Skocz do zawartości
kozik

Aquarium w Krakowie zrównane z ziemią.

Rekomendowane odpowiedzi

Byłem tam kilka dni temu, więc to co zobaczyłem po demolce odebrało mi mowę. Masakra.

4fdf0fa32e786_o.jpg

Tutaj jest więcej na temat:

Gazeta Krakowska

Radio Kraków

Nasze Miasto

Moje Misto

Oświadczenie Instytutu PAN

Polska The Times


akwariatlogo.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może wkurzył sie na wysokie czynsze w tym nieprzyjaznym mieście :p


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kapitan

Jak jego to niech robi z tym co chce.

W Polsce jest taka polityka. W moim mieście, chociaż nie największym, czynsze walą jak w centrum Katowic czy Krakowa.

Pracownicy administracji obiektu przychodzą i patrzą czy mamy ruch w firmie, jak mamy to zaraz czynsz w górę ;)

Potem sobie ustalają bajońskie wynagrodzenia i premie w rodzince.

Edytowane przez kapitan (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe rozumiem jak to zdewastowanie pomogło przyspieszyć aksmisję??? Swoją drogą widać, że gość walił w szyby a woda szła na podłogę. Nikt mi nie wmówi że zwierzęta nie ucierpiały. Jak mu nie było szkoda to mógł wystawić ogłoszenie a nie niszczyć. Zapewniam że życie ze zbiorników rozeszło by się jak bułeczki. A jak mu się udowodni że zwierzaki ucierpiały to gościa ukarać!

Co do wyskości opłat tj. czynszu to w 100% się zgadzam, kosmos wysokie!

Edytowane przez cop909 (wyświetl historię edycji)

c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90% stworzen morskich poszlo do jednej osoby w Krakowie :) Tez tam bylem z nadzieja kupna paru zwierzakow, ale sie spoznilem o doslownie dzień :(


Zbiornik: 300L + 112L sump; Obieg: NJ-3000; Cyrkulacja: 3x JVP-102 + obieg; Odpieniacz: Reef Octopus 1000 + Aquabee; Oświetlenie: 4xT5 24W (2x actinic, 2x white 15000K); 35 kg LR; 20 kg LS; 12 kg grys koralowy; 5L Siphorax; Purigen; Phosguard;

Pozdrawiam, Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko żyje zostało sprzedane a właściciel miał racje było jego i zrobił co uważał za stosowne tak jest jak pieniądze tylko się liczą ,zabiją wszystko i tak się stało w tym przypadku postawili pod ścianą bez wyjścia czynsz za wynajem i media :wallbash: koniec


Akwarium 150*65*60 ,sterowanie iks, reaktor vertex ,odpieniacz ,250 bk vertex,filtr vertex1,5 ,vertex filtr Biopallets XL, ,oświetlenie - 8*80w t5 ,cyrkulacja 2*6105,+multi7095, obieg BK 8500 http://nano-reef.pl/....-ceramiki/ ,http://nano-reef.pl/..,

zapraszam po szczepki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co się tam stało świadczy o kulturze i wielkiej flustracji tego Pana. Z tego co wiem szalał tam z kilofem celowo niszcząc wszystko aby nic po nim nie pozostało wartościowego.

Nie jestem przekonany czy miał prawo zwłaszcza w świetle zasądzonych prawomocnych wyroków.


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Krakowie aquarium ? Świat się kończy...


50x50x40cm, oświetlenie T5 4x24W + led 18W,cyrkulacja: 6,5 tys,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co miał innego zrobić? zostawić? przecież z czegoś musiał zapłacić to, co sąd nakazał. a o kilofie nie słyszałem :)


Zbiornik: 300L + 112L sump; Obieg: NJ-3000; Cyrkulacja: 3x JVP-102 + obieg; Odpieniacz: Reef Octopus 1000 + Aquabee; Oświetlenie: 4xT5 24W (2x actinic, 2x white 15000K); 35 kg LR; 20 kg LS; 12 kg grys koralowy; 5L Siphorax; Purigen; Phosguard;

Pozdrawiam, Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a co miał innego zrobić? zostawić? przecież z czegoś musiał zapłacić to, co sąd nakazał. a o kilofie nie słyszałem :)

No ale popatrz na te zdjęcia, myślisz ze po czym są te punktowe dziury w tych klejonych szybach? Palcem je zrobił? A te napisy sprayem na klatkach schodowych THE END ? To też z chęci ratowania zwierzaków? Dokonał tam aktu wandalizmu na odchodnym, dla mnie to oczywiste. Nie trzeba być Rutkowskim żeby na podstawie tych zdjęć domyślić się co się tam działo. Jakby był wielkim filantropem za jakiego się opisuje to mógł te szkła oddać fanom akwarystyki których nie stać np na akwa etc. Część zwierząt sprzedał do Krakowskiej hurtowni a resztę porostu porzucił. Może czuł się skrzywdzony przez PAN i ichniejszych profesorów ale moim skromnym zdaniem nie usprawiedliwia to tego co zrobił na odchodnym.

Proponuję nie gloryfikujmy cwaniactwa i wandalizmu.


