Skocz do zawartości
zachu

Pterapogon kauderni (Banggai cardinalfish)

czy rybka na zdjeciu to samczyk czy samiczka:  

7 użytkowników zagłosowało

  1. 1. rybka na zdjeciu to :



Rekomendowane odpowiedzi

hej, potrzebuje waszej pomocy.

mialem 2 Pterapogony i zostal mi jeden :( prawdopodobnie mialem oba tej samej plci.

czy uda wam sie rozpoznac po moich slabych zdjeciach czy to samczyk czy samiczka?

chcialbym dokupic drogiego do pary i nie chcialbym by go spodkal ten sam los

oto fotki:

1.jpg

2.jpg

3.jpg

z gory dziekuje za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachu wpadnij z nim do mnie :) tez mam jednego więc wpuscimy je razem. Jak się bedą tlukly to takie same a jak się pokochaja to zostanie u mnie hehe :) a Ty sobie kupisz gotowa dobrana parke :)


Akwarium:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dymorfizm płciowy bardzo słabo zaznaczony - znaczy ze jeszcze zbyt mlody zeby stwierdzic plec?

w jakim czasie taka rybka dojrzewa/dorasta zeby mozna bylo rozpoznac jej plec?

Zachu wpadnij z nim do mnie :) tez mam jednego więc wpuscimy je razem. Jak się bedą tlukly to takie same a jak się pokochaja to zostanie u mnie hehe :) a Ty sobie kupisz gotowa dobrana parke :)

Rob, dostalem w prezecie wiec musze wydac nie moge :(

no niby mialem miec dobrana parke....przez kilka tygodni plywaly razem, puzniej sie rozdzielily , a na koniec jeden ubil drugiego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość nanokaczor

Odróżnienie jest możliwe - znam takiego Pana co potrafi to zrobić. Ja odróżnić ich nie potrafię. W internecie są różne teorie dotyczące wyglądu samca i samicy. Sam mam parę i nie widzę miedzy nimi różnicy.

W przypadku tych ryb posiadanie samca i samicy wcale nie oznacza, że masz parę. 2 ryby o odmiennej płci to jeszcze nie jest para.

Edytowane przez nanokaczor (wyświetl historię edycji)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To przecież ona :thumbsup:


155x80xh60 , 3 x kessil a360x i 10 x 80w t5 i cała reszta sprzętu aby zwierzaka było jak w domu

1 litr NP reducing biopellets

BK 250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Robert tez tak czuje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

samiec ma pysk wiekszy w którym to taszczy młode

a na zdjeciu rybka: smukła, powabna, apetyczna

- znaczy sie kobiałka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z doświadczenia wiem że jeśli miałeś dwie samice to one się tak długo tłuką aż padają :)

aczkolwiek tak było u mnie bo wiedziałem że tą którą dokupiłem była samicą i atakowała tylko jedną z dwóch pozostałych ryb i domyślam się że też to była samica aczkolwiek ciężko powiedzieć jak by wyglądała sytuacja jakby to były dwa samce :)


akwarium: 300 litrów + 70 litrów sump, 65 kg LS, oświetlenie 8x54W, odpieniacz turbo 1000

57402030.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi rowniez wyglada na samice jednak pewnosci do momentu az zaobserwujesz tarlo nie bedziesz mial nigdy. jest dokladnie tak jak napisal nanokaczor,ze dwie ryby roznych plci to jeszcze nie para,a wpuszczanie ryb ze soba na chwile by sprawdzic czy sie beda tlukly rowniez nie daje zadnej gwarancji. moga byc 2 samice zyjace w zgodzie,a moga byc takie co beda ze soba walczyc do upadlego. najlepiej porownac w sklepie gdzie plywa wiecej osobnikow, wtedy mozna miec porownanie. najlatwiej zaobserwowac plec po pokladelku. samiec ostre zakonczono, samica o bardziej oblym ksztalcie(zaokraglone).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakas wstydliwa i pokładełka nie pokazuje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za off-topa

ale na innym forom kiedyś przeczytałem ciekawą wypowiedz odnośnie rozpoznawania płci u ryb:

" u ryb najłatwiej rozpoznać płeć podczas karmienia.... sypiesz jedzenie i patrzysz: jak będzie jadła to Ona - jak będzie jadł to On" :thumbsup:

pozdr...


450L

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre dobre, się usmialem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.