Skocz do zawartości
bopp79

400 L

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Lada tydzień :D wystartuję z nowym akwa o wymiarach 145x70x45(h), zbieram aktualnie sprzęt i mam kilka pytań.

1. Czy New Jet 4500 na obieg będzie wystarczająca?

2. Komin będzie zewnętrzny, jakiej średnicy śrubunki zrobić na spływ i rewizję? Powrót będzie poza kominem.

Na razie tyle, jak coś jeszcze wymyślę to napiszę :D


http://www.zlotemysli.pl/new,nowosci20,1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pompa obiegowa wystarczy w 100%

Otwory zrób pod rury 32mm zarówno spływ jak i rewizję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
http://www.reefcentral.com/index.php/drainoverflow-size-calc ta stronka, o ile jej nie znasz, może Ci się przydać. NJ ma dobrze rozpisaną charakterystykę pracy pompy w zależności od wysokości. Popatrz sobie na to, jeśli planujesz więcej kolanek i łuków, to też wpłynie ujemnie na przepływ. mi mówiono że pompa główna powinna pracować podobnie do tej z odpieniacza. A odpieniacz, zależnie od planowanej obsady (krotność przemielenia wody na godzinę). Ale jak mówią mądrzy ludzie, im dalej w las, tym więcej drzew.

125x55x55 ogólnej rafy+50x45x45 konikarium - wspólny obieg "Powered by Twistman" - Twistman OB-200-EXT,  Reaktor Wapnia Calc+ Reactor Medium + DI-500-60, 3x maxspect ethereal , bujane przez maxpect gyre, sterowane przez NEMO

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem już NJ4500, kolanek dużo nie będzie, pompa będzie pompowała pionowo w górę.

3.Mam też Koralię 12V i zastanawiam się nad sterowaniem, czy kupować WaveMaker czy Profiluxa ? Wiem, że Profi da dużo więcej możliwości ale czy jest on konieczny?

Czy jest jakaś wielka różnica między Profi III a Profi III Ex ?

4.Komin robię zewnętrzny, jaka powinna być szerokość i głębokość wycięcia w tylnej szybie?

Edytowane przez bopp79 (wyświetl historię edycji)

http://www.zlotemysli.pl/new,nowosci20,1/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterownik do korali pod profiluxa sporo kosztuje,ja bym sprzedał kupił tunze sterowalne


Pozdrawiam

Mariusz

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, nie da się podpiąć bezpośrednio korali do profiluxa, tunze natomiast można. I jak pisze @inmar cena przejściówki która to umożliwia jest cenowo chyba droższa od pompy.


96448be75505dd17a64fb81e9a8d94c5u771a678.png

550 w obiegu

gg 3606492

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ten wątek jest dość stary. Należy rozważyć rozpoczęcie nowego wątku zamiast ożywienia tego.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Wchodząc do serwisu Nano-Reef, zgadzasz się na warunki Warunki użytkowania.