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pante jak komornik na nim wisiał to wszystko próbowałby sprzedać. Zwierzaki te nie pod CITEsem pójdą prawdopodobnie też na sprzedaż.

Edytowane przez ArT (wyświetl historię edycji)

https://www.facebook...reaLordhowensis

Kupię szczepki Acanthastrea Lordhorwensis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi sie, ze trudno bez znajomosci blizszych przyczyn, oceniac kogokolwiek z jego zachowan.

Przyklad:

Juz w zeszlym roku bylo dosyc glosno o podatku narzuconym "od razu" na wlascicieli pomostow przy jeziorach na Mazurach. Masz pomost - czyli mozesz przyjac kilka jachtow na nocleg. czyli podatek od pomostu (powierzchnia pomostu i pare metrow po bokach) to daje obszar, na ktorym moznaby zasiac iles tam zboza. Po przeliczeniu "strat" trzeba za pomost zaplacic ok. 20 tys zl i tak ze dwa lata wstecz, dla wyrownania podatkow.

Chlopi, porty, mariny, porozbijaly pomosty i teraz parkuje sie i sra w polskich lasach. Moje znajome miejsce zmniejszylo ilosc "parkingow" z 8-miu do dwoch. Reszte pomostow rozebrano i spalono w zimie. Te piec zburzonych pomostow przynioslo "zysk" wlascicielowi gruntu, rzedu 100 tys zl(w ciagu roku). A przychody maleja...Bum

Edytowane przez Stani (wyświetl historię edycji)

120x75x47 wys. 400 l, sump 100 l. 432 W T5 + 2 x 24 LED blau, BK 200, cyrk 17500 l/h.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pante jak komornik na nim wisiał to wszystko próbowałby sprzedać.

No i? To źle? W końcu facet ma dług do spłacenia....

To co będziemy pisać na ścianach CHWDP, olewać prawo, olewać system itd? Jechać 100 jak ograniczenie jest do 50. A jak przyjdzie ten piękny dzień że ukradną Ci sprzed bloku twoje ukochane wypieszczone auto? Albo będziesz wracał do domu i ktoś przemodeluje ci facjatę bo kibicujesz albo i nie komukolwiek. To co? Gdzie się zwrócisz wtedy? Do policji? Odwołasz się do prawa? Do Państwa? Powiesz że płacisz podatki i Ci się należy ochrona systemu? To jak? Kali okraść krowę dobrze Kalemu ukraść krowę źle?


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pante - prosze nie gadaj bzdur, jak nie wiesz jak to wszystko wygladalo. Szklo i zwierzaki mial oddac fanom akwarystyki, a potem nerke sprzedac, zeby splacic komornika? zlituj sie. Ty bys to zrobil inaczej? to lec zastawic dom i rozdaj pieniadze z kredytu innym i filantropuj. Pozatym jak inaczej wyglada eksmisja? wynosisz wszystko, co niepozadane. Gdyby PAN mialo glowe na karku to w ramach komornika polozyloby lape na calej ekspozycji i pozostawila jak w stanie nienaruszonym jako rozliczenie i kontynuowaloby wystawe juz na wlasny rachunek.


Zbiornik: 300L + 112L sump; Obieg: NJ-3000; Cyrkulacja: 3x JVP-102 + obieg; Odpieniacz: Reef Octopus 1000 + Aquabee; Oświetlenie: 4xT5 24W (2x actinic, 2x white 15000K); 35 kg LR; 20 kg LS; 12 kg grys koralowy; 5L Siphorax; Purigen; Phosguard;

Pozdrawiam, Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli uważasz że rozpieprzenie tego wszystkiego kilofem i napisanie na ścianie THE END jest jak najbardziej w normie. W mojej normie to się nie mieści.


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciany i tak ida do malowania, wiec nawet w kolko i krzyzyk mogli grac. (Domniemane) rozwalanie kilofem - a Ty bys lyzka rozkladal dekoracje, czy widelcem? A moze pedzelkiem?

edit- poprawilem wulgaryzm

Edytowane przez Mr.Q (wyświetl historię edycji)

Zbiornik: 300L + 112L sump; Obieg: NJ-3000; Cyrkulacja: 3x JVP-102 + obieg; Odpieniacz: Reef Octopus 1000 + Aquabee; Oświetlenie: 4xT5 24W (2x actinic, 2x white 15000K); 35 kg LR; 20 kg LS; 12 kg grys koralowy; 5L Siphorax; Purigen; Phosguard;

Pozdrawiam, Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sciany i tak ida do malowania, wiec nawet w kolko i krzyzyk mogli grac. (Domniemane) rozpieprzanie kilofem - a Ty bys lyzka rozkladal dekoracje, czy widelcem? A moze pedzelkiem?

Rozumiem, że "rozłożył" dekoracje i "przygotował" pomieszczenia do szybkiego remontu tak aby "ułatwić" nowemu użytkownikowi funkcjonowanie. Normalnie dobroczyńca!

Uwierz mi że wiem, gdzie trafiły zwierzaki i jak wyglądało "wyprowadzanie się" i czym kierował się stary właściciel.


