Skocz do zawartości
rafik350

Filtr RO

Rekomendowane odpowiedzi

Musiał byś troche przerobić. To jest raczej sysytem uszlachetniania wody do spożycia. Brak pojemnika z żywicą.

Powinno być tak:

1-filtr wstepny 5 mikronów

2-wkład węglowy

3-filtr 1 mikron

4-membrana

5-filtr DI

Edytowane przez Zabster (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musiał byś troche przerobić. To jest raczej sysytem uszlachetniania wody do spożycia. Brak pojemnika z żywicą.

Powinno być tak:

1-filtr wstepny 5 mikronów

2-wkład węglowy

3-filtr 1 mikron

4-membrana

5-filtr DI

Szukam czegoś żeby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu:)

dla mnie filtr RO a dla mojej połówki zdrowa woda, zgodziła się i jest zezwolenie na instalację w kotłowni:)

Czyli musiałbym dokupić jescze pojemnik z żywicą, reszta jest OK?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I usunąć mineralizator. Ale na to musisz mieć pozwolenie żony na piśmie.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co piszesz dwa takie tematy z tym samym zapytaniem...hehe :question:


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co piszesz dwa takie tematy z tym samym zapytaniem...hehe :question:

Inne wątki były na początku

Wracajac jeszcze do krekty tego filtra RO, nie da rady kupic takiego filtra RO po którym woda bedzie nadawała się do akwarium i do picia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do picia powinna być mineralizowana a do akwarium wręcz przeciwnie. Czyli do spozycia trafia po filtrze do mineralizatora a do akwa po filtrze trafia na żywicę.


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do picia powinna być mineralizowana a do akwarium wręcz przeciwnie. Czyli do spozycia trafia po filtrze do mineralizatora a do akwa po filtrze trafia na żywicę.

A gdybym nie używał ani żywicy ani mineralizatora?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość DarekB30

Szukam czegoś żeby upiec dwie pieczenie na jednym ogniu:)

dla mnie filtr RO a dla mojej połówki zdrowa woda, zgodziła się i jest zezwolenie na instalację w kotłowni:)

Czyli musiałbym dokupić jescze pojemnik z żywicą, reszta jest OK?

dobry pomysł :thumbsup:

sam tak robię :welcome:

gallery_9946_2125_58357.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I usunąć mineralizator. Ale na to musisz mieć pozwolenie żony na piśmie.

Po co ma go usuwać? Wstawić trojnik po membranie, jedno wyjście na mineralizator tak jak ma zestaw a drugie wyjście na DI. Wielka mi filozofia.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunąć z obiegu akwariowego. Przecież nie każę wyrzucać Panie Filozofie. A pomysł oczywiście dobry i uniwersalny. :welcome:


380l, 400W led DIY Cree, odp. T-Aqua, trochę innych gratów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Usunąć z obiegu akwariowego. Przecież nie każę wyrzucać Panie Filozofie. A pomysł oczywiście dobry i uniwersalny. :welcome:

Tomasz widzę, ze pewna wiedzę posiadasz ale Twoje podejście do ludzi i odpowiedzi mi się nie podoba. Nie życzę sobie określeń na moja osobę jesli w zaden sposób nie naruszylem Twojej prywatności. Nie napisałeś dokładnie skąd chcesz go usuwać więc autor tekstu mógł równie dobrze wyrzucić go do śmieci. Aby to nie nastąpiło skomentowalem Twoja odpowiedz. Z łaski swojej przyznał byś czasem innym racje a nie odwracal kota ogonem jak robisz to w każdym wątku aby wyszło na Twoje.

Pozdrawiam.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomasz widzę, ze pewna wiedzę posiadasz ale Twoje podejście do ludzi i odpowiedzi mi się nie podoba. Nie życzę sobie określeń na moja osobę jesli w zaden sposób nie naruszylem Twojej prywatności. Nie napisałeś dokładnie skąd chcesz go usuwać więc autor tekstu mógł równie dobrze wyrzucić go do śmieci. Aby to nie nastąpiło skomentowalem Twoja odpowiedz. Z łaski swojej przyznał byś czasem innym racje a nie odwracal kota ogonem jak robisz to w każdym wątku aby wyszło na Twoje.

Pozdrawiam.

Czyli reasumując muszę dokupić do tego zestawu filtr DI (żywica), po membranie rozprowadzić wyjście na DI i Minaralizator i będę miał wodę do akwa + wodę do picia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Kup DI i trojnik. Za membrana wstawialem trojnik i jeden obieg puszczasz tak jak jest oryginalnie w RO które kupisz, tam będziesz miał wodę pitna. A drugi obieg z membrany prosto do DI i to będzie woda do akwarium.


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak. Kup DI i trojnik. Za membrana wstawialem trojnik i jeden obieg puszczasz tak jak jest oryginalnie w RO które kupisz, tam będziesz miał wodę pitna. A drugi obieg z membrany prosto do DI i to będzie woda do akwarium.

Wielkie dzięki za wszystkie rady

Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja z racji absolutnego braku miejsca na filtr RO w mieszkaniu poszedłem inną drogą.

Kupiłem sobie takie cudo: łącznik, zamontowałem na kranie w łazience, + kawałek węża ogrodowego, kilka szybko złączek i już :)

Jak mi się kończy woda w zbiorniku na RO, podpinam filtr pod kran na kilka godzin, ściek do kibelka a RO łapię do baniaka.

Trzeba tylko pamiętać, że nie wolno dopuścić do wyschnięcia żywicy, więc po nałapaniu odpowiedniej ilości spinam wylot ścieku z wylotem po DI zaworkiem zwrotnym :)

Pozdrawiam


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja z racji absolutnego braku miejsca na filtr RO w mieszkaniu poszedłem inną drogą.

Kupiłem sobie takie cudo: łącznik, zamontowałem na kranie w łazience, + kawałek węża ogrodowego, kilka szybko złączek i już

Niezły patent. To jeszcze powiedz jak połączyłeś wąż ogrodowy z tą cienką rurką od RO?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to tak na szybko :

na wężyk zakładasz to : zaworek, wkręcasz to w to : przyłącze, na jeden koniec tego przyłącza zakładasz takie przyłącze, drugi koniec zaślepiasz taką zaślepką, podpinasz pod szybko złączki na wężu i masz :)


Ignorancja może być skorygowana przy pomocy książki. Głupota wymaga strzelby i szpadla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.