobie ani organizmom w akwarium ;). Tzn. na wszystko jest sposób. Zamontuj jedna osmozę z zasobnikiem, wkładem mineralizującym i wyprowadź dodatkowy kranik nad zlew ( zazwyczaj jest w komplecie) i używaj jej do celów spożywczych a przed wkładem mineralizującym załóż trójnik ( szybko złączkę) i poprowadź wężyk do osobnego zasobnika z D/I (żywica) i podłącz do akwarium czy jak wolisz zbieraj do beczki , ale tylko do celów akwariowych. No możesz ewentualnie przepajać tą wodą teściową ;)


Pozdr.

G>S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bravo za reflex!!!

Tak się zaczytałem że nie zerknąłem na dat ę :smile_cool::blushing: a ty od razu musisz wytykać palcami ;) no zaciekawił mnie facet i jego przerażenie wiertarka ;)


Pozdr.

G>S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.