700 L // Diuna 10x54 // BK250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiec wg. Ciebie czym kierował się właściciel? Znam Nathana osobiście, może nie jestem jego największym fanem, ale też nie bede ocenial czlowieka za to, ze sprzedaje zwierzaki, wcale nie do rzezni, aby splacic dlug komornika. Do tego zaznacze, ze komornik tez ma prawo wystawic na licytacje zywe zwierzeta.


Zbiornik: 300L + 112L sump; Obieg: NJ-3000; Cyrkulacja: 3x JVP-102 + obieg; Odpieniacz: Reef Octopus 1000 + Aquabee; Oświetlenie: 4xT5 24W (2x actinic, 2x white 15000K); 35 kg LR; 20 kg LS; 12 kg grys koralowy; 5L Siphorax; Purigen; Phosguard;

Pozdrawiam, Jakub

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie mógł posprzedawać tego co zostało?

pewnie chętnych by nie brakowało.Szkoda sprzętu


4803_4815.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pante nie znam historii od podszewki, bo trzeba by siedzieć w ksiegowosci Aquarium.

Kręcę się jednak w Krakowie od ponad 10 lat i to miasto coraz mniej przypomina przyjazną przystań, gdzie można się ukulturalnić, mieć czas prace jak i wypoczynek bez ciśnienia (średnie zarobki jak na prowincji, a czynsze wielkomiejskie :) ). Do tego niezrozumiałe decyzję rajców miejskich + polskie ustawodawstwo (np. Staniego przyklad). Jestem przeciwnikiem przekrętów, ale ile razy w mediach naświetlano przypadki ukatrupienia jedną decyzją urzędnika rentownych firm dajacych setki miejsc pracy.

Skoro zwierzęta znalazły bezpieczne schronienie, a dorobek nastu lat pracy mial pozostać dla tych, ktorzy z tego miejsca "wandala" wyrzucili to ja potrafie sobie wyobrazić tą frustrację. Nikomu czegos takiego nie zyczę.

Kraków, miasto kultury, które łoży ciężkie pieniądze na promocje, aby być widocznym w świecie. Jakie by to miejsce przy ul Sebastiana nie bylo, stanowilo wazny punkt promocji miasta, wycieczek młodzieży...

Wpierw zlikwidowane zostały dotkliwie odczuwalne na Krakusow, jak i studentow wpierw pod naporem czasu/drastycznych podwyzek czynszów bary mleczne, antykwariaty, bookiści, a teraz kolejne znane miejsce. Szczerze wątpie, aby teraz na posadce państwowej pracownikom PAN "chciało" się odbudować to miejsce.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie musiał niszczyć tego co zostało. Teraz dla komornika jest to bezwartościowe a jakby zostawił szkła itp to by jeszcze jakąś wartość przedstawiało i jednoznacznie trochę mu dług zmniejszyło, a teraz ....


c63ba191b16df5b9f04b687b9ed94668u295a276.png

730 w obiegu, Red Skim 200, HQI 3x150 - T5 2x 80,profilux III, AIO, IO, skały 28 kg i bez piachu.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Być może stać go było na ten gest. Za materiał mogl wydac 30 tys, ktorego wartosc w oczach bieglego mogla stanowic 2 tysiace. Dywaguje sobie teraz. Kij ze sprzętem, bezcenna mogla byc obsada życia, kompletowana tam latami. Wszyscy widać sobie "pomogli" w unicestwieniu tego miejsca. "Człowieki" w napływie skrajnych emocji, chyba niekoniecznie działają 100% racjonalnie. Temu chyba nie zaprzeczycie.


LED Maxspect, Tematy lufta

Salarias allegro (sklep Salarias) baner NanoReef www.mariuszfrej.com Moje szkła: 80 l (105 w obiegu)- ReefMax, start 10 sierpnia 2010, 90% sucha skała, II) 360 l (ok. 470 l w obiegu) start VI 2012 - 100 % sucha skała, . Akcja Pajacyk - kliknij proszę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale nie musiał niszczyć tego co zostało. Teraz dla komornika jest to bezwartościowe a jakby zostawił szkła itp to by jeszcze jakąś wartość przedstawiało i jednoznacznie trochę mu dług zmniejszyło, a teraz ....

chyba nie wiesz jak pracuje komornik. Pewnie sprzet za pare milionow zostalby sprzedany doslownie za kwote mniejsza od tysiaca zlotych. Tak dziala komornik i to jest przyczyna demolki. jak do kogos nie przemawia ten argument to niech przemowi praworzadnosc i ustawodawstwo. Komornicy wchodza do domu i wynosza wszystko co im w oko wpadnie. Telewizor nowiutki za 5 tys ci wyniesie a juz ma kwit sprzedarzy podpisany za 100 zl w kieszeni. Ktos juz na niego czeka bo zaplacil. Najczesciej kumpel, brat itd z komisem. Powinienes poznac i odwiedzic jakiegos komornika w domu. Zdziwil bys sie jak ci ludzie zyja.


122x61x61 + sump cyrkulacja 2x6045 tunze H&S 150

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.